dziuba wywiadBogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) powiedziała nam o swoich odczuciach po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski w kategorii juniorek. Młoda mistrzyni, którą trenuje Marcin Adamów, zadedykowała swój medal Jerzemu Kowalskiemu.

„Na pierwszym okrążeniu postanowiłyśmy razem z Natalią Nowotarską zaatakować na zjazdach. Natalia trochę się bała, że peleton szybko nas dojdzie, ale dała się namówić na ten odjazd. Nie miałyśmy na początku dużej przewagi, ale z każdym kilometrem znacznie się powiększała.

Pod koniec drugiej pętli postanowiłam, że spróbuję odczepić Natalię i powalczyć samotnie. Ten ryzykowny krok podjęłam, ponieważ czułem się dziś bardzo dobrze. Czułam, że to będzie mój dzień. Bardzo lubię jazdę po górach, dlatego ta trasa bardzo mi odpowiadała. Przewaga, którą sobie wyrobiła, wystarczyła do zdobycia złotego medalu. Jest to moja pierwsza mistrzowska koszulka, z której jestem bardzo dumna i cieszę się z tego sukcesu.
dziuba wywiad2

Dziękuję trenerowi Marcinowi za wytrwałość i wyrozumiałość dla mnie, a koszulkę dedykuję mojemu zmarłemu trenerowi, Jerzemu Kowalskiemu.”

 

 

Foto: Artur Machnik

Rozmawiał Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments