dziuba finiszBogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) wywalczyła złoty medal w kategorii juniorek na MP w kolarstwie szosowym. Pokonała ona Natalię Nowotarską (UKS Jedynka Limaro Kórnik), a na trzecim miejscu finiszowała Patrycja Jacyszyn (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Trzeci dzień zmagań podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym to początek wyścigów ze startu wspólnego. Kolarski dzień rozpoczęły juniorki, które miały do pokonania 66 km. Pętla w wyścigach ze startu wspólnego wygląda inaczej niż ta, którą jechali zawodnicy na czasówkach. Każde 22 kilometrowe okrążenie Sobótka Sobotel, Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowiczki, Przełęcz Tąpadła, Chwałków, Sobótka Zach, Sobótka Sobotel ma przewyższenie 320 metrów. Największą trudnością trasy jest szczyt Przełęczy Tąpadła.

Na starcie stanęło 30 zawodniczek roczników 1995 i 1996.
juniorki start

Po pierwszej rundzie na prowadzeniu były dwie zawodniczki: Bogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Natalia Nowatorska (UKS Jedynka Limaro Kórnik). Miały one ponad minutę przewagi nad grupą. Tempa nie wytrzymywały dwie zawodniczki LKKS Górnik Wałbrzych, Aleksandra Dmytrasz i Karolina Piotrowska.

Tempo w małym peletonie było dość senne, choć zawodniczki próbowały ataków pod Przełęcz Tąpadła. Swoich sił próbowały między innymi Karolina Komoś (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) i Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek). Drugie okrążenie na czele zakończyła Bogumiła Dziuba, za nią 12 sekund była Natalia Nowotarska, a peletonik tracił już 4 minuty i 40 sekund! Było prawie pewne, że to między dwiema zawodniczkami rozstrzygnie się walka o złoty medal.

Bogumiła Dziuba nie dała sobie już wydrzeć zwycięstwa i mogła po raz drugi cieszyć się z medalu w Sobótce, tym razem ze złota! Drugie miejsce obroniła Natalia Nowotarska, a trzecie miejsce wywalczyła kolejna podopieczna Marcina Adamówa, Patrycja Jacyszyn (BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Gratulujemy!

Pełne wyniki >tutaj.

Arek Waluga

Poprzedni artykułUdany test Ultrakolarza
Następny artykułBogumiła Dziuba: „Czułam, że to jest mój dzień”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments