Adam StachowiakNa piątym, ostatnim etapie portugalskiego wyścigu Volta ao Alentejo Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team) zajął dziewiąte miejsce. Polak przyjechał w małej grupce siedem sekund za zwycięzcą Portugalczykiem Antonio Carvalho (LA Aluminios).

Carvalho przesądził na swoją korzyść sprint z dwuosobowej czołówce. Za swoimi plecami zostawił Amerykanina Chad Haga (Optum). Dwie sekundy stracił do nich trzeci na mecie Hiszpan Delio Fernandez (OFM).

Niedzielny odcinek prowadził z Vila Nova de Santo Andre do Santiago do Cacem (135 km). Triumfatorem 31. edycji Volta ao Alentego został Belg Jasper Stuyven (Bontrager), który pokonał Haga (+ 10 sek.) i Hiszpana Alejandro Marque z grupy OFM (+ 29 sek.).

Na 19. lokatę awansował Stachowiak (+ 2.46 min.), a Łukasz Wiśniowski, występujący w czeskiej ekipie Etixx, był 25. (+ 3.24 min.). Miejsca innych zawodników Bank BGŻ Teamu: Łukasz Bodnar – 35., Dariusz Batek – 50., Błażej Janiaczyk – 57., Tomasz Smoleń – 60., Mieszko Bulik – 73., Paweł Cieślik – 79.