Allesandro BallanAlessandro Ballan (BMC), który w grudniu ubiegłego roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas obozu treningowego, wrócił do treningów na rowerze. Dołączył do swoich kolegów, którzy wezmą udział w Tour of Flanders.

Przypomnijmy: były mistrz świata w grudniu podczas treningów uległ kraksie. Złamał kość udową i żebro w wyniku czego musiał przejść kilka operacji. Podczas jednej z nich lekarze zmuszeni byli usunąć śledzionę. Włoska La Gazetta donosiła także, że z powodu krwotoku wewnętrznego, Ballan mógł także stracić nerkę.

Czuję się lepiej. Trenuję już na rowerze. Na razie niezbyt dużo,  2-3 godziny dziennie. Mówiąc szczerze, bardzo cieszę się, że mogę być teraz z drużyną. To dla mnie ogromna motywacja, mam nadzieję, że także dla drużyny – powiedział Ballan.

Myślę, że zanim wrócę do ścigania minie jeszcze 2 lub 2,5 miesiąca. Zacznę od łatwiejszych wyścigów, ale nie wiem jeszcze gdzie dokładnie będę startował– dodał Włoch.

Marta Wiśniewska

Poprzedni artykułSkład ekipy CCC na Volta Limburg Classic
Następny artykułEssad Abelouache otwiera Tour du Maroc. Eryk Latoń ósmy.
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments