CCC Polsat PolkowiceJuż jutro, 10 kwietnia br. ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w belgijskiej jednodniówce, De Brabantse Pijl – La Fleche Brabanconne.

„Brabancka Strzała” to jednodniowy wyścig rozgrywany w Belgii, w Brabancji Flamandzkiej, prowincji która położona jest na południowy zachód od Brukseli. Jej stolicą jest  miasto Leuven, gdzie od 2008 roku organizatorzy wyznaczyli start  wyścigu. Klasyk organizowany jest nieprzerwanie od 1961 roku, a w roku bieżącym odbędzie się jego 53 edycja. Jest to ważny start, szczególnie dla kolarzy którzy przygotowują się do wyścigów w Ardenach. Posiada najwyższą kategorie UCI – 1HC.

Długość trasy tegorocznej edycji wynosi prawie 200 kilometrów i prowadzi po bardzo interwałowym, pagórkowatym terenie z dość licznymi (sztywnymi) podjazdami. Tych podjazdów na trasie wyścigu jest wiele a do najtrudniejszych należy Alsemberg gdzie nachylenie trasy sięga 10%. Do trudnych należą również Bruine Put i Lindenberg, które kolarze będą pokonywali kilka razy.

Jak zapowiadają organizatorzy w wyścigu wezmą udział 23 ekipy w ośmioosobowych składach a wśród nich ekipy Word Tour: Lotto-Belisol, Vacansolei, Radioshack-Leopard, Team Saxo-Tinkoff, BMC Racing, Omega Pharma-Quick Step i Katusha.W wyścigu nie zabraknie również gwiazd światowego kolarstwa. Na starcie pojawi się ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu Thomas Voeckler (Team Europcar). O zwycięstwo w wyścigu wałczyć będą również: Peter Sagan (Cannondale Pro Cycling), Thomas Dekker (Garmin Sharp), Phillippe Gilbert (BMC Racing), Monfort Maxime (Radioshack) i wielu innych.

Ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w następującym składzie: Davide Rebellin, Bartłomiej Matysiak, Mateusz Taciak, Jarosław Marycz, Adrian Kurek, Adrian Honkisz i Łukasz Owsian.

 

Źródło: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments