2012 Paris - Roubaix Cycle Race7 kwietnia odbędzie się jeden z najsłynniejszych jednodniowych wyścigów kolarskich na świecie – Paryż – Roubaix. Trasa 111.edycji tej imprezy liczy 254,5 km z czego aż 1/3 to drogi wybrukowane kostką lub kamieniami, na których niemal zawsze dochodzi do niebezpiecznych kraks. Nie dziwi więc fakt, że kolarze mają założone tu wzmocnione łańcuchy i koła, a sami posmarowani są maściami chroniącymi ich przed obrażeniami w razie upadku. W Piekle Północy, jak nazywany jest słynny wyścig, Polskę reprezentować będzie Maciej Bodnar z grupy Cannondale – tej samej, w której jeździ aktualny lider klasyfikacji UCI WorldTour Słowak Peter Sagan.

Tomasz Jaroński, komentator kolarstwa w Eurosporcie:

Piekło Północy ma w tym roku jednego zdecydowanego faworyta, Fabiana Cancellarę. Po tym co pokazał we Flandrii, powinien sięgnąć po trzecie zwycięstwo na torze w Roubaix. Zwłaszcza, że oponentów ma mniej. Tom Boonen liże rany po upadku przed tygodniem, a Peter Sagan jeszcze nie jest gotów do rywalizacji na brukach. Oczywiście Paryż – Roubaix to wyścig nieprzewidywalny, a kilku startujących zaznało już radość ze stania na podium tej niesamowitej imprezy. Cancellarze będzie więc trudno udowodnić swoją wyższość, bo wszyscy będą czekali na jego ruch. Jednak Szwajcar już nie raz pokazał, jak należy atakować. Polską niespodziankę może sprawić Maciej Bodnar, który jedzie po raz drugi w tym wyścigu.”

Paryż-Roubaix jak co roku rozpocznie się w miejscowości Compiegne, a zakończy na welodromie w Roubaix.

Eurosport przeprowadzi 4-godzinną relację na żywo (od godz. 13:00 do 17:00). Wyścig komentować będą Tomasz Jaroński i Adam Probosz.

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments