Karolina Komoś (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska) została nową Mistrzynią Polski Juniorek! Podopieczna trenera Marcina Adamówa, pokonała Marię Ziółkowską (Integral Cellections LUKS Sławno) oraz klubową koleżankę – Patrycję Jacyszyn.

 

Na starcie wyścigu Juniorek, stanęły 34 najlepsze zawodniczki w naszym kraju. 17 i 18-latki, miały do przejechania niespełna 60 kilometrów na rundach wokół Sędziszowa.

Pogoda do ścigania była znakomita. Temperatura wynosiła około 23 stopni Celsjusza. Nie było mocnego słońca oraz wiatru.

Pierwszą rundę kolarki pokonały dość spokojnie. Pierwsze ruchy i przetasowania pojawiły się dopiero na drugim okrążeniu. Na jednym z podjazdów, atakować próbowała m.in. mistrzyni Polski w jeździe na czas – Magdalena Plich (BDC Kolejarz Jura Częstochowa). W decydującym momencie, defekt złapała jedna z faworytek – Katarzyna Kirschenstein (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska).

Ostatecznie walka o medale rozstrzygnęła się po finiszu z peletonu. Bardzo dobrze ustawiły się zawodniczki z Darłowa. Prawą stroną pięknie zaatakowała Karolina Komoś (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska) i to ona zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski. Tuż za nią uplasowała się Maria Ziółkowska (Integral Cellections MTB Team LKK Luks Sławno), która nie zdołała „wyjść z koła” swojej rywalce. Trzecia była Patrycja Jacyszyn (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska)

„Oczywiście bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. Miałyśmy pracować na Kasię Kirschenstein, jednak ona w końcówce miała defekt i musiałyśmy zmienić taktykę”, powiedziała na mecie Komoś.

Pełne wyniki > tutaj

 Kilka zdjęć, znajdą Państwo na naszym profilu na Facebook`ututaj

Wieczorem galeria powiększy się o zdjęcia z trasy i podium

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments