veilleuxDavid Veilleux (Europcar) wygrał po samotnej ucieczce pierwszy etap Critérium du Dauphiné! Najszybciej z dużej grupy finiszował Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick Step), a trzecie miejsce zajął Tom-Jelte Slagter (Blanco Pro Cycling). Veilleux został pierwszym liderem wyścigu.

W pierwszym dniu Critérium du Dauphiné kolarze ścigali się wokół szwajcarskiego Champéry. Mieli oni do przejechania 121 km, po dość wymagającym terenie. Czekały na nich cztery premie górskie, które motywowały do akcji zaczepnych.

Od początku etapu mieliśmy na czele czterech zawodników: Jean-Marc Bideau (Bretagne- Séché Environnement), Thomas Damuseau (Argos – Shimano), Ricardo Garcia Ambroa (Euskaltel – Euskadi) i David Veilleux (Europcar). Na premii górskiej 1. kategorii (Côte de Morgins – 9,2 km; średnio 6 %) pierwszy zameldował się zawodnik Bretagne i zgarnął 15 pkt do klasyfikacji na najlepszego górala. Po 30 km etapu harcownicy mieli 5 minut i 30 sekund przewagi nad peletonem.

Na kontrę z peletonu dość nieoczekiwanie zdecydował się Tony Martin (OPQS). 60 km przed metą czołowa czwórka miała prawie 6 minut przewagi nad Martinem i ponad 9 minut nad peletonem. Podczas wspinaczki na Col du Corbier (7,6 km; średnio 7.5 %) bardzo mocne tempo w dużej grupie nadawała ekipa Movistar, co spowodowało bardzo szybką redukcję przewagi uciekających zawodników. Wspomniana premia padła łupem Davida Veilleux, który zdecydował się na samotny atak około 2 km przed szczytem. Już na tym podjeździe ciężkie chwile przeżywał Thomas de Gendt (Vacansoleil – DCM).

30 km przed metą Veilleux miał 45 sekund przewagi nad Damuseau i Garcia , 2 minuty tracili Martin i Bideau, a 5 minut i 30 sekund tracił peleton. Kolejnymi kolarzami, którzy mieli dziś problemy byli niespodziewanie Simon Gerrans (Orica – GreenEDGE) i Andrew Talansky (Garmin – Sharp).

Kanadyjczyk z Europcar nie dawał za wygraną i przybliżał się do swojego największego sukcesu w karierze. 3km przed metą miał ponad 2 minuty przewagi nad dwójką Damuseau, Garcia i 3 minuty nad dużą grupą. Ogromna praca Veilleux opłaciła się. 25. letni zawodnik wygrał etap i został pierwszym liderem Critérium du Dauphiné!

Najszybciej z dużej grupy finiszował Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick Step), a trzecie miejsce zajął Tom-Jelte Slagter (Blanco Pro Cycling). W dużej grupie znalazło się trzech Polaków: Michał Kwiatkowski (OPQS) był 34, Sylwester Szmyd (Movistar) zajął 36 miejsce, a Maciej Bodnar (Cannondale) był 70.

Wyniki:

1. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 3h 17′ 35″

2. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 31″ + 01′ 56″

3. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

4. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

5. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

6. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

7. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

8. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

9. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

10. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

11. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

12. VICHOT Arthur 138 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

13. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

14. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

15. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

16. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

17. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

18. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

19. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

20. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

21. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

22. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

23. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

24. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

25. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

26. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

27. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

28. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

29. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

30. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

31. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

32. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

33. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

34. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

35. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

36. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

37. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

38. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

39. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

40. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

41. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

42. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

43. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

44. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

45. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

46. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

47. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

48. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

49. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

50. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

51. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

52. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

53. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

54. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

55. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

56. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

57. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

58. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

59. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

60. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

61. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

62. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

63. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

64. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

65. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

66. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

67. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

68. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

69. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

70. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

71. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

72. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

73. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

74. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

75. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

76. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

77. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

78. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

79. GESLIN Anthony 135 FDJ 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

80. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

81. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

82. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

83. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

84. SORENSEN Chris Anker 17 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

85. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

86. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 3h 20′ 13″ + 02′ 38″

87. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

88. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

89. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

90. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

91. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 20′ 30″ + 02′ 55″

92. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

93. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

94. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

95. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

96. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 3h 21′ 16″ + 03′ 41″

97. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 21′ 16″ + 03′ 41″

98. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 3h 21′ 37″ + 04′ 02″

99. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 3h 21′ 37″ + 04′ 02″

100. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 3h 23′ 18″ + 05′ 43″

101. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 23′ 26″ + 05′ 51″

102. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 3h 24′ 13″ + 06′ 38″

103. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 3h 24′ 13″ + 06′ 38″

104. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 24′ 31″ + 06′ 56″

105. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 3h 25′ 51″ + 08′ 16″

106. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 3h 25′ 51″ + 08′ 16″

107. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 3h 25′ 56″ + 08′ 21″

108. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

109. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

110. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

111. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

112. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

113. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

114. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

115. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

116. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

117. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

118. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

119. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

120. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

121. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

122. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

123. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

124. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 3h 28′ 15″ + 10′ 40

125. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

126. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

127. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

128. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

129. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

130. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

131. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

132. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

133. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

134. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

135. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

136. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

137. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

138. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

139. VANENDERT Jelle 27 LOTTO-BELISOL 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

140. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

141. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

142. BILLE Gaëtan 22 LOTTO-BELISOL 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

143. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

144. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

145. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

146. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

147. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

148. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

149. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

150. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

151. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

152. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

153. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

154. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

155. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

156. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

157. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

158. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

159. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

160. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

161. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

162. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

163. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

164. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

165. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

166. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

167. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

168. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

169. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

170. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

171. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

172. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

173. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 3h 33′ 20″ + 15′ 45″

174. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 3h 33′ 22″ + 15′ 47″

175. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 36′ 58″ + 19′ 23″

 

Klasyfikacja generalna:

1. VEILLEUX David 148 TEAM EUROPCAR 3h 17′ 35″

2. MEERSMAN Gianni 155 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 31″ + 01′ 56″

3. SLAGTER Tom Jelte 55 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

4. PORTE Richie 6 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

5. FROOME Christopher 1 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

6. MADRAZO Angel 176 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

7. FUGLSANG Jakob 31 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

8. VALVERDE Alejandro 171 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

9. GALLOPIN Tony 64 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

10. KONIG Leopold 211 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

11. CONTADOR Alberto 11 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

12. VICHOT Arthur 138 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

13. BARGUIL WARREN 191 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

14. ROGERS Michael 16 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

15. BAGOT Yoann 92 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

16. VAN DEN BROECK Jurgen 21 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

17. SANCHEZ Samuel 101 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

18. KOREN Kristijan 164 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

19. IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka 105 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

20. TAARAMAE Rein 97 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

21. DENNIS Rohan 113 GARMIN – SHARP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

22. DE CLERCQ Bart 24 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

23. NAVARRO Daniel 96 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

24. CLEMENT Stef 52 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

25. LE MEVEL Christophe 93 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

26. NERZ Dominik 44 BMC RACING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

27. ROHREGGER Thomas 68 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

28. GENIEZ Alexandre 134 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

29. THOMAS Geraint 8 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

30. TEN DAM Laurens 51 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

31. KENNAUGH Peter 3 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

32. ROLLAND Pierre 147 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

33. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 81 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

34. KWIATKOWSKI Michal 152 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

35. POELS Wouter 187 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

36. SZMYD Sylvester 177 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

37. SEELDRAYERS Kevin 37 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

38. SILIN Egor 38 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

39. GUILLOU Florian 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

40. CAPECCHI Eros 172 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

41. WESTRA Lieuwe 188 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

42. SANTAROMITA Ivan 47 BMC RACING TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

43. HERMANS Ben 65 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

44. MORENO FERNANDEZ Daniel 88 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

45. ASTARLOZA Mikel 102 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

46. MOLARD Rudy 95 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

47. DE MARCHI Alessandro 163 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

48. LOPEZ GARCIA David 5 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

49. MARTINEZ Egoi 106 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

50. LOSADA ALGUACIL Alberto 87 KATUSHA TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

51. ZUBELDIA Haimar 61 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

52. COPPEL Jérôme 91 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

53. BUSCHE Matthew 62 RADIOSHACK LEOPARD 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

54. CHAVANEL Sylvain 151 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

55. GAVAZZI Francesco 33 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

56. GERARD Arnaud 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

57. ELISSONDE KENNY 133 FDJ 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

58. SICARD Romain 108 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

59. HOOGERLAND Johnny 184 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

60. SERRY Pieter 157 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

61. DE LA CRUZ MELGAREJO David 213 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

62. HERRADA LOPEZ José 175 MOVISTAR TEAM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

63. PIMENTA COSTA MENDES José 215 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

64. GAUTIER Cyril 144 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

65. LAENGEN Vegard Stake 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

66. VAN DE WALLE Jurgen 25 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

67. PAULINHO Sergio Miguel Moreira 15 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

68. VOECKLER Thomas 141 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

69. SULZBERGER Wesley 77 ORICA GREENEDGE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

70. BODNAR Maciej 161 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

71. LAGUTIN Sergey 185 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

72. BOASSON HAGEN Edvald 2 SKY PROCYCLING 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

73. VANDBORG Brian 167 CANNONDALE 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

74. FLECHA GIANNONI Juan Antonio 183 VACANSOLEIL-DCM 3h 19′ 32″ + 01′ 57″

75. WELLENS Tim 28 LOTTO-BELISOL 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

76. GRIVKO Andriy 34 ASTANA PRO TEAM 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

77. VOSS Paul 217 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

78. BERHANE Natnael 142 TEAM EUROPCAR 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

79. GESLIN Anthony 135 FDJ 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

80. MARTIN Tony 154 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

81. MATE MARDONES Luis Angel 94 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

82. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José 166 CANNONDALE 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

83. IGNATENKO Petr 84 KATUSHA TEAM 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

84. SORENSEN Chris Anker 17 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

85. SEPULVEDA Eduardo 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 19′ 59″ + 02′ 24″

86. CUNEGO Damiano 121 LAMPRE – MERIDA 3h 20′ 13″ + 02′ 38″

87. PINOTTI Marco 45 BMC RACING TEAM 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

88. DURET Sebastien 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

89. BOOKWALTER Brent 42 BMC RACING TEAM 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

90. JANSE VAN RENSBURG Reinardt 197 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 20′ 17″ + 02′ 42″

91. NIEVE ITURRALDE Mikel 107 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 20′ 30″ + 02′ 55″

92. DAMUSEAU Thomas 194 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

93. GARCIA AMBROA Ricardo 104 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

94. BAZAYEV Assan 32 ASTANA PRO TEAM 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

95. MEYER Travis 76 ORICA GREENEDGE 3h 21′ 05″ + 03′ 30″

96. LINDEMAN Bert Jan 186 VACANSOLEIL-DCM 3h 21′ 16″ + 03′ 41″

97. TANKINK Bram 56 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 21′ 16″ + 03′ 41″

98. LADAGNOUS Matthieu 136 FDJ 3h 21′ 37″ + 04′ 02″

99. FEDRIGO Pierrick 131 FDJ 3h 21′ 37″ + 04′ 02″

100. VANENDERT DENNIS 26 LOTTO-BELISOL 3h 23′ 18″ + 05′ 43″

101. BILBAO Peio 103 EUSKALTEL – EUSKADI 3h 23′ 26″ + 05′ 51″

102. KIRYIENKA Vasili 4 SKY PROCYCLING 3h 24′ 13″ + 06′ 38″

103. DIDIER Laurent 63 RADIOSHACK LEOPARD 3h 24′ 13″ + 06′ 38″

104. BIDEAU Jean-Marc 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 24′ 31″ + 06′ 56″

105. RATHE Jacob 118 GARMIN – SHARP 3h 25′ 51″ + 08′ 16″

106. TALANSKY Andrew 111 GARMIN – SHARP 3h 25′ 51″ + 08′ 16″

107. CHERNETSKIY Sergey 82 KATUSHA TEAM 3h 25′ 56″ + 08′ 21″

108. TEKLEHAIMANOT Daniel 78 ORICA GREENEDGE 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

109. HUZARSKI Bartosz 214 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

110. ERVITI Imanol 174 MOVISTAR TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

111. GERRANS Simon 71 ORICA GREENEDGE 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

112. TANNER David 57 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

113. GOOS Marc 54 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

114. CASTROVIEJO Nicolas Jonathan 173 MOVISTAR TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

115. DURASEK Kristijan 123 LAMPRE – MERIDA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

116. BONO Matteo 122 LAMPRE – MERIDA 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

117. MURAVYEV Dmitriy 36 ASTANA PRO TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

118. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus 13 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

119. MAES Nikolas 153 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

120. VACHON Florian 201 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

121. QUEMENEUR Perrig 145 TEAM EUROPCAR 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

122. VALENTIN Tristan 98 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

123. QUINZIATO Manuel 46 BMC RACING TEAM 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

124. FAIRLY Caleb 114 GARMIN – SHARP 3h 28′ 15″ + 10′ 40″

125. VELITS Martin 158 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

126. KREDER Michel 117 GARMIN – SHARP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

127. RABON Frantisek 156 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

128. SOUPE GEOFFREY 137 FDJ 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

129. NOVAL GONZALEZ Benjamin 14 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

130. FONSECA Armindo 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

131. BARTA Jan 212 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

132. GARATE Juan Manuel 53 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

133. FLORENCIO CABRE Xavier 83 KATUSHA TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

134. SORENSEN Nicki 18 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

135. HUGUET Yann 195 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

136. CLARKE William 193 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

137. DOCKER Mitchell 74 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

138. DE GENDT Thomas 181 VACANSOLEIL-DCM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

139. VANENDERT Jelle 27 LOTTO-BELISOL 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

140. CLARKE Simon 73 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

141. STANNARD Ian 7 SKY PROCYCLING 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

142. BILLE Gaëtan 22 LOTTO-BELISOL 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

143. SCHILLINGER Andreas 216 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

144. MATTHEWS Michael 75 ORICA GREENEDGE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

145. CANUTI Federico 162 CANNONDALE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

146. TERUEL ROVIRA Eloy 178 MOVISTAR TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

147. FAVILLI Elia 124 LAMPRE – MERIDA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

148. VIVIANI Elia 168 CANNONDALE 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

149. LUTSENKO Alexey 35 ASTANA PRO TEAM 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

150. SERPA José 128 LAMPRE – MERIDA 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

151. REZA Kévin 146 TEAM EUROPCAR 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

152. PARISIEN Francois 198 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

153. CHARTEAU Anthony 143 TEAM EUROPCAR 3h 31′ 35″ + 14′ 00″

154. IGNATYEV Mikhail 85 KATUSHA TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

155. IRIZAR Markel 66 RADIOSHACK LEOPARD 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

156. KING Benjamin 67 RADIOSHACK LEOPARD 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

157. WETTERHALL Alexander 218 TEAM NETAPP-ENDURA 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

158. FERNANDEZ Koldo 115 GARMIN – SHARP 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

159. WARBASSE Lawrence 48 BMC RACING TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

160. WAGNER Robert 58 BLANCO PRO CYCLING TEAM 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

161. PATERSKI Maciej 165 CANNONDALE 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

162. BEPPU Fumiyuki 72 ORICA GREENEDGE 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

163. CORDEEL Sander 23 LOTTO-BELISOL 3h 33′ 09″ + 15′ 34″

164. HUSHOVD Thor 41 BMC RACING TEAM 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

165. RICHEZE Ariel Maximiliano 127 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

166. BOUHANNI Nacer 132 FDJ 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

167. GRAZIATO Massimo 125 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

168. HOWES Alex 116 GARMIN – SHARP 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

169. PALINI Andrea Francesco 126 LAMPRE – MERIDA 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

170. BAUER Jack 112 GARMIN – SHARP 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

171. EIJSSEN Yannick 43 BMC RACING TEAM 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

172. DUGGAN Timothy 12 TEAM SAXO-TINKOFF 3h 33′ 15″ + 15′ 40″

173. KRITSKIY Timofey 86 KATUSHA TEAM 3h 33′ 20″ + 15′ 45″

174. BOECKMANS Kris 182 VACANSOLEIL-DCM 3h 33′ 22″ + 15′ 47″

175. ARNDT Nikias 192 TEAM ARGOS-SHIMANO 3h 36′ 58″ + 19′ 23″

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga