Ekipa MKS EMDEK Budopol Bydgoszcz wywalczyła w miejscowości Warlubie tytuł najlepszej, polskiej drużyny kobiecej. Możemy mówić tu o małej niespodziance, gdyż faworytkami były zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

Na 40 kilometrowym dystansie złote zawodniczki (Paulina Cywińska, Małgorzata Ziemińska, Edyta Jasińska i Karolina Karasiewicz), rozwinęły przeciętną prędkość 44,1 km/h. Dało im to rezultat 54:26.

Tylko srebro wywalczyły podopieczne Mariusza Mauzra z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, czyli: Paulina Brzeźna-Benktowska, Karolina Karasiewicz, Paulina Guz i Natalia Mielnik. Zawodniczki z Dolnego Śląska straciły do rywalek 2 minuty i 19 sekund. Na razie nie wiemy czy było to spowodowane słabszą dyspozycją dnia, czy też może defektem. Brąz zawisł na szyi gospodyń z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz (Emila Kuptz, Natalia Mitkowska, Aleksandra Kardas oraz Agata Balcerek). Młoda drużyna do triumfatorek straciła blisko 6 minut.

Z  kolei w rywalizacji juniorek młodszych najlepsza okazała się drużyna BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska. Złoto otrzymały Daria Pikulik, Patrycja Jasińska, Marlena Karwacka oraz Monika Graczewska. Tytułem wice-mistrzyń Polski musiały zadowolić się: Zuzanna Skubaja, Karolina Pizoń, Marta Zięba i Karolina Kaczmarczyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). O sekundę srebro przegrały trzecie zawodniczki UKS Jedynka Limaro Kórnik (Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Anna Tomczyńska oraz Weronika Humelt).