Stefan SchumacherNa listach zgłoszeń 24 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków, które przesłali dyrektorzy sportowi ,znaleźli się zawodnicy ścigający się z sukcesami w najważniejszych imprezach na świecie.

Niemiec Stefan Schumacher z duńskiej grupy Christina Watches Onfone w tym roku (2013) wygrał jeden etap i był trzeci dookoła Algierii, w 2012 – etap zajął drugie miejsce w wyścigu dookoła Chin oraz również drugą lokatę Szlakiem Grodów Piastowskich. Za to w 2006 roku wygrał Tour de Pologne odnosząc po drodze dwa zwycięstwa etapowe. Triumfował także dwukrotnie na metach etapów w Giro d’Italia. Tamten rok i dwa kolejne były najlepsze w jego karierze, bowiem w 2007 roku był trzeci w mistrzostwach świata, a w 2008 wygrał etap Tour de France. Rok temu startował w Wyścigu Solidarności zajmując 24 miejsce.

Może właśnie z powodu obniżki formy liderem grupy Christina Watches Onfone będzie Angelo Furlan (jest podany jako pierwszy na liście zgłoszeń drużyny). Włoch wygrał w karierze dwa etapy Vuelta a Espana i trzy – Dookoła Polski, w 2010 roku byl też drugi w klasyku Paryż – Tours. W tym sezonie triumfował na jednym z etapów Dookoła Estonii.

Markus Fothen (Team NSP Ghost) – to jeden z lepszych niemieckich czasowców: trzeci w mistrzostwach świata do lat 23 w jeździe na czas w 2003 roku, a później m. in. 12 w łacznej klasyfiikacji Giro d’Italia 2005 i 15 – w Tour de France 2006.

Radoslav Rogina, Chorwat ze słoweńskiej grupy Adria Mobil jest obecny od wielu lat w zawowowym peletonie, reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich w Londynie. W 2012 wygral etap Szlakiem Grodów Piastowskich, a w ostatnią niedzielę triumfował w Tour de Slovenie.

 

Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments