Arnaud DemareArnaud Demare (FDJ) po sprincie z peletonu wygrał 54. edycję wyścigu Grand Prix de Denain-Porte du Hainaut.

Francuska jednodniówka rozgrywana na północy Francji składała się z 199 kilometrowej, lekko pofałdowanej trasy, która faworyzowała sprinterów.

Przez większość dnia, na czele kręcili: Rudy Kowalski (Roubaix-Lille Métropole), Vegard Stake Laengen (Bretagne-Séché Environnement), Flavien Dassonville (BigMat-Auber 93) oraz Sven Jodts (Colba-Superano Ham). Ucieczka została jednak skasowana na 12. km przed kreską i o wszystkim zadecydował masowy sprint.

Demare pokonał swoich rodaków i przedstawicieli młodego pokolenia francuskich sprinterów – Bryana Coquarda (Europcar) oraz mistrza kraju i klubowego kolegę – Nacera Bouhanni`ego.

22-letni kolarz odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Wyniki:

1 * Arnaud DEMARE FDJ  les 199 km en 4h55’35” (moy. 40,395 km/h)
2 * Bryan COQUARD Team Europcar 00:00
3 * Nacer BOUHANNI FDJ 00:00
4 Benoît DRUJON Big Mat – Auber 93 00:00
5 Takashi MIYAZAWA Team Saxo -Tinkoff 00:00
6 * Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 00:00
7 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:00
8 Danilo NAPOLITANO Accent Jobs – Wanty 00:00
9 * Barry MARKUS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00
10 Benjamin GIRAUD La Pomme-Marseille 00:00
11 * Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:00
12 * Evaldas SISKEVICIUS Sojasun 00:00
13 Adrián SÁEZ DE ARREGI Euskaltel – Euskadi 00:00
14 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:00
15 * Matteo PELUCCHI IAM Cycling 00:00
16 * Maxime LE MONTAGNER Roubaix Lille Metropole 00:00
17 Denis FLAHAUT Colba – Superano Ham 00:00
18 * Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen – Baloise 00:00
19 * Erwann CORBEL Bretagne Séché Environnement 00:00
20 Michele MERLO Vini Fantini-Selle Italia 00:00
21 * Benjamin LE MONTAGNER Bretagne Séché Environnement 00:00
22 * Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 00:00
23 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:00
24 William BONNET FDJ 00:03
25 Sébastien CHAVANEL Team Europcar 00:04
26 Steven CAETHOVEN Accent Jobs – Wanty 00:18
27 * Yannick MARTINEZ La Pomme-Marseille 00:19
28 * Geoffrey SOUPE FDJ 00:19
29 * Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen – Baloise 00:19
30 Morgan KNEISKY Roubaix Lille Metropole 00:22
31 * Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:22
32 * Julian KERN AG2R La Mondiale 00:22
33 * Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 00:28
34 * Jonathan BREYNE Crelan – Euphony 00:29
35 Kristof GODDAERT IAM Cycling 00:31
36 Tristan VALENTIN Cofidis, Solutions Crédits 00:32
37 * Stijn STEELS Crelan – Euphony 00:38
38 * Marcel AREGGER IAM Cycling 00:38
39 * Matthieu BOULO Roubaix Lille Metropole 00:41
40 * Matthias BRANDLE IAM Cycling 00:41
41 Steven TRONET Big Mat – Auber 93 00:45
42 Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits 00:45
43 Jean-Luc DELPECH Bretagne Séché Environnement 00:45
44 * Jan GHYSELINCK Cofidis, Solutions Crédits 00:45
45 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:47
46 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 00:47
47 * Jasper DE BUYST Topsport Vlaanderen – Baloise 00:51
48 Stefano BORCHI Vini Fantini-Selle Italia 00:53
49 Clément LHOTELLERIE Colba – Superano Ham 00:53
50 * Roberto DE PATRE Vini Fantini-Selle Italia 00:53
51 Arnaud LABBE Cofidis, Solutions Crédits 00:53
52 Kevin HULSMANS Vini Fantini-Selle Italia 00:53
53 Staf SCHEIRLINCKX Accent Jobs – Wanty 00:56
54 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:56
55 Valentin IGLINSKIY AG2R La Mondiale 00:56
56 * Martijn KEIZER Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:56
57 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 00:56
58 Stijn NEIRYNCK Topsport Vlaanderen – Baloise 00:56
59 * Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen – Baloise 00:56
60 Pirmin LANG IAM Cycling 00:56
61 * Patrick SCHELLING IAM Cycling 01:03
62 * Loic DESRIAC Roubaix Lille Metropole 01:03
63 * Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 01:03
64 * Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 01:03
65 Murillo Antonio FISCHER FDJ 01:06
66 Jonas JORGENSEN Team Saxo -Tinkoff 01:09
67 Grega BOLE Vacansoleil – DCM Procycling Team 01:11
68 Grégory HABEAUX Accent Jobs – Wanty 01:12
69 Frédéric AMORISON Crelan – Euphony 01:12
70 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 01:12
71 Nicolas BAZIN Big Mat – Auber 93 01:12
72 Christophe LABORIE Sojasun 01:12
73 John GADRET AG2R La Mondiale 01:16
74 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale 01:16
75 * Etienne TORTELIER Sojasun 01:22
76 Kevin LALOUETTE Roubaix Lille Metropole 01:24
77 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 01:24
78 * Egidijus JUODVALKIS Crelan – Euphony 01:28
79 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 01:28
80 Tim MERTENS Topsport Vlaanderen – Baloise 01:28
81 * Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole 01:28
82 Yukiya ARASHIRO Team Europcar 01:28
83 Davide MALACARNE Team Europcar 01:31
84 * Hugo HOULE AG2R La Mondiale 01:32
85 Thomas VOECKLER Team Europcar 01:32
86 Yohann GENÉ Team Europcar 01:32
87 * Quentin TANIS Colba – Superano Ham 01:32
88 * Peio BILBAO Euskaltel – Euskadi 01:39
89 * Jean-Lou PAIANI Sojasun 01:47
90 * Kévin REZA Team Europcar 01:51
91 * Thomas VAUBOURZEIX La Pomme-Marseille 01:51
92 * Yoann PAILLOT La Pomme-Marseille 01:51
93 * Pieter VAN HERCK Crelan – Euphony 01:55
94 * Tim DE TROYER Accent Jobs – Wanty 01:55
95 Cyril BESSY Cofidis, Solutions Crédits 02:02
96 * Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 02:02
97 Cyrille PATOUX Roubaix Lille Metropole 02:02
98 * Aron KREMER Colba – Superano Ham 02:21
99 Marco MARCATO Vacansoleil – DCM Procycling Team 02:24
100 * Stefano AGOSTINI Cannondale 02:33
101 * Robert BUSH La Pomme-Marseille 02:33
102 Mickaël DELAGE FDJ 02:47
103 Jimmy ENGOULVENT Sojasun 02:50
104 Tiziano DALL’ANTONIA Cannondale 03:04
105 * Daniele RATTO Cannondale 03:04
106 * Morgan LAMOISSON Team Europcar 03:17
107 Thomas ROSTOLLAN La Pomme-Marseille 03:19
108 Juan José OROZ UGALDE Euskaltel – Euskadi 03:19
109 * Ricardo GARCIA AMBROA Euskaltel – Euskadi 03:19
110 Fabien BACQUET Big Mat – Auber 93 03:21
111 William ROUTLEY Accent Jobs – Wanty 03:21
112 Dominique ROLLIN FDJ 03:21
113 Lucas Sebastian HAEDO Cannondale 03:26
114 Cyril LEMOINE Sojasun 03:27
115 * Arnaud COURTEILLE FDJ 03:30
116 * Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 03:36
117 Mathieu DRUJON Big Mat – Auber 93 04:07
118 Wouter MOL Vacansoleil – DCM Procycling Team 04:09
119 * Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 04:09
120 Kenny Robert VAN HUMMEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 04:10
121 Steffen RADOCHLA Euskaltel – Euskadi 04:10
122 Jurgen FRANCOIS Colba – Superano Ham 04:16
123 * Maxime DANIEL Sojasun 04:50
124 * Grégoire TARRIDE La Pomme-Marseille 05:30
125 * Romain BACON Big Mat – Auber 93 05:30
126 Kurt HOVELYNCK Crelan – Euphony 05:48
127 Romain FEILLU Vacansoleil – DCM Procycling Team 06:48
128 * Flavien DASSONVILLE Bg Mat – Auber 93 11:07
129 Rony MARTIAS Sojasun 11:07

Non-partant :     
* Niels VAN DORSSELAER  Colba – Superano Ham

Abandons :      
* Moreno MOSER Cannondale
* Sven JODTS Colba – Superano Ham
* Victor FOBERT Colba – Superano Ham
Justin JULES La Pomme-Marseille
* Théo VIMPERE Big Mat – Auber 93
Fabio TABORRE Vini Fantini-Selle Italia
Andre SCHULZE Euskaltel – Euskadi
Edward KING Cannondale
Damiano CARUSO Cannondale
* Peter SAGAN Cannondale
* Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff
Karsten KROON Team Saxo -Tinkoff
Jonathan CANTWELL Team Saxo -Tinkoff
Nicki SÖRENSEN Team Saxo -Tinkoff
Nicolas VOGONDY Accent Jobs – Wanty

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej