demareArnaud Demare (FDJ) po raz drugi z rzędu najszybszy podczas wyścigu 4 Dni Dunkierki. Po finiszu z peletonu młody Francuz pokonał Kenny’ego Roberta van Hummela (Vacansoleil – DCM) i Ramona Sinkeldama (Argos – Shimano). Demare umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Drugi dzień zmagań w wyścigu 4 Dni Dunkierki to odcinek z Lewarde do Douchy les Mines o długości 178,2 km. Na kolarzy czekał dość pagórkowaty etap, którego profil skłaniał do spróbowania swoich sił w odjeździe. W ucieczkę dnia zabrali się: Evaldas Siskevicius (Sojasun), Florian Vachon (Bretagne Séché), Yves Lampaert (Topsport Vlaanderen) i Flavien Dassonville (Big Mat), ale ich akcja zakończyła się na 50 km przed metą. Później swoich sił spróbowali Rudy Kowalski (Roubaix – Lille Métropole) i Julien El Fares (Sojasun). Ich akcja także nie była na rękę ekipom sprinterskim i została skasowana około 13 km przed metą.

Podobnie jak wczoraj, o wszystkim decydował finisz z dużej grupy. Także dziś najlepszy okazał się Demare, który wygrał z jeszcze większą łatwością, niż ostatnio. Kolarze, którzy wczoraj także byli na podium, dziś zamienili się miejscami. Van Hummel zajął drugie, a Sinkeldam trzecie miejsce. Arnaud Demare nadal jest liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki :

1 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 20 30 4:12:40

2 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 14 18 ,,

3 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 8 12 ,,

4 KREDER Raymond Garmin – Sharp 7 7 ,,

5 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 6 4 ,,

6 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 5 3 ,,

7 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 4 2 ,,

8 SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team 2 1 ,,

9 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

10 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

11 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ ,,

12 PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

13 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

14 VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

15 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

16 DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

17 REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

18 SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ ,,

19 SISKEVICIUS Evaldas Sojasun ,,

20 GONCALVES Jose La Pomme Marseille ,,

21 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team ,,

22 PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,

23 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

24 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

25 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

26 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

27 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

28 LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole ,,

29 KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

30 GUARDINI Andrea Astana Pro Team ,,

31 HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

32 PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

33 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

34 JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

35 RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

36 EL FARES Julien Sojasun ,,

37 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

38 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

39 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

40 NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

41 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

42 DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

43 GALLAND Jeremie Sojasun ,,

44 VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

45 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

46 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

47 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

48 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

49 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

50 JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

51 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

52 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

53 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

54 LANG Pirmin IAM Cycling ,,

55 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

56 HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,

57 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

58 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 0:08

59 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM 0:00

60 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

61 GENE Yohann Team Europcar ,,

62 LELAY David Sojasun ,,

63 VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

64 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ ,,

65 AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

66 PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

67 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

68 HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

69 BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

70 JEROME Vincent Team Europcar ,,

71 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,

72 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

73 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

74 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

75 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

76 KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

77 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

78 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

79 BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

80 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

81 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

82 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

83 DANIEL Maxime Sojasun ,,

84 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

85 CLAEYS Kevin Crelan-Euphony ,,

86 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

87 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

88 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01

89 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 0:00

90 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,

91 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

92 STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

93 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

94 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

95 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

96 QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

97 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

98 HUSAINE OTHMAN Muhamad Adiq Champion System Pro Cycling Team ,,

99 LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 ,,

100 HUFFMAN Evan Astana Pro Team ,,

101 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

102 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

103 MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

104 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

105 BOUYER Franck Team Europcar ,,

106 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,

107 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

108 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ ,,

109 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

110 TULIK Angelo Team Europcar ,,

111 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,

112 KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

113 LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

114 BUSH Robert La Pomme Marseille ,,

115 DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

116 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

117 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

118 SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team ,,

119 GAUDIN Damien Team Europcar ,,

120 VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

121 TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

122 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

123 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

124 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 0:20

125 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 0:22

126 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 0:00

127 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 0:42

128 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team 0:00

129 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

130 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 1:10

131 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 1:41

132 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 4:39

133 JIM Songezo Team MTN Qhubeka 5:35

134 BACON Romain BigMat – Auber 93 12:40

135 XING Yan Dong Team Argos – Shimano 13:25

136 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,

137 TEWELDE WELDEGABER Jani Team MTN Qhubeka ,,

138 PETERSON Tom Team Argos – Shimano ,,

139 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

140 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

DNF SALOMEIN Jarl Topsport Vlaanderen – Baloise –

DNF PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony –

DNF STALLAERT Joeri Crelan-Euphony –

DNF COUSIN Jérôme Team Europcar –

DNS POTGIETER Bradley Team MTN Qhubeka –

DNS GODDAERT Kristof IAM Cycling –


Klasyfikacja generalna :

1 (1) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 7:51:15

2 (4) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 0:10

3 (2) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano ,,

4 (28) VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement 0:12

5 (101) DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 0:15

6 (3) MERTENS Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

7 (16) SISKEVICIUS Evaldas Sojasun 0:16

8 (5) DUVAL Julien Roubaix – Lille Métropole ,,

9 (6) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 0:17

10 (7) DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ 0:18

11 (29) LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 0:19

12 (8) HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

13 (11) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20

14 (14) SCHNAIDT Fabian Champion System Pro Cycling Team ,,

15 (12) GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

16 (23) KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

17 (15) PELUCCHI Matteo IAM Cycling ,,

18 (20) VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

19 (21) FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement ,,

20 (25) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

21 (10) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,

22 (18) REIMER Martin Team MTN Qhubeka ,,

23 (13) TURGOT Sébastien Team Europcar ,,

24 (24) GONCALVES Jose La Pomme Marseille ,,

25 (19) LE MONTAGNER Maxime Roubaix – Lille Métropole ,,

26 (17) GUARDINI Andrea Astana Pro Team ,,

27 (34) PEETERS Kevin Crelan-Euphony ,,

28 (39) SOUPE Geoffrey Equipe Cycliste FDJ ,,

29 (47) CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

30 (38) TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

31 (40) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

32 (45) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

33 (58) VAN BILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

34 (41) EL FARES Julien Sojasun ,,

35 (49) PAIANI Jean-lou Sojasun ,,

36 (46) GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

37 (55) KNEISKY Morgan Roubaix – Lille Métropole ,,

38 (33) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

39 (22) VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

40 (44) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

41 (48) ELMIGER Martin IAM Cycling ,,

42 (37) CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

43 (50) NOVIKOV Nikita Vacansoleil – DCM ,,

44 (60) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

45 (63) HINAULT Sébastien IAM Cycling ,,

46 (52) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

47 (53) FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

48 (57) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

49 (56) JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony ,,

50 (69) MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

51 (43) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ ,,

52 (51) LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

53 (26) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

54 (62) LANG Pirmin IAM Cycling ,,

55 (100) DRUJON Mathieu BigMat – Auber 93 ,,

56 (67) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

57 (54) PATOUX Cyrille Roubaix – Lille Métropole ,,

58 (59) LELAY David Sojasun ,,

59 (80) GALLAND Jeremie Sojasun ,,

60 (89) RATHE Jacob Garmin – Sharp ,,

61 (42) DANIEL Maxime Sojasun ,,

62 (71) HOULE Hugo AG2R La Mondiale ,,

63 (85) VENTER Jaco Team MTN Qhubeka ,,

64 (74) PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

65 (66) BOULO Matthieu Roubaix – Lille Métropole ,,

66 (31) TULIK Angelo Team Europcar ,,

67 (107) JARRIER Benoit Bretagne- Séché Environnement ,,

68 (75) HUPOND Thierry Team Argos – Shimano ,,

69 (77) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

70 (72) KONOVALOVAS Ignatas Team MTN Qhubeka ,,

71 (70) LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

72 (103) BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

73 (84) GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,

74 (95) GENE Yohann Team Europcar ,,

75 (61) HUSAINE OTHMAN Muhamad Adiq Champion System Pro Cycling Team ,,

76 (87) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ ,,

77 (32) AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,

78 (90) JEROME Vincent Team Europcar ,,

79 (35) IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale ,,

80 (83) BACQUET Fabien BigMat – Auber 93 ,,

81 (82) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

82 (68) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

83 (76) ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,

84 (65) BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

85 (110) KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

86 (93) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

87 (96) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

88 (113) KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

89 (94) GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

90 (81) LE BOULCH Dimitri BigMat – Auber 93 ,,

91 (104) VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

92 (79) THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

93 (131) KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

94 (88) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale ,,

95 (118) AREGGER Marcel IAM Cycling ,,

96 (98) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

97 (115) ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

98 (64) BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

99 (99) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

100 (109) CLAEYS Kevin Crelan-Euphony ,,

101 (112) STAMSNIJDER Tom Team Argos – Shimano ,,

102 (114) LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

103 (86) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

104 (105) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

105 (130) CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

106 (121) FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,

107 (102) LALOUETTE Kevin Roubaix – Lille Métropole ,,

108 (120) QUEMENEUR Perrig Team Europcar ,,

109 (117) HUFFMAN Evan Astana Pro Team ,,

110 (108) KOWALSKI Rudy Roubaix – Lille Métropole ,,

111 (111) OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

112 (123) BOUYER Franck Team Europcar ,,

113 (116) FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

114 (126) LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ ,,

115 (119) DESRIAC Loďc Roubaix – Lille Métropole ,,

116 (125) VIMPERE Theo BigMat – Auber 93 ,,

117 (132) GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,

118 (127) GAUDIN Damien Team Europcar ,,

119 (124) MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

120 (129) TARRIDE Grégoire La Pomme Marseille ,,

121 (9) DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 0:40

122 (134) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 0:48

123 (133) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 1:04

124 (92) WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 1:30

125 (97) BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 4:59

126 (136) GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team 5:34

127 (135) MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 7:15

128 (138) BUSH Robert La Pomme Marseille 7:19

129 (139) SEELDRAEYERS Kevin Astana Pro Team 8:34

130 (143) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 10:04

131 (141) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

132 (137) JIM Songezo Team MTN Qhubeka 11:10

133 (146) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 12:19

134 (122) BACON Romain BigMat – Auber 93 13:00

135 (30) TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team 13:45

136 (73) TEWELDE WELDEGABER Jani Team MTN Qhubeka ,,

137 (91) KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

138 (106) XING Yan Dong Team Argos – Shimano ,,

139 (128) MARINO Jean Marc Sojasun ,,

140 (145) PETERSON Tom Team Argos – Shimano 25:02

 

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga