CCC Polsat PolkowiceJuż jutro, 12 czerwca br. ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w holenderskiej etapówce Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk (kat. 2.1 UCI).

Pięcioetapowy wyścig kolarski o aktualnej nazwie Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk ma ma bardzo długą tradycję i należy do najlepszych wyścigów organizowanych w Holandii. Na przestrzeni lat zmianie ulegały m.in jego nazwa związana z bezpośrednim sponsorem i  ilość etapów, mimo to jest on traktowany w Holandii jako najważniejszy wyścig dla zawodowców przygotowujących się do startu w  mistrzostwach kraju a także Tour de France.

Od 2011 roku nowym sponsorem została firma ZLM Toer i wyścig powiększono do czterech etapów. Ponadto w nazwie wyścigu umieszczono nazwisko zmarłego w 2010 roku Jana van Heeswijka, osoby która w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju tego wyścigu. W roku bieżącym wyścig powiększono o kolejny etap, którym jest 8-kilometrowa jazda indywidualna na czas.

Trasa całego wyścigu jest mocno zróżnicowana, począwszy od terenów płaskich ( czasówka a także 2.etap wokół Bredy) aż do mocno pagórkowatych tras na etapie 3 i 4-tym. Na etapie trzecim wokół Buchten w rejonie Limburgii, kolarze zmierzą się m.in. z bardzo trudnymi podjazdami pod Cauberg,  Bemelerberg i Loorberg. Na etapie czwartym, gdzie trasa jest również mocno pofałdowana, finisz umieszczono na podjeździe. Na zakończenie wyścigu, etap stosunkowo płaski z nielicznymi hopkami.

W wyścigu wystartuje aż osiem ekip Word Tour: Omega Pharma – Quicstep, BMC Racing Team, Blanco Pro Cycling Team, Team Saxo-Tinkoff, Argos-Shimano, Lotto–Belisol,  Vacansolei-DCM Pro Cycling, Garmin Sharp a także 10 zespołów pro kontynentalnych. W sumie na stracie stanie około 180 kolarzy a wśród nich wiele nazwisk z czołówki światowego peletonu. Start w wyścigu zapowiedzieli m.in. Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step) , Andre Greipel (Lotto Belisol), Marcel Kittel (Argos-Shimano), Thomas Dekker (Garmin-Sharp), Kenny van Hummel (Vacansolei), Theo Bos i Lars Boom (Blanco), Roger Kluge (NetApp-Endura) i wielu innych. W składzie ekipy Omega Pharma jest aktualny Mistrz Polski 2012, Michał Gołaś.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w składzie: Davide Rebellin, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś, Piotr Gawroński, Mateusz Taciak, Adrian Kurek, Mateusz Nowak i Grzegorz Stępniak. 

Program wyścigu:

12 czerwiec (środa), etap 1: Goes, 8 km (jazda indywidualna na czas)

13 czerwiec (czwartek), etap 2: Breda – Breda 175,7 km

14 czerwiec (piątek), etap 3: Buchten – Buchten 188,3 km

15 czerwiec (sobota), etap 4: Hotel Verviers – La Gileppe 186 km

16 czerwiec (niedziela), etap 5: Gerwen – Boxtel 176,2 km

 

Źródło: proteam.cccsport.pl