_DSC0175Kamil Turek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) został złotym medalistą wśród juniorów na MP w kolarstwie szosowym. Srebro o centymetry wywalczył Karol Wolny (KKS Gostyń), pokonując Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja).

Ostatnią odsłoną dzisiejszego dnia był wyścig ze startu wspólnego juniorów. Młodzi kolarze mieli do przejechania 132 km, czyli sześć 22 km rund wokół Sobótki. Niestety pogoda nie rozpieszczała zawodników, mieliśmy ponad 30 stopniowy upał.

profil wspólnego

Na starcie stanęło ponad 120 młodych kolarzy. Na drugiej rundzie zaatakowała dwójka zawodników: Bogusz Głąbiński (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) i Kacper Nowicki (BDC Kolejarz – Jura Częstochowa), za którą jechała siódemka zawodników. Zawodnicy sześć razy musieli zmagać się z Przełęczą Tąpadła. W połowie wyścigu na czele mieliśmy sześciu zawodników:Daniel Jagielski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Kacper Nowicki (BDC Kolejarz – Jura Częstochowa), Adam Gajerski (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin),Dominik Wewiór (KTK Kalisz), Jakub Nieśpielak (DEK Meble Cyclo Korona Kielce) i Tobiasz Lis (LKS Ziemia Opolska DSR Author).  Za nimi kręcił Głąbiński, a peleton miał stratę dwóch minut.

44 km przed metą sytuacja się zmieniła, czołówka urosła i jechało w niej 17 kolarzy, a ze stratą minuty kręcił peleton. Sytuacja na trasie zmieniała się bardzo dynamicznie i na ostatnią pętlę wjechało 14 zawodników, a za nimi peleton (strata 1 minuta) prowadzony przez Michała Palutę (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Ostatnie kilometry to walka pomiędzy uciekającą grupą, a coraz bardziej naciągniętym i naciskającym peletonem. Dzięki wspaniałemu atakowi na ostatnim kilometrze mistrzem Polski został Kamil Turek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin). Srebro o centymetry wywalczył Karol Wolny (KKS Gostyń), pokonując na kresce Dawida Adamczyka (WLKS Krakus BBC Czaja).

Pełne wyniki tutaj

Arek Waluga

Poprzedni artykułPrzemek Niemiec przed MP: „Nie jest to wyścig o czapkę gruszek”
Następny artykułMP: KKT Hetman Lublin z kolejnymi biało-czerwonymi koszulkami w tandemach