Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice), po pięknej akcji zdobył Grand Prix Częstochowy! Na pozycjli lidera ProLigi umocnił się drugi na mecie – Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Josef Cerny 2

Główny wyścig elity i orlików, został rozegrany w mocno padającym deszczu na dystansie 92,5 km. Kolarze ścigali się na 50 okrążeniach. Każde liczyło 1850 metrów i znajdował się tam także krótki, lecz męczący podjazd pod Jasną Górę.

Przez zdecydowaną większość wyścigu, na prowadzeniu utrzymywał się niesamowity tego dnia Josef Cerny. Czech zdołał jako pierwszy zameldować się na mecie. Drugi był jego klubowy kolega z CCC Polsat Polkowice, a trzecia lokata przypadła dla Konrada Czajkowskiego z Bank BGŻ Team.

Czwarty był Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice), a piąty Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team).

W rywalizacji Pań, na starcie stanęły tylko cztery zawodniczki. Najlepsza okazała się faworytka lokalnych kibiców – Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa). Mistrzyni Polski w jeździe na czas pokonała Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacyfic Toruń) oraz Annę Harkowską (Giant Warmia i Mazury Olsztyn). Czwarta była Karolina Kozik  (BDC Kolejarz Jura Częstochowa).