Katarzyna PawłowskaKirsten Wild (Argos – Shimano) wygrała klasyk Ronde van Gelderland. Na bardzo dobrym 5. miejscu przyjechała Katarzyna Pawłowska (GSD Gestion – Kallisto).

48. odsłona holenderskiej jednodniówki startowała i kończyła się w miejscowości Apeldoorn. Trasa wyścigu liczyła 139 kilometrów.  Na mecie zameldowała się blisko 40. osobowa grupa faworytek w której kręciła także nasza Katarzyna Pawłowska.

Mistrzyni Polski finiszowała na 5. miejscu! To kolejny dobry występ torowej mistrzyni świata, która ostatnio była także piąta w  Grand Prix de Dottignies oraz dobrze spisała się w kobiecym Tour des Flanders.

Wyścig wygrała Kirsten Wild, która pokonała Giorgię Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling) oraz Chloe Hosking (Hitec Products).

Wyniki:

1 WILD Kirsten Argos – Shimano 3:31:04

2 BRONZINI Giorgia Wiggle Honda Pro Cycling ,,

3 HOSKING Chloe Hitec Products UCK ,,

4 SMALL Carmen Team Specialized- Lululemon ,,

5 PAWLOWSKA Katarzyna GSD Gestion – Kallisto ,,

6 LONGO BORGHINI Elisa Hitec Products UCK ,,

7 BRENNAUER Lisa Team Specialized- Lululemon ,,

8 JOHANSSON Emma Orica – AIS ,,

9 D’HOORE Jolien Lotto Belisol Ladies ,,

10 VAN VLEUTEN Annemiek Rabobank-Liv Giant ,,

11 ARMITSTEAD Elizabeth Boels – Dolmans Cycling Team ,,

12 VAN PAASSEN Sanne Rabobank-Liv Giant ,,

13 TENNIGLO Moniek ,,

14 VAN DE REE Monique CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

15 BLINDYUK Yulia RusVelo ,,

16 VAN DER BREGGEN Anna Sengers Ladies Cycling Team ,,

17 KUCHINSKAYA Elena RusVelo ,,

18 PIETERS Amy Argos – Shimano ,,

19 SCHNITZMEIER Ana Bianca Wiggle Honda Pro Cycling ,,

20 KESSLER Nina Boels – Dolmans Cycling Team ,,

21 KNETEMANN Roxane Rabobank-Liv Giant ,,

22 EDMONDSON Annette Orica – AIS ,,

23 ROGGEMAN Inge Sengers Ladies Cycling Team ,,

24 KING Danielle Wiggle Honda Pro Cycling ,,

25 COLCLOUGH Katie Team Specialized- Lululemon ,,

26 KASPER Romy Boels – Dolmans Cycling Team ,,

27 SODERBERG Isabelle Cramo Go:Green ,,

28 MACLEAN Jessie Orica – AIS ,,

29 LETH Julie ,,

30 VAN DOORSLAER Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

31 COLLINS Emily Wiggle Honda Pro Cycling ,,

32 TAYLOR Carlee Lotto Belisol Ladies ,,

33 BARTELLONI Beatrice Wiggle Honda Pro Cycling ,,

34 KOEDOODER Vera Sengers Ladies Cycling Team ,,

35 DE VUYST Sofie Sengers Ladies Cycling Team ,,

36 VAN WANROIJ Marieke Boels – Dolmans Cycling Team ,,

37 VISSER Adrie Boels – Dolmans Cycling Team ,,

38 CROMWELL Tiffany Orica – AIS ,,

39 GUNNEWIJK Loes Orica – AIS 0:24

40 BECKERINGH Nike ,,

41 VAN DER MEER Janine Team Futurumshop.nl ,,

42 POST Jermaine ,,

43 KOSTER Anouska Team Futurumshop.nl ,,

44 VERNHOUT Nicole ,,

45 FAHLIN Emilia Hitec Products UCK ,,

46 VAN STEENIS Samantha ,,

47 KLEP Inge ,,

48 DRUYTS Jessy Topsport Vlaanderen – Bioracer ,,

49 POLSPOEL Maaike Sengers Ladies Cycling Team ,,

50 ROWNEY Loren Team Specialized- Lululemon ,,

51 GARNER Lucy Argos – Shimano ,,

52 VAN DEN HOEK Bianca ,,

53 SCHREURS Geerike Sengers Ladies Cycling Team ,,

54 KNOL Willeke Argos – Shimano ,,

55 MOOLMAN PASIO Ashleigh Lotto Belisol Ladies ,,

56 OTTEN Marissa CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

57 SCHOONBAERT Kim Lotto Belisol Ladies ,,

58 DE VRIES Marijn Lotto Belisol Ladies ,,

59 BEYEN Ine Topsport Vlaanderen – Bioracer ,,

60 NEYLAN Rachel Hitec Products UCK ,,

61 DOM Annelies CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

62 KACHOREK Emily 0:43

63 VAN GOGH Natalie ,,

64 DE JONG Thalita Rabobank-Liv Giant ,,

65 CHULKOVA Anastasiya RusVelo ,,

66 SLAPPENDEL Iris Rabobank-Liv Giant ,,

67 GILMORE Rochelle Wiggle Honda Pro Cycling ,,

68 KLOK Ines 0:57

69 WILES Tayler Team Specialized- Lululemon ,,

70 BLOEM Judith 1:08

71 NILSSON Hanna Cramo Go:Green ,,

72 SLIK Rozanne ,,

73 VAN DER STELT Iris ,,

74 HALL Lauren Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

75 HOFMANN Sarah Lena Team Futurumshop.nl 1:17

76 BOCHARNIKOVA Elena RusVelo 1:21

77 GILLOW Shara Orica – AIS ,,

78 EWING Anne 1:29

79 KUIPER Jitske ,,

80 NIESSEN Kirsten ,,

81 SCHINK Lina-kristin GSD Gestion – Kallisto ,,

82 THORSEN Thea Hitec Products UCK ,,

83 DIJKMAN Aagtje ,,

84 BRULEE Latoya CyclelivePLUS-Zannata Ladies Team ,,

85 KREUZE Ingeborg ,,

86 VERSTICHELEN Femke ,,

87 BRADLEY Amy ,,

88 SOEMANTA Lisanne ,,

89 ROORDA Stephanie GSD Gestion – Kallisto ,,

90 MULDER Mascha ,,

91 TIESSENS Ivana ,,

92 BUSSER KANIS Janneke Argos – Shimano ,,

93 DEL ROCIO ROCHA GUERRERO Mayra GSD Gestion – Kallisto ,,

94 PEETOOM Kirsten ,,

95 TROMP Esra Argos – Shimano 4:03

96 POSTMA Mary Rose 5:10

97 HATTELAND Tone Hitec Products UCK ,,

98 LORVIK Ingrid ,,

99 SJöBLOM Linnea Cramo Go:Green ,,

100 CUTLER Jessica ,,

101 VAN DER BURG Nancy ,,

102 DUYCK Ann-sophie Lotto Belisol Ladies ,,

103 KOGELMAN Silke ,,

104 TERPSTRA Anne ,,

105 FOKKENS Trieneke ,,

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej