CCC Polsat PolkowiceJuż jutro, 4.04.br. (czwartek) ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w wyścigu klasycznym Grand Prix Pino Cerami. Wyścig rozegrany zostanie w Belgii i posiada kat. UCI 1.1.

W dniu dzisiejszym do Belgii  udała się ośmioosobowa ekipa CCC Polsat Polkowice która weźmie udział w wyścigu klasycznym o Grand Prix  Pino Cerami (kat. UCI, 1.1). Dyrektor sportowy ekipy, Robert Krajewski powołał na ten wyścig ekipę w składzie:  Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś,  Jacek Morajko, Łukasz Owsian, Marek Rutkiewicz, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

Wyścig GP Pino Cerami, to wyścig o bogatych tradycjach w Belgii. Organizowany jest nieprzerwanie od 1964 roku z jedynym wyjątkiem 2009 roku, kiedy wyścig został odwołany. Klasyk GP Pino Cermi jest organizowany na cześć byłego kolarza zawodowego Giuseppe Pino Ceramiego który jako młody chłopiec przeniósł się z Włoch do Belgii i przez całą karierę zawodniczą reprezentował ten kraj.  Obecnie ma już ponad 90 lat i mieszka w swej posiadłości na południu Belgii, gdzie miedzy innymi prowadzi trasa klasyku.

Kolarze wystartują z małej miejscowości  Saint Ghislain i po przejechaniu trasy długości 208 kilometrów będą finiszować w miasteczku Frameries. Na trasie wyścigu na kolarzy czekają dwa dość sztywne podjazdy, gdzie zostały umiejscowione górskie premie. Jedna z nich jest kat.1 ( Hurdumont a Flobecq), druga zaś kat.2 ( Burght a Bever).

Jak zapowiadają organizatorzy, na starcie wyścigu pojawi się 24 ekip w ośmioosobowych składach a wśród nich ekipy Word Tour (Lotto Belisol, Euskatel Eskudi, Movistar, Vacansolei).

Relacja w Eurosporcie 2 od 15:00!

 

Foto: bettiniphoto.net

Źródło: proteam.cccsport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments