Remigiusz SiudzińskiJuż jutro trening Ultrakolarza przed Race Around Austria 2013!

W piątek 14. czerwca o godz. 10:00 ze stacji benzynowej ORLEN w Wiśle wystartuje 48 godzinny trening Remka Siudzińskiego.

Trasa treningu będzie identyczna jak przed rokiem, z tą różnicą, że Remek wraz z ekipą mają do pokonania nie jedną, a dwie rundy po ok. 450 km każda. Łączne przewyższenie na 900 km wynosi 13 ooo m. Limit przejechania trasy wyznaczony został na 48h.

Runda: Wisła – Istebna – Milówka – Żywiec – Jeleśnia – Stryszawa – Zawoja – Jabłonka – Czarny Dunajec – Poronin – Zakopane – Bukowina Tatrzańska – Niedzica – Krościenko n/Dunajcem – Mszana Dolna – Skomielna Biała – Maków Podhalański – Sucha Beskidzka – Wadowice – Andrychów – Targanice – Tresna – Międzybrodzie Bialskie – Bielsko-Biała – Buczkowice – Szczyrk – Wisła (x2)

W skład ekipy Ultrakolarza wchodzą:

Wojeciech Marcjoniakszef teamutrener, mechanik
Robert Słupikfizjoterapeuta 
Jacek Turczykfotograf /PAP/
Mateusz Opolski – media
Jarosław Siudzińskiobsługa techniczna, nawigacja
Mietek Siudzińskizaopatrzenie

Przygotowania do RAA idą pełną parą. Ultrakolarz poza regularnymi treningami fizycznymi czuwa nad pracą ekipy, która przygotowuje wszystko, zarówno do jutrzejszego treningu jak i startu w Race Aroud Austria 2013. Pod koniec kwietnia w Warszawie odbyło się spotkanie teamu, które obejmowało podział ról i obowiązków, doprecyzowanie wszelkich ustaleń organizacyjnych oraz wyznaczenia harmonogramu treningu i wyjazdu do Austrii. Ekipa bogatsza o doświadczenia sprzed roku, radzi sobie o niebo lepiej, niż poprzednio. W przygotowaniach równie ważne jak fundusze są doświadczenia członków teamu.

Co nowego w ekipie Ultrakolarza?

Zmianą w porównaniu do ubiegłego roku jest wykorzystanie kampera jako mobilnego noclegu dla zawodnika. Jest to na pewno wygodniejszy sposób na zapewnienie komfortowego zaplecza noclegowo-gospodarczego dla wszystkich niż zwykły bus. Nikogo chyba nie trzeba do tego przekonywać.

Nowym członkiem teamu jest Mateusza Opolski, którego zadaniem będzie usprawnić relację z RAA oraz kontakt z fanami Ultrakolarza. A przede wszystkim zwiększyć pulę kierowców podczas wyścigu. Przebycie 2200 km wymaga spędzenia wiele czasu za kierownicą. Dlatego też dodatkowy kierowca przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa podczas kierowania.

Remek notuje wzrosty formy, praktycznie wszystkie parametry oraz spadek masy ciała. Co jest ważne w jeździe po górach. Na szczegóły przyjdzie pora przed samym RAA. Wtedy postaramy się przedstawić szczegółowe parametry Ultrakoalrza.

Remek coraz częściej bierze udział w licznych imprezach plenerowych, gdzie promuje ultrakolarstwo. Ostatnio brał udział w Pikniku Rowerowym podczas Dni Ursynowa, a także Pikniku z okazji Dnia Dziecka w Tomaszowie Mazowieckim.

remek2

Dzięki szeroko zakrojonej promocji Ultrakolarz zyskuje nowych fanów oraz uznanie w oczach sponsorów i partnerów. Co w efekcie przekłada się na skuteczniejsze przygotowania do kolejnych imprez i większą promocję roweru.

remek3

Zapraszamy na stronę www.ultrakoalrz.pl oraz fanpage ultrakolarz a na Facebook`u.

Zainteresowanych zapraszamy także do Wisły, gdzie będzie można porozmawiać z członkami ekipy, a także podpatrzeć jak wygląda ich praca. Przygotowania będą trwały od ok. godz 8:00.

Patronem medialnym Ultrakolarza jest portal Naszosie.pl

Foto: archiwum Ultrakolarza

Robert Słupik