nizzoloGiacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard) wygrał drugi etap wyścigu Skoda – Tour de Luxembourg. Drugi finiszował Marko Kump (Saxo – Tinkoff), a trzeci Paul Martens (Blanco Pro Cycling). Nowym liderem został Jonathan Hivert (Sojasun).

Drugi etap Wyścigu Dookoła Luksemburga liczył 173,1 km i prowadził z Schifflange do Walferdange. Na trasie było aż sześć premii górskich, co sprzyjało harcownikom. Po kilku początkowych atakach na czele mieliśmy trójkę zawodników, byli to: Mattia Pozzo (Vini Fantini), Thomas de Gendt (Vacansoleil – DCM) i Sébastien Turgot (Europcar).

Najwięcej spośród wspomnianej trójki zyskał dziś Pozzo, który dzięki walce o punkty na górskich premiach, został nowym liderem klasyfikacji na najlepszego górala. Najdłużej na czele kręcił de Gendt, ale także jego wchłonął peleton. Na ostatnich kilometrach swoich sił spróbował wracający po dłuższej kontuzji Jan Bakelants (RadioShack – Leopard), ale Belgowi nie udało się wygrać dzisiejszego etapu.

Najszybszym zawodnikiem okazał się dziś Giacomo Nizzolo (RadioShack – Leopard), który pokonał Marko Kumpa (Saxo – Tinkoff) i Paula Martensa (Blanco Pro Cycling). W pierwszej grupie nie przyjechał dotychczasowy lider, Jimmy Engoulvent (Sojasun). W klasyfikacji generalnej schedę po nim przejął kolega z drużyny, Jonathan Hivert.

Wyniki:

1 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 20 30 4:10:24

2 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 14 18 ,,

3 MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 8 12 ,,

4 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 7 7 ,,

5 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 6 4 ,,

6 JEROME Vincent Team Europcar 5 3 ,,

7 HIVERT Jonathan Sojasun 4 2 ,,

8 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 2 1 ,,

9 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,

10 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,

11 DE NEGRI Pier Paolo Vini Fantini ,,

12 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard ,,

13 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

14 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

15 EL FARES Julien Sojasun ,,

16 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling ,,

17 WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,

18 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

19 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,

20 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

21 TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team ,,

22 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard ,,

23 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

24 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

25 GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team ,,

26 SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff 0:15

27 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

28 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 0:25

29 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

30 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

31 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,

32 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

33 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,

34 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

35 ARASHIRO Yukiya Team Europcar ,,

36 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits ,,

37 TULIK Angelo Team Europcar ,,

38 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

39 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi ,,

40 HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,

41 COENEN Johan Team Differdange – Losch ,,

42 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,

43 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia ,,

44 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,

45 CUSIN Remi IAM Cycling ,,

46 BORCHI Stefano ,,

47 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

48 LANG Pirmin IAM Cycling ,,

49 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

50 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

51 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 0:35

52 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 0:46

53 ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty ,,

54 THILL Tom Luxembourg 0:57

55 URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi ,,

56 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

57 DIDIER Laurent RadioShack – Leopard ,,

58 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

59 SELIG Rüdiger Katusha Team 1:25

60 SCHELLING Patrick IAM Cycling ,,

61 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

62 HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team ,,

63 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

64 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi ,,

65 KIRSCH Alex Luxembourg 1:50

66 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

67 PICHOT Alexandre Team Europcar 4:07

68 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

69 CHAINEL Steve AG2R La Mondiale 4:56

70 IGNATYEV Mikhail Katusha Team 5:58

71 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

72 HALLER Marco Katusha Team ,,

73 TURGOT Sébastien Team Europcar 7:23

74 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch ,,

75 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale ,,

76 THURAU Bjorn Team Europcar 9:07

77 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

78 HELMIG Christian Team Differdange – Losch 9:18

79 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,

80 COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty ,,

81 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

82 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia ,,

83 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch ,,

84 GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty ,,

85 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,

86 TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,

87 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

88 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

89 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

90 KERN Julian AG2R La Mondiale ,,

91 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

92 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale ,,

93 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

94 BIHEL César Team Differdange – Losch ,,

95 SCHLECHTER Pit Luxembourg ,,

96 DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM ,,

97 SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty ,,

98 CORTI Marco Team Colombia ,,

99 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

100 HULSMANS Kevin Vini Fantini ,,

101 MILETTA Luigi Vini Fantini ,,

102 POZZO Mattia Vini Fantini ,,

103 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

104 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

105 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,

106 WEBER Sascha Team Differdange – Losch 10:31

107 ZANGERLE Joel Luxembourg ,,

108 DISEVISCOURT Ralph Luxembourg 12:45

109 DIENER Mike Luxembourg ,,

110 FEIEREISEN Kevin Luxembourg ,,

111 MARTIAS Rony Sojasun ,,

112 DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty ,,

113 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,,

114 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

115 VAN MELSEN Kevin ,,

116 DANIEL Maxime Sojasun ,,

117 DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch ,,

118 ENGOULVENT Jimmy Sojasun ,,

119 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

120 QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia ,,

121 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

122 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

123 VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team ,,

124 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,

125 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

126 THEIS Jerome Luxembourg ,,

127 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,

DNF CARRETERO MARCIACQ Ramon Vini Fantini –

DNF VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (3) HIVERT Jonathan Sojasun 10 8:54:57

2 (5) BRANDLE Matthias IAM Cycling 0:02

3 (6) MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 0:03

4 (7) GAUDIN Damien Team Europcar 0:05

5 (8) JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 0:06

6 (10) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,

7 (12) GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team 0:07

8 (14) WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team 0:08

9 (16) HINAULT Sébastien IAM Cycling 0:09

10 (18) BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard ,,

11 (22) KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff 0:11

12 (23) EL FARES Julien Sojasun ,,

13 (25) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 0:12

14 (31) POELS Wout Vacansoleil – DCM 0:13

15 (33) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

16 (35) FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 0:14

17 (44) TSATEVITCH Alexey Katusha Team 0:15

18 (46) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 0:16

19 (47) JEROME Vincent Team Europcar ,,

20 (51) GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits 0:17

21 (56) TEN DAM Laurens Blanco Pro Cycling Team 0:18

22 (57) LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

23 (66) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 0:20

24 (75) DE NEGRI Pier Paolo Vini Fantini 0:23

25 (2) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 0:25

26 (4) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 0:26

27 (90) PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 0:28

28 (9) CUSIN Remi IAM Cycling 0:31

29 (24) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits 0:36

30 (26) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 0:37

31 (27) LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

32 (34) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 0:38

33 (36) TULIK Angelo Team Europcar 0:39

34 (38) COENEN Johan Team Differdange – Losch 0:40

35 (39) CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka ,,

36 (40) FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits ,,

37 (41) KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

38 (43) LANG Pirmin IAM Cycling ,,

39 (50) QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 0:42

40 (54) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits 0:43

41 (60) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 0:44

42 (61) GALLAND Jeremie Sojasun ,,

43 (64) ARASHIRO Yukiya Team Europcar 0:45

44 (92) SORENSEN Chris Anker Team Saxo-Tinkoff ,,

45 (69) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 0:46

46 (72) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 0:47

47 (77) CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 0:48

48 (101) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 0:49

49 (85) QUEMENEUR Perrig Team Europcar 0:51

50 (87) BORCHI Stefano 0:52

51 (19) ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty 0:55

52 (80) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 1:10

53 (102) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka 1:11

54 (37) URTASUN PEREZ Pablo Euskaltel – Euskadi ,,

55 (48) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 1:13

56 (65) THILL Tom Luxembourg 1:17

57 (79) DIDIER Laurent RadioShack – Leopard 1:21

58 (88) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 1:25

59 (11) HOFLAND Moreno Blanco Pro Cycling Team 1:32

60 (30) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka 1:38

61 (42) SCHELLING Patrick IAM Cycling 1:40

62 (49) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 1:41

63 (17) KIRSCH Alex Luxembourg 1:59

64 (120) BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale 2:30

65 (109) REIMER Martin Team MTN Qhubeka 2:39

66 (96) KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 4:38

67 (126) SELIG Rüdiger Katusha Team 4:41

68 (111) PICHOT Alexandre Team Europcar 4:57

69 (116) CHAINEL Steve AG2R La Mondiale 5:57

70 (29) HALLER Marco Katusha Team 6:11

71 (68) IGNATYEV Mikhail Katusha Team 6:19

72 (81) BELKOV Maxim Katusha Team 6:23

73 (59) IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 7:41

74 (86) TURGOT Sébastien Team Europcar 7:50

75 (91) GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 7:52

76 (63) KLEMME Dominik IAM Cycling 9:27

77 (21) KERN Julian AG2R La Mondiale 9:29

78 (28) TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team 9:30

79 (84) THURAU Bjorn Team Europcar 9:33

80 (45) COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty 9:34

81 (52) KING Benjamin RadioShack – Leopard 9:35

82 (53) SCHLECHTER Pit Luxembourg ,,

83 (55) HELMIG Christian Team Differdange – Losch 9:36

84 (58) JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

85 (62) ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Team Colombia 9:37

86 (67) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 9:38

87 (70) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 9:39

88 (73) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 9:40

89 (78) BIHEL César Team Differdange – Losch 9:42

90 (93) DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 9:48

91 (94) VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

92 (97) HULSMANS Kevin Vini Fantini 9:50

93 (99) GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty ,,

94 (103) CORTI Marco Team Colombia 9:56

95 (104) ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi 9:58

96 (105) HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 10:00

97 (107) POZZO Mattia Vini Fantini 10:03

98 (108) VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 10:04

99 (113) SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty 10:11

100 (114) MILETTA Luigi Vini Fantini 10:14

101 (117) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits 10:19

102 (118) PAIANI Jean-lou Sojasun 10:22

103 (119) DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM ,,

104 (122) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 10:46

105 (123) KRITSKIY Timofey Katusha Team 10:47

106 (82) ZANGERLE Joel Luxembourg 10:56

107 (100) WEBER Sascha Team Differdange – Losch 11:05

108 (1) ENGOULVENT Jimmy Sojasun 12:44

109 (13) MARTIAS Rony Sojasun 12:52

110 (15) DANIEL Maxime Sojasun 12:53

111 (20) PORSEV Alexander Katusha Team 12:55

112 (32) WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM 12:58

113 (71) STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka 13:06

114 (74) VAN MELSEN Kevin 13:07

115 (76) DE TROYER Tim Accent.jobs – Wanty 13:08

116 (83) DISEVISCOURT Ralph Luxembourg 13:11

117 (89) KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 13:13

118 (95) FEIEREISEN Kevin Luxembourg 13:15

119 (98) PELUCCHI Matteo IAM Cycling 13:17

120 (106) DE WILDE Sjef Team Differdange – Losch 13:29

121 (110) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 13:35

122 (115) VAN WINDEN Dennis Blanco Pro Cycling Team 13:45

123 (121) THEIS Jerome Luxembourg 13:53

124 (124) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka 14:29

125 (125) DIENER Mike Luxembourg 14:41

126 (127) RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi 16:01

127 (129) QUINTERO ARTUNDUAGA Duber Armando Team Colombia 20:33

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga