Michael AlbasiniMichael Albasini (Orica – GreenEDGE) wygrał wyścig GP du canton d’Argovie. Tuż za Szwajcarem finiszowali Jonathan Hivert (Sojasun) i Marco Frapporti (Androni – Venezuela).

50 edycja wyścigu Albasini wygrywa GP du canton d’Argovie tradycyjnie rozgrywała się na rundach wokół Gippingen. Kolarze mieli do pokonania 15 rund po 12,1 km. W połowie rundy znajdowała się spora hopka, która miała być okazją do ataków.

Na początku wyścigu w ucieczkę zabrało się ośmiu zawodników, w tym między innymi Martin Kohler (BMC Racing Team), Davide Cimolai (Lampre-Merida) czy Jan Bakelants (RadioShack – Leopard), który wracał po przewlekłej kontuzji. Grupka ta dość długo kręciła na czele, ale na 4 okrążenia przed metą z tej grupki został tylko Bakelants i Daryl Impey (Orica-GreenEDGE).

Z peletonu do tej dwójki dojechało kilkunastu zawodników i to spośród nich został wyłoniony zwycięzca. Na samotny atak zdecydował się Alexandr Kolobnev (Katusha), który systematycznie zwiększał swoją przewagę. Jednak dużą ochotę na zwycięstwo miał triumfator z 2011 roku, Michael Albasini (Orica – GreenEDGE). To właśnie Szwajcar, dzięki akcji na ostatnim kilometrze jako pierwszy przeciął linię mety. Drugi był Jonathan Hivert (Sojasun), a trzeci Marco Frapporti (Androni – Venezuela).

Wyniki:

1 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 80 75 4:24:58

2 HIVERT Jonathan Sojasun 56 55 ,,

3 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 32 40 ,,

4 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 24 32 ,,

5 KANGERT Tanel Astana Pro Team 20 28 ,,

6 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 16 24 ,,

7 STORTONI Simone Lampre – Merida 12 20 ,,

8 FUMEAUX Jonathan IAM Cycling 8 18 ,,

9 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise 7 16 ,,

10 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 6 14 ,,

11 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 5 12 ,,

12 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 3 10 ,,

13 FRANK Mathias BMC Racing Team 8 0:04

14 KRISTOFF Alexander Katusha Team 7 0:21

15 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 6 ,,

16 PONZI Simone Astana Pro Team 5 ,,

17 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 4 ,,

18 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 3 ,,

19 DILLIER Silvan Switserland 2 ,,

20 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 1 ,,

21 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

22 SCHMIDT Fabien Sojasun ,,

23 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

24 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

25 DEMPSTER Zakkari Team NetApp – Endura ,,

26 NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

27 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela ,,

28 FLUCKIGER Lukas Switserland ,,

29 DE JONGE Maarten Team Vorarlberg ,,

30 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

31 LANGEVELD Sebastian Orica GreenEDGE ,,

32 RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,

33 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

34 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

35 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

36 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

37 SELVAGGI Mirko Vacansoleil – DCM ,,

38 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

39 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

40 VIGANO Davide Lampre – Merida ,,

41 PLIUSCHIN Alexandr IAM Cycling ,,

42 MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

43 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

44 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,

45 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

46 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

47 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

48 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,

49 DYACHENKO Alexandr Astana Pro Team ,,

50 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard ,,

51 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

52 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,

53 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard ,,

54 ZAHNER Simon Switserland 0:29

55 ULISSI Diego Lampre – Merida ,,

56 ARMEE Sander Topsport Vlaanderen – Baloise 0:36

57 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille 0:54

58 SCHEIRLINCKX Staf Accent.jobs – Wanty 2:10

59 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

60 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

61 FUCHS Dominik Switserland 2:39

62 HRINKOW Dominik Team Vorarlberg 3:46

63 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

64 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE ,,

65 VAN HECKE Preben Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

66 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 4:58

67 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 5:04

68 LELAY David Sojasun ,,

69 BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

70 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

71 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka ,,

72 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

73 TORTELIER Etienne Sojasun ,,

74 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,

75 BAKKE Jason La Pomme Marseille ,,

76 BROERS Remco Team Vorarlberg ,,

77 SPRINGER Christoph Team Vorarlberg ,,

78 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

79 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

80 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

81 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

82 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

83 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

84 POUX Paul Sojasun ,,

85 BISSINGER Florian Team Vorarlberg ,,

86 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

87 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

88 STRELKOV Andrei ,,

89 DOWNING Russell Team NetApp – Endura ,,

DNF EL FARES Julien Sojasun –

DNF FELLINE Fabio Androni – Venezuela –

DNF SAGGIORATO Mirco Switserland –

DNF BALLAN Alessandro BMC Racing Team –

DNF KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team –

DNF CHIOCCA Mathieu Atlas Personal – Jakroo –

DNF DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony –

DNF BRANDLE Matthias IAM Cycling –

DNF WACKERMANN Luca Lampre – Merida –

DNF GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team –

DNF KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team –

DNF MATZKA Ralf Team NetApp – Endura –

DNF DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony –

DNF ROUTLEY Will Accent.jobs – Wanty –

DNF ISTA Kevyn IAM Cycling –

DNF CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka –

DNF GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team –

DNF CIMOLAI Davide Lampre – Merida –

DNF KAMYSHEV Arman Astana Pro Team –

DNF GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty –

DNF BREYNE Jonathan Crelan-Euphony –

DNF FERRARI Roberto Lampre – Merida –

DNF GUJAN Martin Switserland –

DNF JENNINGS Christopher La Pomme Marseille –

DNF VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM –

DNF LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM –

DNF IMHOF Claudio Atlas Personal – Jakroo –

DNF BERTAZZO Omar Androni – Venezuela –

DNF ADDY Raphaël Switserland –

DNF GILG Severin Switserland –

DNF WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo –

DNF SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura –

DNF SISKEVICIUS Evaldas Sojasun –

DNF CUSIN Remi IAM Cycling –

DNF ARES Diego Team Vorarlberg –

DNF KREDER Wesley Vacansoleil – DCM –

DNF BRANDLE Dominik Team Vorarlberg –

DNF PELANEK Lubos Team Vorarlberg –

DNF BEWLEY Sam Orica GreenEDGE –

DNF BAESTAENS Vincent Crelan-Euphony –

DNF LANDER Sebastian BMC Racing Team –

DNF LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo –

DNF BLYTHE Adam BMC Racing Team –

DNF JULES Justin La Pomme Marseille –

DNF SMUKULIS Gatis Katusha Team –

DNF GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille –

DNF VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille –

DNF COMMEYNE Davy Accent.jobs – Wanty –

DNF THWAITES Scott Team NetApp – Endura –

DNF KOHLER Martin BMC Racing Team –

DNF CANCELLARA Fabian RadioShack – Leopard –

DNF HEPBURN Michael Orica GreenEDGE –

DNF SCHELLING Patrick IAM Cycling –

DNF DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela –

DNF REDA Francesco Androni – Venezuela –

DNF LANG Pirmin IAM Cycling –

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga