olivZawodnik Rabobank Development Team, Daan Olivier będzie od przyszłego sezonu występował w drużynie WorldTour, Argos – Shimano. Młody Holender podpisał właśnie kontrakt na lata 2014-2016.

Daan Olivier to bardzo utalentowany kolarz młodego pokolenia, który urodził się w 1992 roku w Oegstgeest. Holenderski zawodnik od samego początku przygody z kolarstwem trenował u boku fachowców z Rabobanku. W ubiegłym roku był drugi podczas Tour de Gironde, piąty w Thüringen Rundfahrt czy ósmy podczas Ličge – Bastogne – Ličge dla orlików. Jednak największe brawa zebrał za jazdę podczas wyścigu Tour de l’Ain. Ciężką francuską etapówkę zakończył tuż za podium, przegrywając tylko z takimi kolarzami jak Talansky, Pardilla czy Navarro. To kolarz, który dobrze radzi sobie w górach i może być w przyszłości niezłym specjalistą od wyścigów etapowych, nie wykluczając wcale Wielkich Tourów.

“Spełniło się jedno z moich marzeń i podpisałem zawodowy kontrakt. Myślę, że akurat Argos – Shimano to bardzo dobra grupa dla zawodnika, który chce podnosić swoje umiejętności. Jest tu wielu specjalistów, grono bardzo dobrych kolarzy i wierzę, że będę się tu czuł bardzo dobrze. Najbardziej lubię jazdę w górach, ale chcę poprawić umiejętności w jeździe na czas. W przyszłości chcę być kolarzem kompletnym, mogącym rywalizować z najlepszymi podczas Tour de France czy Giro d’Italia.” mówi 21 letni Daan Olivier.

Trener Argos – Shimano, Marc Reef także jest zadowolony z podpisania umowy z młodym kolarzem: “To bardzo utalentowany zawodnik. Pokazał w ubiegłym sezonie, że w cięższych etapówkach może walczyć z najlepszymi jak równy, z równym. Teraz za pomocą bardzo zrównoważonego, indywidualnego treningu będziemy chcieli, aby Olivier był jeszcze lepszy niż do tej pory.”

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga