Marianne VOsMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant) wygrała kolejny wyścig zaliczany do cyklu kobiecego Pucharu Świata – La Fleche Wallone. Jedenaste miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto).

Najlepsze Panie na świecie ścigały się na 131 kilometrowej, mocno pofałdowanej trasie. Podobnie jak w wyścigu mężczyzn, meta znajdowała się na podjeździe pod Muur de Huy.

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwsza na mecie zameldowała się mistrzyni świata- Marianne Vos. Holenderka wcześniej wygrała inne wyścigi Pucharu Świata, czyli Ronde van Drenthe oraz Ronde van Vlaanderen. Dziś pokonała Elisę Longo Borghini (Hitec Products UK) oraz zawodniczkę z RPA – Ashleigh Moolman Pasio (Lotto-Belisol Ladies).

Mistrzyni Polski – Katarzyna Pawłowska ze stratą 33. sekund była jedenasta! Powracająca po kontuzji Małgorzata Jasińska (MCipollini Giordana), nie dojechała do mety.

Wyniki:

1 Marianne VOS RABO WOMEN CYCLING TEAM 3:34:32
2 Elisa LONGO BORGHINI HITEC PRODUCTS UCK 0:00:00
3 Ashleigh MOOLMAN LOTTO BELISOL LADIES 0:00:00
4 Anna VAN DER BREGGEN SENGERS LADIES CYCLING TEAM 0:00:06
5 Emma JOHANSSON ORICA – AIS 0:00:06
6 Eleonora VAN DIJK SPECIALIZED – LULULEMON 0:00:19
7 Alena AMIALIUSIK BEPINK 0:00:25
8 Amber NEBEN PASTA ZARA-COGEAS 0:00:28
9 Tiffany CROMWELL ORICA – AIS 0:00:33
10 Jessie DAAMS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:33
11 Katarzyna PAWLOWSKA GSD GESTION – KALLISTO 0:00:33
12 Elizabeth ARMITSTEAD BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:00:40
13 Pauline FERRAND PREVOT RABO WOMEN CYCLING TEAM 0:00:42
14 Carlee TAYLOR LOTTO BELISOL LADIES 0:00:42
15 Edwige PITEL FRANCE 0:00:42
16 Fabiana LUPERINI FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM 0:00:46
17 Elena KUCHINSKAIA RUSVELO 0:00:48
18 Amélie RIVAT VIENNE FUTUROSCOPE 0:00:48
19 Marijn DE VRIES LOTTO BELISOL LADIES 0:00:48
20 Noemi CANTELE BEPINK 0:00:54
21 Kristin MCGRATH USA 0:00:54
22 Ane SANTESTEBAN BIZKAIA-DURANGO 0:00:56
23 Georgia WILLIAMS BEPINK 0:00:59
24 Megan GUARNIER RABO WOMEN CYCLING TEAM 0:00:59
25 Anouska KOSTER TEAM FUTURUMSHOP.NL 0:01:01
26 Joanne HOGAN BIZKAIA-DURANGO 0:01:01
27 Celine VAN SEVEREN LOTTO BELISOL LADIES 0:01:06
28 Dalia MUCCIOLI BEPINK 0:01:11
29 Anna SANCHIS CHAFER BIZKAIA-DURANGO 0:01:14
30 Lisa BRENNAUER SPECIALIZED – LULULEMON 0:01:17
31 Shara GILLOW ORICA – AIS 0:01:22
32 Christine MAJERUS SENGERS LADIES CYCLING TEAM 0:01:29
33 Oriane CHAUMET VIENNE FUTUROSCOPE 0:01:29
34 Aude BIANNIC FRANCE 0:01:43
35 Amanda SPRATT ORICA – AIS 0:01:59
36 Lauren HALL USA 0:02:13
37 Tatiana GUDERZO MCIPOLLINI GIORDANA 0:02:21
38 Tatiana ANTOSHINA MCIPOLLINI GIORDANA 0:02:23
39 Valentina SCANDOLARA MCIPOLLINI GIORDANA 0:02:24
40 Audrey CORDON VIENNE FUTUROSCOPE 0:02:34
41 Oksana KOZONCHUK RUSVELO 0:02:36
42 Elena BOCHARNIKOVA RUSVELO 0:02:43
43 Christel FERRIER-BRUNEAU FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM 0:02:51
44 Sandrine BIDEAU VIENNE FUTUROSCOPE 0:03:28
45 Adrie VISSER BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 0:04:29
46 Joanna ROWSELL WIGGLE HONDA 0:04:29
47 Loes GUNNEWIJK ORICA – AIS 0:04:32
48 Annelies VAN DOORSLAER CYCLELIVE PLUS – ZANNATA 0:04:32
49 Rachel NEYLAN HITEC PRODUCTS UCK 0:04:38
50 Lucinda BRAND RABO WOMEN CYCLING TEAM 0:04:46
51 Sanne VAN PAASSEN RABO WOMEN CYCLING TEAM 0:04:59
52 Carmen SMALL SPECIALIZED – LULULEMON 0:04:59
53 Anna Bianca SCHNITZMEIER WIGGLE HONDA 0:05:01
54 Valentina CARRETTA MCIPOLLINI GIORDANA 0:05:06
55 Ann-Sophie DUYCK LOTTO BELISOL LADIES 0:05:06
56 Inge ROGGEMAN SENGERS LADIES CYCLING TEAM 0:05:06
57 Manon SOUYRIS VIENNE FUTUROSCOPE 0:08:16
58 Emmanuelle MERLOT VIENNE FUTUROSCOPE 0:08:16
59 Susanna ZORZI FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM 0:08:16
60 Aleksandra BURCHENKOVA RUSVELO 0:08:35
61 Yulia BLINDYUK RUSVELO 0:08:41
62 Melodie LESUEUR FRANCE 0:08:41
63 Vera KOEDOODER SENGERS LADIES CYCLING TEAM 0:08:47
64 Amy PIETERS TEAM ARGOS – SHIMANO 0:08:50
65 Lina-kristin SCHINK GSD GESTION – KALLISTO 0:08:54
66 Jessie DRUYTS TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER 0:08:55
67 Maaike POLSPOEL SENGERS LADIES CYCLING TEAM 0:08:58
68 Ine BEYEN TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER 0:09:06
69 Roxanne KNETEMANN RABO WOMEN CYCLING TEAM 0:09:08
70 Jessie MACLEAN ORICA – AIS 0:09:10
71 Loren ROWNEY SPECIALIZED – LULULEMON 0:09:14
72 Laura TROTT WIGGLE HONDA 0:09:15
73 Dorleta ESKAMENDI BIZKAIA-DURANGO 0:09:17
74 Cecilie Gotaas JOHNSEN HITEC PRODUCTS UCK 0:09:19
75 Inga CILVINAITE PASTA ZARA-COGEAS 0:09:26
76 Stephanie DE CROOCK TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER 0:09:35
77 Sara MUSTONEN FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM 0:09:35
78 Anisha VEKEMANS TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER 0:09:37
79 Rossella RATTO HITEC PRODUCTS UCK 0:09:40
80 Katie COLCLOUGH SPECIALIZED – LULULEMON 0:09:53

Charlene DELEV GSD GESTION – KALLISTO Abandon
Annelies DOM CYCLELIVE PLUS – ZANNATA Abandon
Latoya BRULEE CYCLELIVE PLUS – ZANNATA Abandon
Daisy DEPOORTER CYCLELIVE PLUS – ZANNATA Abandon
Carla RYAN CYCLELIVE PLUS – ZANNATA Abandon
Ruth WINDER USA Abandon
Monique VAN DE REE CYCLELIVE PLUS – ZANNATA Abandon
Jutta NIEMINEN FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM Abandon
Malgorzta JASINSKA MCIPOLLINI GIORDANA Abandon
Aizhan ZHAPAROVA RUSVELO Abandon
Mayra del Rocio ROCHA GSD GESTION – KALLISTO Abandon
Stephanie ROORDA GSD GESTION – KALLISTO Abandon
Sarah-Lena HOFMANN TEAM FUTURUMSHOP.NL Abandon
Mieke KRÖGER TEAM FUTURUMSHOP.NL Abandon
Janine VAN DER MEER TEAM FUTURUMSHOP.NL Abandon
Jessica CUTLER USA Abandon
Maria Giulia CONFALONIERI FAREN – LET’S GO FINLAND TEAM Abandon
Kendall RYAN USA Abandon
Mayuko HAGIWARA WIGGLE HONDA Abandon
Els BELMANS TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER Abandon
Gilke CROKET TOPSPORT VLAANDEREN-BIORACER Abandon
Lilibeth CHACON BIZKAIA-DURANGO Abandon
Emily KACHOREK USA Abandon
Kelly MARKUS TEAM ARGOS – SHIMANO Abandon
Mayalen NORIEGA BIZKAIA-DURANGO Abandon
Tayler WILES SPECIALIZED – LULULEMON Abandon
Emilia FAHLIN HITEC PRODUCTS UCK Abandon
Chloe HOSKING HITEC PRODUCTS UCK Abandon
Martine BRAS BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Abandon
Emma TROTT BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Abandon
Marieke VAN WANROIJ BOELS DOLMANS CYCLING TEAM Abandon
Birgit LAVRIJSSEN SENGERS LADIES CYCLING TEAM Abandon
Lucy GARNER TEAM ARGOS – SHIMANO Abandon
Ludivine LOZE FRANCE Abandon
Willeke KNOL TEAM ARGOS – SHIMANO Abandon
Martina RUZICKOVA PASTA ZARA-COGEAS Abandon
Esra TROMP TEAM ARGOS – SHIMANO Abandon
Marion ROUSSE LOTTO BELISOL LADIES Abandon
Emily COLLINS WIGGLE HONDA Abandon
Danielle KING WIGGLE HONDA Abandon
Lucie PADER FRANCE Abandon
Silvia VALSECCHI BEPINK Abandon
Simona FRAPPORTI BEPINK Abandon
Giada BORGATO PASTA ZARA-COGEAS Abandon
Rossella CALLOVI PASTA ZARA-COGEAS Abandon
Silvija LATOZAITE PASTA ZARA-COGEAS Abandon
Elke GEBHARDT TEAM ARGOS – SHIMANO Abandon

 

Foto: bettiniphoto.net