marianne vosMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant) po samotnym ataku na końcowych kilometrach wygrała trzeci etap Giro Rosa i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej! Drugie miejsce zajęła Claudia Hausler (Team TIBCO – To The Top), a trzecie Tatiana Guderzo (MCipollini-Giordana).

Trzeci etap Giro d’Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa) liczył 111,6 km i prowadził wokół Cerro al Volturno. Był to pagórkowaty odcinek, a meta była usytuowana na podjeździe drugiej kategorii.

Pierwsza premia górska (3 kategorii) padła łupem Valentiny Scandolara (MCipollini-Giordana). Na zjeździe doszło do ataku kilku zawodniczek, które szybko wypracowały sobie znaczną przewagę. Na przodzie jechały: liderka wyścigu Marianne Vos, obchodząca dziś urodziny Lucinda Brand (obie Rabobank-Liv Giant), Valentina Scandolara (MCipollini-Giordana), Barbara Guarischi (Vaiana – Fondriest), Lauren Hall (Reprezentacja USA) i Tiffany Cromwell (Orica AIS).

Jedyny lotny sprint (22,9 km) padł już tradycyjnie łupem Marianne Vos, na drugim miejscu finiszowała Lauren Hall, a na trzecim Valentina Scandolara. Szóstka po kilkunastu kilometrach podzieliła się i na czele wyszła Vos razem z Cromwell. Na 80 km trasy miały one ponad minutę przewagi nad goniącą je grupką około 40 zawodniczek.

Drugą premię górską wygrała Cromwell, ale Vos myślała raczej o etapowym zwycięstwie. Na 5 km przed metą Marianne postanowiła zostawić swoją towarzyszkę i samotnie podążyć w stronę mety. Po dwóch drugich miejscach tym razem to Vos mogła cieszyć się z etapowego triumfu. Mistrzyni olimpijska powiększyła tym samym przewagę w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajęła Claudia Hausler (Team TIBCO – To The Top), a trzecie Tatiana Guderzo (MCipollini-Giordana).

Wyniki:

1 VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 16 2:49:44

2 HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 11 0:45

3 GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 6 ,,

4 LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 5 0:48

5 RATTO Rossella Hitec Products UCK 4 0:50

6 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 2 0:55

7 STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon ,,

8 VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 0:58

9 ABBOTT Mara United States ,,

10 GILLOW Shara Orica – AIS 1:02

11 CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo ,,

12 VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 1:13

13 CROMWELL Tiffany Orica – AIS 1:23

14 VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 2:27

15 ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 2:32

16 CORSET Ruth Bizkaia-Durango 2:33

17 AMIALIUSIK Alena Be Pink ,,

18 DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 2:34

19 PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 2:36

20 GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 2:40

21 SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 2:41

22 VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 2:43

23 BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 2:48

24 WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

25 FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 2:50

26 DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas ,,

27 SPRATT Amanda Orica – AIS 2:55

28 BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 3:00

29 FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 3:34

30 FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 4:47

31 FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 4:50

32 CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 4:56

33 MUCCIOLI Dalia Be Pink 5:01

34 GULUMA Serika Mitchell Vaiana – Fondriest 5:07

35 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 5:16

36 KUCHINSKAYA Elena RusVelo 5:25

37 SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 7:31

38 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 7:38

39 DVORAK Andrea United States 7:45

40 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 11:34

41 KOSTER Anouska Netherlands ,,

42 STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top ,,

43 BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 11:41

44 MCGRATH Kristin United States 11:48

45 BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 11:50

46 BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK 12:26

47 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 12:28

48 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 12:29

49 VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas ,,

50 PIETERS Amy Netherlands ,,

51 KOZONCHUK Oxana RusVelo 12:37

52 HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 12:40

53 SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 12:44

54 ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 12:47

55 BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant ,,

56 WINDER Ruth United States ,,

57 WILD Kirsten Netherlands 12:50

58 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS ,,

59 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 12:55

60 GUARISCHI Barbara Vaiana – Fondriest 12:58

61 WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon 13:01

62 HALL Lauren United States 13:03

63 WALLE Brianna United States 13:43

64 CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 13:51

65 CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

66 GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top ,,

67 D’ETTORE Alessandra Vaiana – Fondriest 13:58

68 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

69 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

70 MACLEAN Jessie Orica – AIS 14:08

71 KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top ,,

72 VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

73 ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

74 CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland ,,

75 BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 14:11

76 BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 14:13

77 ELVIN Gracie Orica – AIS 14:15

78 SLIK Rozanne Netherlands 14:20

79 SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 14:21

80 EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 14:43

81 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 14:45

82 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 14:49

83 STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 14:58

84 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 18:38

85 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

86 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

87 BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top ,,

88 HOSKINS Melissa Orica – AIS 18:40

89 LAUREN Tamayo United States 18:42

90 OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 18:43

91 TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 18:50

92 TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team ,,

93 VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 18:53

94 KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 19:13

95 HOLCOMB Janel United States 21:15

96 STULTIENS Sabrina 25:46

97 LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 25:48

98 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 25:49

99 KNOL Willeke Netherlands 26:00

100 HANNES Kaat Lotto Belisol Ladies 26:01

101 HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 26:03

102 BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 26:04

103 VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 26:06

104 BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

105 JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK ,,

106 SANGUINETI Ilaria Be Pink 26:08

107 RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox ,,

108 VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 26:12

109 PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 26:13

110 NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango ,,

111 JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana ,,

112 TREVISI Anna Vaiana – Fondriest ,,

113 LETH Julie Hitec Products UCK ,,

114 GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling ,,

115 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

116 ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

117 LARI Marina Servetto Footon 26:18

118 BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 26:22

119 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

120 HOEKSMA Ilona Netherlands 26:25

121 SCHWEIZER Doris Be Pink ,,

122 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 26:27

123 SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango ,,

124 DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team ,,

125 SOSNA Katazyna Vaiana – Fondriest 26:29

126 INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox ,,

127 DE BOER Sophie Netherlands 26:38

128 ALGISI Alice Be Pink 26:42

129 BASTIANELLI Valentina Vaiana – Fondriest 26:45

130 CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 26:54

131 NANNI Giorgia Servetto Footon 27:06

132 GRIFI Sara MCipollini-Giordana 27:20

133 GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 34:47

134 FRAPPORTI Simona Be Pink 34:51

135 DEFILE Corinna Servetto Footon 34:57

136 JANELIUNAITE Edita Pasta Zara – Cogeas 34:59

137 VANNUCCI Chiara Vaiana – Fondriest 35:00

138 CORNOLTI Veronica Servetto Footon 35:02

139 STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 35:04

140 MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 35:07

141 BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 35:08

142 ELLA Michal Lotto Belisol Ladies 35:10

143 MARCELLI Emma Servetto Footon ,,

144 NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 35:18

145 MARTINI Alessia Vaiana – Fondriest 35:20

146 DOTTI Jasmine Servetto Footon 35:30

DNF RUZICKOVA Martina Pasta Zara – Cogeas –

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) VOS Marianne Rabobank-Liv Giant 8 8:17:08

2 (39) HÄUSLER Claudia Team TIBCO – To The Top 1:13

3 (45) GUDERZO Tatiana MCipollini-Giordana 1:15

4 (85) LUPERINI Fabiana Faren-Let’s Go Finland 1:22

5 (15) RATTO Rossella Hitec Products UCK 1:24

6 (29) MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies 1:29

7 (44) STEVENS Evelyn Team Specialized- Lululemon ,,

8 (66) VAN DER BREGGEN Anna Netherlands 1:32

9 (65) ABBOTT Mara United States ,,

10 (35) CAUZ Francesca Top Girls Fassa Bortolo 1:36

11 (51) GILLOW Shara Orica – AIS ,,

12 (28) VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 1:47

13 (24) CROMWELL Tiffany Orica – AIS 1:57

14 (11) VAN DIJK Ellen Team Specialized- Lululemon 3:01

15 (59) ANTOSHINA Tatiana MCipollini-Giordana 3:06

16 (10) AMIALIUSIK Alena Be Pink 3:07

17 (23) CORSET Ruth Bizkaia-Durango ,,

18 (71) DAAMS Jessie Boels – Dolmans Cycling Team 3:08

19 (86) PITEL Edwige S.C. Michela Fanini Rox 3:10

20 (26) GUARNIER Megan Rabobank-Liv Giant 3:14

21 (60) SANCHIS CHAFER Anna Bizkaia-Durango 3:15

22 (48) VILLUMSEN Linda Melanie Wiggle Honda Pro Cycling 3:17

23 (76) BERLATO Elena Top Girls Fassa Bortolo 3:22

24 (84) WILLIAMS Georgia Be Pink ,,

25 (6) FERRAND-PREVOT Pauline Rabobank-Liv Giant 3:23

26 (38) DREXEL Ingrid Pasta Zara – Cogeas 3:24

27 (79) SPRATT Amanda Orica – AIS 3:29

28 (25) BURCHENKOVA Alexandra RusVelo 3:34

29 (31) FIORI Jennifer Top Girls Fassa Bortolo 4:08

30 (72) FORTIN Véronique Pasta Zara – Cogeas 5:21

31 (58) FERRIER-BRUNEAU Christelle Faren-Let’s Go Finland 5:24

32 (82) CARRETTA Valentina MCipollini-Giordana 5:30

33 (77) MUCCIOLI Dalia Be Pink 5:35

34 (32) GULUMA Serika Mitchell Vaiana – Fondriest 5:41

35 (40) TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies 5:50

36 (36) KUCHINSKAYA Elena RusVelo 5:59

37 (42) SAARELAINEN Sari MCipollini-Giordana 8:05

38 (78) DVORAK Andrea United States 8:19

39 (37) STEPHENS Lauren Team TIBCO – To The Top 12:08

40 (54) KOSTER Anouska Netherlands ,,

41 (27) BIANNIC Aude S.C. Michela Fanini Rox 12:15

42 (87) KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant 12:18

43 (62) MCGRATH Kristin United States 12:22

44 (70) BJřRNSRUD Miriam Hitec Products UCK 13:00

45 (5) VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team 13:01

46 (17) VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant 13:02

47 (53) VARGAS VILLAMIL Lorena Maria Pasta Zara – Cogeas 13:03

48 (9) KOZONCHUK Oxana RusVelo 13:11

49 (33) HOGAN Joanne Bizkaia-Durango 13:14

50 (47) SCANDOLARA Valentina MCipollini-Giordana 13:17

51 (67) BRAND Lucinda Rabobank-Liv Giant 13:21

52 (68) WINDER Ruth United States ,,

53 (3) GUARISCHI Barbara Vaiana – Fondriest 13:28

54 (8) HALL Lauren United States 13:35

55 (73) WORRACK Trixi Team Specialized- Lululemon ,,

56 (75) WALLE Brianna United States 14:17

57 (30) CILVINAITE Inga Pasta Zara – Cogeas 14:25

58 (41) CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

59 (22) D’ETTORE Alessandra Vaiana – Fondriest 14:32

60 (43) KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

61 (93) PIETERS Amy Netherlands 14:40

62 (46) KIESANOWSKI Joanne Team TIBCO – To The Top 14:42

63 (69) ZORZI Susanna Faren-Let’s Go Finland ,,

64 (88) SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

65 (16) BORGATO Giada Pasta Zara – Cogeas 14:45

66 (13) ELVIN Gracie Orica – AIS 14:49

67 (90) WILD Kirsten Netherlands 14:51

68 (52) EPELDE BIKENDI Mireia S.C. Michela Fanini Rox 15:17

69 (50) ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon 15:19

70 (94) ZHAPAROVA Aizhan RusVelo 16:49

71 (103) MACLEAN Jessie Orica – AIS 18:11

72 (110) CECCHINI Elena Faren-Let’s Go Finland ,,

73 (111) VALSECCHI Silvia Be Pink ,,

74 (100) BASTIANELLI Marta Faren-Let’s Go Finland 18:16

75 (112) SCHWAGER Patricia Faren-Let’s Go Finland 18:24

76 (117) GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 18:30

77 (121) BECKER Charlotte Wiggle Honda Pro Cycling 18:44

78 (19) SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon 19:12

79 (20) COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

80 (57) LAUREN Tamayo United States 19:16

81 (2) TAGLIAFERRO Marta MCipollini-Giordana 19:20

82 (113) GLAESSER Jasmin Team TIBCO – To The Top 19:25

83 (49) VALENTINI Elena Top Girls Fassa Bortolo 19:27

84 (119) BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling 19:41

85 (21) KITCHEN Lauren Wiggle Honda Pro Cycling 19:47

86 (138) SANTESTEBAN GONZALEZ Ane Bizkaia-Durango 19:54

87 (116) SLIK Rozanne Netherlands ,,

88 (92) TROTT Emma Boels – Dolmans Cycling Team 20:55

89 (107) BLAAK Chantal Team TIBCO – To The Top 22:41

90 (102) HOSKINS Melissa Orica – AIS 22:43

91 (97) OLDS Shelley Team TIBCO – To The Top 22:46

92 (89) HOLCOMB Janel United States 23:15

93 (120) SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling 25:32

94 (55) STULTIENS Sabrina 26:20

95 (56) LAWS Sharon Lotto Belisol Ladies 26:22

96 (81) DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies 26:23

97 (7) JOHNSEN Cecilie Gotaas Hitec Products UCK 26:39

98 (12) VAN SEVEREN Celine Lotto Belisol Ladies 26:40

99 (61) BATAGELJ Polona Bizkaia-Durango ,,

100 (4) LETH Julie Hitec Products UCK 26:43

101 (14) GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling 26:47

102 (63) JASINSKA Malgorzata MCipollini-Giordana ,,

103 (74) ESKAMENDI GIL Dorleta Bizkaia-Durango ,,

104 (80) VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

105 (64) FAHLIN Emilia Hitec Products UCK 26:56

106 (18) SAN SEBASTIAN LASA Irene Bizkaia-Durango 27:01

107 (34) SOSNA Katazyna Vaiana – Fondriest 27:03

108 (140) WILES Tayler Team Specialized- Lululemon 27:05

109 (83) DE BOER Sophie Netherlands 27:12

110 (91) BRAS Martine Boels – Dolmans Cycling Team 28:27

111 (99) HANNES Kaat Lotto Belisol Ladies 30:04

112 (106) RIST Liisi S.C. Michela Fanini Rox 30:11

113 (96) TREVISI Anna Vaiana – Fondriest 30:16

114 (98) LARI Marina Servetto Footon 30:21

115 (105) HOEKSMA Ilona Netherlands 30:28

116 (108) SCHWEIZER Doris Be Pink ,,

117 (101) CUCINOTTA Annalisa Servetto Footon 30:57

118 (115) PIEROBON Chiara Top Girls Fassa Bortolo 31:47

119 (114) INTINO Azzurra S.C. Michela Fanini Rox 32:03

120 (118) HAGIWARA Mayuko Wiggle Honda Pro Cycling 32:44

121 (122) KNOL Willeke Netherlands 32:54

122 (123) BITTO Irene Top Girls Fassa Bortolo 33:25

123 (126) VIECELI Lara S.C. Michela Fanini Rox 33:38

124 (125) ALGISI Alice Be Pink 34:08

125 (129) BASTIANELLI Valentina Vaiana – Fondriest 34:11

126 (130) NANNI Giorgia Servetto Footon 35:58

127 (133) SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies 36:37

128 (135) SANGUINETI Ilaria Be Pink 38:24

129 (137) DE BAAT Kim Boels – Dolmans Cycling Team 38:43

130 (109) GRASSI Giuseppina Faren-Let’s Go Finland 38:50

131 (95) JANELIUNAITE Edita Pasta Zara – Cogeas 39:02

132 (104) CORNOLTI Veronica Servetto Footon 39:05

133 (139) GRIFI Sara MCipollini-Giordana 39:36

134 (143) STACHER Ally Team Specialized- Lululemon 40:33

135 (128) FRAPPORTI Simona Be Pink 42:17

136 (124) MANEEPHAN Jutatip S.C. Michela Fanini Rox 42:28

137 (127) STEFANI Francesca Top Girls Fassa Bortolo 42:30

138 (131) BORTOLOTTI Simona Servetto Footon 44:00

139 (132) MARCELLI Emma Servetto Footon 44:02

140 (136) DEFILE Corinna Servetto Footon 47:13

141 (134) VANNUCCI Chiara Vaiana – Fondriest 47:16

142 (141) NIEMINEN Jutta Faren-Let’s Go Finland 49:05

143 (145) NORIEGA Mayalen Bizkaia-Durango 53:30

144 (142) MARTINI Alessia Vaiana – Fondriest 1:00:55

145 (147) ELLA Michal Lotto Belisol Ladies 1:02:30

146 (146) DOTTI Jasmine Servetto Footon 1:02:50

 

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga