Adam WadeckiVojtech Hacecky (ASC Dukla Praha) wygrał Memoriał J. Grundmanna i J. Wizowskiego. Drugi etap wyścigu wygrał Adam Wadecki (Las Vegas Power Energy Drink).

Drugi etap wyścigu z kalendarza ProLigi rozpoczął się w Głogowie, a zakończył po pokonaniu 184,9 kilometrów w Grębocicach. Tego dnia kolarze walczyli na dwóch górskich premiach (w Kurowie Małym i Grodowcu) i dwóch lotnych (w Rudnej i Grodowcu).

Przez 140 km na czele utrzymywała się piątka zawodników w której kręcił m.in Adam Wadecki. Poczynania czołówki bacznie kontrolowali jednak zawodnicy Dukli Praga, pracujący na rzecz lidera – Vojtecha Haceckyego. Odjazd udało się skasować na 40 km do mety i o wszystkim zadecydował pojedynek sprinterów.

W strugach deszczu wygrał go niezmordowany Wadecki, który wcześniej był w ucieczce. Były mistrz Polski pokonał duet Bank BGŻ Team – Błażeja Janiaczyka oraz Mieszko Bulika.

W klasyfikacji generalnej, zwycięstwo do końca dowiózł Hacecky. Czech na ostatnich kilometrach leżał w dużej kraksie, jednak wydarzyło się to w strefie ochronnej.

Pełne wyniki > tutaj

Andrzej