Reprezentacja-Polski1 małeDla młodzieżowej reprezentacji Polski Wyścig Solidarności będzie ostatnim startem przed mistrzostwami Europy, które odbędą się w Czechach (Ołomuniec/Ostrawa/Brno) w dniach 18-23 lipca. – Moi podopieczni mogą pościgać się w silnymi rywalami w dobrym tempie – stwierdził Zbigniew Piątek, trener kadry do lat 23 i dwukrotny olimpijczyk z Barcelony (1992) i Sydney (2000). – Trasa wyścigu będzie prowadziła po płaskim terenie, więc spodziewam się, że kolarze będą jechali szybko i ten element możemy solidnie trenować. Moje oczekiwania wobec zawodników, których zabiorę na wyścig są bardzo konkretne: dwukrotnie mają stanąć na podium, a najlepszy ma się znaleźć w klasyfikacji końcowej wyścigu w pierwszej dziesiątce.

Kto będzie liderem tego trener Piątek nie przesądza. – Dla Emanuela Piaskowego wyścig może być jest trochę za szybki, bo on najlepiej czuje się w górach. Liczę na dobry występ Bartosza Warchoła oraz trzech zawodników z grup startujących w wyścigu: Patryka Stosza, (TC Chrobry Lasocki Głogów) i Pawła Franczaka (Wibatech Brzeg) i Łukasza Wiśniowskiego (czeski Etixx-Ihned), który wygrał etap prestiżowego wyścigu dla młodzieżowców – Thüringen-Rundfahrt U-23.

Skład drużyny Zbigniew Piątek ustali po mistrzostwach Polski, ale mało prawdopodobny jest występ Przemysława Kasperkiewicza, który wycofał się z Małopolskiego Wyścigu Górskiego. – Oświadczył, że jest zmęczony. Duże szanse na zastąpienie Przemka ma Szymon Rekita.

Zawodnicy kadry U-23 będą rywalizować nie tylko w klasyfikacji generalnej Wyścigu Solidarności (żółta koszulka), ale także – jak co roku – w prowadzonej jest klasyfikacja młodzieżowej (biała koszulka) do lat 21, którą mają szansę wygrać Bartosz Warchoł, lub Dominik Oborski.

O Wyścigu Solidarności trener Piątek wypowiada się w samych superlatywach: znakomita obsada i bardzo dobra organizacja. Brakuje imprez, w których może ścigać się polska czołówka. Selekcjoner do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej typuje: Mateusza Taciaka (CCC Polsat Polkowice), Błażeja Janiaczyka (Bank BGŻ) i Roberta Radosza (BDC Marcpol Team). – Ubiegłorocznego zwycięzcy Mariusza Witeckiego nie możemy pominąć, ale nie jest sprinterem – twierdzi Piątek. – Najtrudniejszy będzie pierwszy etap, ale w całej imprezie nie ucieczki pojedyńczych kolarzy powinny zdecydować o końcowym zwycięstwie, W mojej opinii wyścig rozegra się na finiszach.

Prawdopodobny skład kadry U 23 na WSiO: Grzegorz Haba, Adrian Kucharek, Dominik Oborski, Emanuel Piaskowy, Bartosz Warchoł, Szymon Rekita.

 

Informacja Prasowa

Foto: Andrzej Rudiak