Łukasz WiśniowskiŁukasz Wiśniowski (Eitixx Ihned) wygrał 1. etap prestiżowego wyścigu dla młodzieżowców – Thüringen-Rundfahrt U-23. Liderem pozostał zwycięzca prologu – Damien Howson (Reprezentacja Australii).

Drugi dzień rywalizacji w tej imprezie to 170 kilometrowy etap ze startem i metą w Erfurcie. Wiśniowski wraz z kilkoma innymi kolarzami zaatakował w decydujących momentach wyścigu i oderwał się od grupy.

W końcówce odjechał jeszcze z najlepszym młodzieżowcem tegorocznej odsłony Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich – Silvio Herklotzem (Team Stölting) i pokonał go na kresce. Trzecie miejsce przypadło dla Kristiana Jensena Haugaarda (Reprezentacja Danii). Dla Polaka urodzonego w 1991 roku to pierwsze zwycięstwo w karierze w wyścigu punktowanym do rankingu UCI Europe Tour.

W klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi Damien Howson (Reprezentacja Australii).

Wyniki:

1 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 8 5 4:36:58

2 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 5 2 ,,

3 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 2 1 0:06

4 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

5 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

6 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

7 YATES Simon ,,

8 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

9 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

10 WERDA Maximilian Team Stölting ,,

11 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

12 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

13 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

14 AKIMOV Mikhail Helicopters ,,

15 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

16 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

17 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

18 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

19 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

20 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

21 DOULL Owain ,,

22 FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec ,,

23 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,

24 HOWSON Damien ,,

25 MAGNUSSON Kim ,,

26 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

27 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

28 DE CLERCQ Angelo ,,

29 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

30 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

31 ATKINS Joshua ,,

32 MEIER Alexander ,,

33 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

34 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

35 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

36 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

37 SLATER Alistair ,,

38 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

39 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

40 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

41 EISENHART Taylor ,,

42 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

43 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

44 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

45 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon ,,

46 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,,

47 VINK Michael ,,

48 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

49 SHAYMURATOV Artur 0:52

50 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,

51 WILLIAMS Tyler ,,

52 WOTSCHKE Sebastian ,,

53 DIETEREN Jan Team Stölting ,,

54 LINFIELD Bradley ,,

55 THOLIN Edvin ,,

56 BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec ,,

57 BULLING Pieter ,,

58 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

59 DIBBEN Jonathan ,,

60 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 0:54

61 MAYER Yannick 0:58

62 LYNCH Paul 1:00

63 KELLY Joe 1:01

64 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,

65 MAGER Christian Team Stölting ,,

66 RICKAERT Jonas 1:52

67 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland ,,

68 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

69 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 2:09

70 AKHMAMETEV Viacheslav ,,

71 SCHWEIZER Michael 2:43

72 MCCORMICK Hayden ,,

73 GEERINCKX Ruben 2:52

74 GILIAZOV Ruslan ,,

75 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 3:32

76 STASH Mamyr Helicopters ,,

77 EGNER Arne Team Stölting 3:34

78 ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,

79 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 4:05

80 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 4:14

81 ZWINGENBERGER Philipp 4:17

82 KRETSCHY Florian ,,

83 GRUNER Yannick 4:30

84 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 5:08

85 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

86 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 6:18

87 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 6:59

88 POLITT Nils Team Stölting ,,

89 GAREYSHIN Aydar ,,

90 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland ,,

91 DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team ,,

92 PHILIPP Torey ,,

93 GEISLER Jannick ,,

94 DRUMM Felix ,,

95 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

96 PERRIN Jeffrey ,,

97 FAGLUM-KARLSSON Markus ,,

98 VANREYTEN Joachim ,,

99 NAGLER Patrick ,,

100 GARBY Marc ,,

101 EWAN Caleb ,,

102 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

103 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,,

104 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

105 KARWOWSKI Cameron ,,

106 ATKINS George ,,

107 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,

108 SCHREURS Hamish ,,

109 WYNANTS Nick 9:06

110 RIECKMANN Felix ,,

111 STEPANOV Alexandr 9:48

112 VERGAERDE Otto 11:16

113 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 12:26

114 SEIF Linus ,,

115 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 15:14

116 GRIGORIEV Alexander Helicopters 15:47

117 MAMYKIN Matvei 22:33

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HOWSON Damien 4 4:41:56

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:01

3 (7) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 0:02

4 (3) VINK Michael 0:04

5 (4) STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

6 (5) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:05

7 (6) EISENHART Taylor 0:08

8 (8) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

9 (9) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

10 (10) SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

11 (14) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 0:12

12 (15) ZABEL Rick Rabobank Development Team 0:13

13 (16) YATES Simon ,,

14 (19) WERDA Maximilian Team Stölting 0:14

15 (21) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 0:15

16 (22) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

17 (23) AKIMOV Mikhail Helicopters 0:16

18 (24) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

19 (26) KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

20 (27) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

21 (28) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 0:17

22 (33) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 0:19

23 (58) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 0:20

24 (35) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

25 (36) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

26 (37) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

27 (42) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:21

28 (44) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 0:22

29 (45) ATKINS Joshua ,,

30 (46) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:23

31 (51) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 0:25

32 (56) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

33 (60) HOFER Andreas Team Vorarlberg 0:26

34 (61) DOULL Owain ,,

35 (67) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 0:28

36 (68) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

37 (70) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 0:29

38 (73) MAGNUSSON Kim 0:31

39 (74) FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec 0:32

40 (75) SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

41 (76) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

42 (77) SLATER Alistair 0:33

43 (86) DE CLERCQ Angelo 0:35

44 (87) RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon ,,

45 (88) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 0:36

46 (101) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 0:43

47 (103) MEIER Alexander 0:45

48 (105) FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

49 (11) DIBBEN Jonathan 0:57

50 (39) BULLING Pieter 1:06

51 (12) FRAME Alex Thuringer Energie Team 1:07

52 (17) KELLY Joe 1:09

53 (50) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 1:10

54 (54) WOTSCHKE Sebastian 1:11

55 (55) LINFIELD Bradley ,,

56 (59) WILLIAMS Tyler 1:12

57 (48) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

58 (38) MAYER Yannick ,,

59 (62) DIETEREN Jan Team Stölting 1:13

60 (47) LYNCH Paul 1:17

61 (84) BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec 1:21

62 (95) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 1:27

63 (96) SHAYMURATOV Artur 1:28

64 (114) THOLIN Edvin 1:38

65 (107) MAGER Christian Team Stölting 1:41

66 (20) RICKAERT Jonas 2:01

67 (89) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 2:23

68 (93) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 2:26

69 (69) AKHMAMETEV Viacheslav 2:32

70 (108) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 2:49

71 (57) MCCORMICK Hayden 3:03

72 (85) GEERINCKX Ruben 3:21

73 (113) SCHWEIZER Michael 3:28

74 (102) GILIAZOV Ruslan 3:29

75 (13) ADAMS Jens BKCP-Powerplus 3:40

76 (41) EGNER Arne Team Stölting 3:49

77 (52) STASH Mamyr Helicopters 3:51

78 (98) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 4:09

79 (43) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 4:29

80 (80) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 4:32

81 (34) GRUNER Yannick 4:44

82 (90) KRETSCHY Florian 4:49

83 (92) ZWINGENBERGER Philipp ,,

84 (72) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 5:33

85 (117) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 6:07

86 (64) VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 6:40

87 (18) EWAN Caleb 7:07

88 (25) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 7:09

89 (29) ATKINS George 7:10

90 (30) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

91 (49) DRUMM Felix 7:17

92 (53) VANREYTEN Joachim 7:18

93 (63) KARWOWSKI Cameron 7:20

94 (65) POLITT Nils Team Stölting 7:21

95 (66) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

96 (71) SCHREURS Hamish 7:22

97 (78) HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 7:26

98 (81) DARVILLE Alex Bontrager Cycling Team ,,

99 (82) FAGLUM-KARLSSON Markus 7:27

100 (83) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

101 (94) GAREYSHIN Aydar 7:33

102 (97) NAGLER Patrick 7:35

103 (99) WOLF Justin Team Quantec – Indeland 7:36

104 (100) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

105 (109) PHILIPP Torey 7:40

106 (110) GARBY Marc ,,

107 (111) GEISLER Jannick 7:41

108 (112) PERRIN Jeffrey 7:43

109 (115) RIECKMANN Felix 9:54

110 (116) WYNANTS Nick 9:56

111 (79) STEPANOV Alexandr 10:15

112 (106) VERGAERDE Otto 11:55

113 (91) SEIF Linus 12:58

114 (104) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 13:05

115 (31) CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 15:27

116 (32) GRIGORIEV Alexander Helicopters 16:00

117 (118) MAMYKIN Matvei 23:34

 

 

Fot: Artur Machnik

Andrzej