tuftSvein Tuft (Orica – GreenEDGE) wygrał krótką czasówkę, otwierającą wyścig Tour de Slovénie. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega, Brett Lancaster. Na trzecim miejscu rywalizację zakończył Artem Ovechkin (Rusvelo).

Pierwszy etap jubileuszowej, dwudziestej odsłony Tour de Slovénie odbywał się na ulicach Ljubljany. Płaska jak stół czasówka liczyła tylko 8,8 km. Do wyścigu zaproszono 15 ekip, w tym dwie drużyny World Tour: Lampre – Merida i Orica – GreenEDGE. Listy startowej nie podpisał żaden polski zawodnik.

Rywalizacja toczyła się pod dyktando drużyny Orica, której czterech zawodników ukończyło dzisiejsze zmagania w TOP 10. Dwa pierwsze miejsca przypadły właśnie kolarzom australijskiej ekipy. Etap wygrał Svein Tuft przed Brettem Lancasterem. Trzecie miejsce dla Artema Ovechkina z Rusvelo.

Jutro przed kolarzami dość ciężki etap Kočevje – Višnja Gora z trzema górskimi premiami (168,5 km długości).

Wyniki:

1 TUFT Svein Orica GreenEDGE 20 09:55 53.244

2 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 12 0:06 52.712

3 OVECHKIN Artem Rusvelo 7 0:08 52.537

4 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE 5 0:13 52.105

5 MALORI Adriano Lampre – Merida 4 0:16 51.849

6 HEPBURN Michael Orica GreenEDGE 3 0:30 50.688

7 PRONI Alessandro Vini Fantini 2 0:31 50.607

8 RICHEZE Ariel Maximiliano Lampre – Merida 1 0:32 50.526

9 SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx 0:33 50.446

10 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,, ,,

11 FELLINE Fabio Androni – Venezuela ,, ,,

12 KOCHETKOV Pavel Rusvelo 0:34 50.366

13 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,, ,,

14 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE 0:35 50.286

15 SHILOV Sergey Lokosphinx 0:37 50.127

16 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 0:38 50.047

17 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

18 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,, ,,

19 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 0:39 49.968

20 POLANC Jan Radenska 0:40 49.890

21 PALINI Andrea Lampre – Merida 0:41 49.811

22 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,, ,,

23 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,, ,,

24 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,, ,,

25 TABORRE Fabio Vini Fantini 0:42 49.733

26 CATTANEO Mattia Lampre – Merida 0:43 49.655

27 FAILLI Francesco Vini Fantini ,, ,,

28 WEISS Martin Tirol Cycling Team ,, ,,

29 STIMULAK Klemen Adria Mobil 0:44 49.577

30 MALTAR Bruno Adria Mobil 0:45 49.500

31 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 0:47 49.346

32 KLIMOV Sergey Rusvelo 0:48 49.269

33 FINETTO Mauro Vini Fantini ,, ,,

34 REDA Francesco Androni – Venezuela 0:50 49.116

35 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

36 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 0:51 49.040

37 ERSHOV Artur Rusvelo ,, ,,

38 GOLCER Jure Tirol Cycling Team ,, ,,

39 VALJAVEC Tadej Sava ,, ,,

40 SHPILEVSKY Boris Lokosphinx 0:52 48.964

41 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,, ,,

42 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

43 TOTSCHNIG Harald Tirol Cycling Team ,, ,,

44 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 0:53 48.889

45 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 0:54 48.814

46 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,, ,,

47 FAJT Kristjan Adria Mobil 0:55 48.738

48 FORTIN Filippo Bardiani Valvole – CSF Inox ,, ,,

49 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox 0:56 48.664

50 NOSE Tomaz Adria Mobil ,, ,,

51 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Team Colombia 0:57 48.589

52 PASQUALON Andrea Bardiani Valvole – CSF Inox ,, ,,

53 DURASEK Kristijan Lampre – Merida 0:58 48.515

54 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,, ,,

55 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,, ,,

56 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx 0:59 48.440

57 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

58 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 1:00 48.366

59 MUGERLI Matej Adria Mobil 1:02 48.219

60 OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia 1:03 48.146

61 MONGUZZI Cristiano Vini Fantini ,, ,,

62 ROGINA Radoslav Adria Mobil 1:04 48.073

63 FANKHAUSER Clemens Tirol Cycling Team ,, ,,

64 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,, ,,

65 SCHULTUS Patric Tirol Cycling Team ,, ,,

66 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 1:05 48.000

67 ROGLIC Primoz Adria Mobil ,, ,,

68 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,, ,,

69 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 1:06 47.927

70 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise 1:07 47.855

71 PAVLIC Marko Radenska ,, ,,

72 TRATNIK Jan Tirol Cycling Team 1:08 47.783

73 RYBALKIN Aleksey Lokosphinx ,, ,,

74 BOSTNER Jaka Radenska ,, ,,

75 SHUSHEMOIN Alexandr Continental Team Astana ,, ,,

76 PIBERNIK Luka Radenska 1:09 47.711

77 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,, ,,

78 RAJSP Andrej Radenska ,, ,,

79 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 1:10 47.639

80 DZAMASTAGIC Mark Sava ,, ,,

81 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana ,, ,,

82 BURJEK Nik Sava ,, ,,

83 GRAZIATO Massimo Lampre – Merida ,, ,,

84 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 1:11 47.568

85 RENEV Sergey Continental Team Astana ,, ,,

86 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 1:12 47.496

87 KRASNOV Leonid Rusvelo 1:13 47.425

88 DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team ,, ,,

89 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,, ,,

90 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:14 47.354

91 MIKELJ Tim Sava ,, ,,

92 BENFATTO Marco Continental Team Astana ,, ,,

93 MISKULIN Jure Radenska 1:15 47.284

94 DELLE STELLE Cristian Bardiani Valvole – CSF Inox 1:17 47.143

95 BITENC Jure Sava 1:18 47.073

96 HITI Tadej Radenska 1:21 46.864

97 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 1:23 46.726

98 PAVLIN Simon Adria Mobil 1:25 46.588

99 DAVIS Allan Orica GreenEDGE 1:26 46.520

100 MAZZANTI Luca Vini Fantini 1:27 46.452

101 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana 1:28 46.384

102 PTASHKIN Pavel Lokosphinx 1:29 46.316

103 LOGAR Tadej Sava 1:30 46.248

104 REPSE Uros Radenska ,, ,,

105 MOHORIC Matej Sava 1:31 46.181

106 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 1:32 46.114

107 RODRIGUEZ GALINDO Michael Team Colombia 1:34 45.980

108 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,, ,,

109 WöHRER David Tirol Cycling Team 1:36 45.847

110 MAROLT Ziga Sava 1:39 45.648

111 DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team 1:41 45.517

112 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,, ,,

113 DE PATRE Roberto Vini Fantini 1:52 44.809

114 SIROL Endi Meridiana Kamen Team 1:56 44.557

115 TESTA Antonio Meridiana Kamen Team 2:00 44.308

116 PRAXMARER Stefan Tirol Cycling Team 2:09 43.757

117 GRUBIC Luka Meridiana Kamen Team 2:17 43.279

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga