hausslerHeinrich Haussler (IAM Cycling) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap wyścigu Bayern – Rundfarth. Drugi linię mety przeciął Juan Jose Lobato (Euskaltel – Euskadi), a trzeci Yauheni Hutarovich (Ag2r La Mondiale). Dzięki wczorajszej jeździe na czas, zwycięzcą wyścigu został Adriano Malori (Lampre – Merida).

Ostatni etap Bayern – Rundfarth prowadził z Kelheim do Nürnberg i liczył niespełna 170 km. Był to typowy etap sprinterski, ale jak to zwykle bywa swoich sił chcieli spróbować harcownicy. Po wiele atakach na czele mieliśmy czwórkę kolarzy: Jetse Bol (Blanco),  Mikael Cherel (Ag2r La Mondiale), Alex Frame (Thuringer Energie Team) i Grischa Janorschke (Nutrixxion ABUS). Najbardziej ucieczka opłacała się Janorschke, który dzięki udanej walce na premiach, został zwycięzcą klasyfikacji punktowej. Najdłużej na czele utrzymali się Frame i Bol, ale oni także zostali wchłonięci przez peleton.

Końcowy sprint padł łupem Heinricha Hausslera, dla którego to pierwsze zwycięstwo od 2011 roku. Drugi był Juan Jose Lobato, a trzeci Yauheni Hutarovich. Klasyfikacja generalna padła łupem Adriano Maloriego, który wygrał wczorajszą jazdę indywidualną na czas.

Wyniki:

1 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 4:24:18

2 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi

3 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale

4 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

5 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

6 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka

7 Arnaud Demare (Fra) FDJ

8 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp

9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar

10 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

11 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

12 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

13 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

14 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

15 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

16 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

17 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

18 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

19 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

20 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

21 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

22 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

23 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

24 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

25 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

26 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida

27 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

28 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

29 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

30 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling

31 Jérémy Roy (Fra) FDJ

32 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

33 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

34 Cédric Pineau (Fra) FDJ

35 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat

36 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

37 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

38 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

39 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

40 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

41 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

42 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

43 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

44 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge

45 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus

46 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano

47 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

48 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale

50 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

51 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura

52 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling

53 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

54 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

55 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

56 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:00:15

57 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:00:27

58 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:33

59 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:36

60 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team

61 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:00:57

62 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:11

63 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:01:12

64 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:13

65 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

66 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:24

67 Laurent Mangel (Fra) FDJ

68 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus

69 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:01:48

70 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

71 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:02:00

72 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:03:15

73 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:03:35

DNF Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

DNF Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka

DNF Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

DNF Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka

DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

DNF Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi

DNF Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

DNF Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

DNF André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi

DNF Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

DNF Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

DNF Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team

DNF Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

DNF Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

DNF Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

DNF Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

DNF Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

DNF Yohann Gene (Fra) Team Europcar

DNF Christophe Kern (Fra) Team Europcar

DNF Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

DNF Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

DNF Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

DNF Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

DNF Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

DNF William Bonnet (Fra) FDJ

DNF Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

DNF Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

DNF Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

DNF Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp

DNF Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp

DNF Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

DNF Max Merk (Ger) Team Heizomat

DNF Manuel Straub (Ger) Team Heizomat

DNF Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

DNF Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

DNF Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus

DNF Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

DNF Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus

DNF Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

DNF Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

DNF David Lelay (Fra) Sojasun

DNF Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

DNF Brice Feillu (Fra) Sojasun

DNF Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

DNF Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

DNF Luke Roberts (Aus) Team Stölting

DNF Thomas Koep (Ger) Team Stölting

DNF Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

DNF Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team

DNF Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team

DNF Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

DNF Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

DNF Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team

DNF Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

DNF Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

DNF Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk

DNF David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk

DNF Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk

DNS Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

DNS Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team

DNS David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team

DNS Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp

DNS Maximilian Werda (Ger) Team Stölting

 

Klasyfikacja generalna:

1 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 19:28:20

2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:23

3 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura 0:00:26

4 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:00:33

5 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:00:43

7 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:00:48

8 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:59

9 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:01:02

10 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:01:13

11 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 0:01:24

12 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:01:25

13 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:27

14 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

15 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 0:01:50

16 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:01:55

17 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:00

18 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:05

19 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano 0:02:08

20 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:02:09

21 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:02:16

22 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling 0:02:20

23 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:02:22

24 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 0:02:37

25 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting 0:02:49

26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:02

27 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:03:16

28 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:18

29 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:26

30 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:30

31 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:05:08

32 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida

33 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun 0:05:42

34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:05:43

35 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:06:01

36 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:13

37 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:13:27

38 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:14:32

39 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:14:42

40 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura 0:14:44

41 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge 0:15:11

42 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 0:15:14

43 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka 0:15:34

44 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:15:55

45 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:15:59

46 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:16:03

47 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp 0:16:34

48 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:17:09

49 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling 0:17:14

50 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:31

51 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:18:11

52 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge 0:20:55

53 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:24:37

54 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat 0:25:04

55 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:25:28

56 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge 0:26:39

57 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura 0:27:29

58 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus 0:27:56

59 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat 0:28:56

60 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka 0:29:13

61 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:30:38

62 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:30:51

63 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura 0:31:01

64 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:31:37

65 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura 0:32:02

66 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 0:32:17

67 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat 0:32:58

68 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:33:54

69 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus 0:35:27

70 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun 0:40:14

71 Maxime Daniel (Fra) Sojasun 0:40:33

72 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team 0:44:18

73 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:47:17

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga