Giro d'Italia

Philippe Gilbert (BMC Racing Team) wygrał belgijski klasyk Gran Prix Pino Cerami. Polacy nie startowali.

211 kilometrów z Saint Ghislain do Frameri mieli do pokonania kolarze walczący o zwycięstwo w belgijskim klasyku.

Swoje trzecie zwycięstwo w sezonie zaliczył Philippe Gilbert (BMC Racing Team), który powrócił po kontuzji odniesionej na Tour de Suisse. Belg w sprinterskim pojedynku pokonał Danny van Poppela (Trek Factory Racing) i Toma Devriendta (Wanty – Groupe Gobert).

Wyniki:

1 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 4:44:03
2 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 0:00:00
3 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
4 Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:00
5 Sébastien Turgot (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
6 Christopher Lawless (GBr) Team Wiggins 0:00:00
7 Antoine Demoitié (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:00:00
8 Philipp Walsleben (GER) BKCP – Powerplus 0:00:00
9 Laurent Pichon (Fra) FDJ 0:00:00
10 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team 0:00:00
11 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
12 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
13 Nikolas Maes (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:06
14 Edwig Cammaerts (Bel) Veranclassic – Ekoi 0:00:06
15 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team 0:00:06
16 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:06
17 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team 0:00:06
18 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:09
19 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:09
20 Julien Bérard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:09
21 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:13
22 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:00:13
23 Pieter Serry (Bel) Etixx – Quick Step 0:00:17
24 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
25 Mathieu Van Der Poel (Ned) BKCP – Powerplus 0:00:22
26 Kris Boeckmans (Bel) Lotto – Soudal 0:00:24
27 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie – Bruxelles 0:00:24
28 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:24
29 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:24
30 Huub Duyn (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:00:24
31 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:24
32 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:32
33 Yannick Eijssen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:32
34 Kévin Ledanois (Fra) Bretagne – Séché Environnement 0:00:34
35 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:43
36 Arnaud Courteille (Fra) FDJ 0:00:51
37 Dennis Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:15
38 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:01:33
39 Sean De Bie (Bel) Lotto – Soudal 0:04:13
40 Joren Touquet (Bel) Vérandas Willems Cycling Team 0:05:14
41 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:05:29
42 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 0:05:31
43 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:05:33
44 Pim Ligthart (Ned) Lotto – Soudal 0:05:35
45 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:37
46 Martin Palm (Bel) ColorCode – Aquality Protect 0:05:37
47 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:05:39
48 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:09:52
49 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ 0:09:52
50 Niki Terpstra (Ned) Etixx – Quick Step 0:09:52
51 Boris Vallée (Bel) Lotto – Soudal 0:09:52
52 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:09:52
53 Jimmy Duquennoy (Bel) ColorCode – Aquality Protect 0:09:52
54 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot – Oranje Peloton 0:09:52
55 Stig Broeckx (Bel) Lotto – Soudal 0:09:52