kittelMarcel Kittel (Argos – Shimano) został zwycięzcą francuskiej etapówki Tour de Picardie. Niemiecki sprinter wygrał dwa z trzech etapów tej imprezy.

Pierwszy etap o długości 190 km rozgrywany był z Guise do Flixecourt. Swoich sił próbowali między innymi Sven Vandousselaere (TopSport Vlaanderen – Baloise), Jean – Lou Paiani (Sojasun) czy Rudy Kowalski (Roubaix – Lille Métropole), ale o zwycięstwie decydował finisz z peletonu. Najszybszy był Kittel, a dwa kolejne miejsca zajęli młodzi Francuzi: Bryan Coquard (Europcar) i Erwann Corbel (Bretagne – Séché Environnement).

Drugi dzień zmagań to 171 km ścigania z Oisemont do Bailleul-sur-Thérain. Po raz kolejny mieliśmy ucieczkę kilku kolarzy wśród których byli Sebastien Minard (Ag2r La Mondiale) i Gregory Henderson (Lotto – Belisol), ale ekipy sprinterów także tym razem nie dały im szans. Triumf zanotował Bryan Coquard, który tym samym zabrał drugiemu na mecie Kittelowi koszulkę lidera. Trzeci finiszował Andy Fenn (Omega Pharma – Quick Step).

Ostatni dzień wyścigu to etap z Nanteuil-le-Haudouin do Soissons o długości 171 km. Ponownie najszybszy okazał się Kittel, który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce na etapie zajął Kenny van Hummel (Vacansoleil – DCM), a trzeci był Danny van Poppel, także z Vacansoleil – DCM.

Klasyfikacja generalna (TOP 10):

1 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano  13:08:44

2 COQUARD Bryan Team Europcar  0:07

3 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM  0:20

4 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale  ,,

5 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 0:21

6 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step  0:22

7 CORBEL Erwann Bretagne- Séché Environnement  ,,

8 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM  ,,

9 DANIEL Maxime Sojasun  0:23

10 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille  0:24

 

Foto: Artur Machnik

Arek Waluga