Przemysław KasperkiewiczPrzemysław Kasperkiewicz (WV De Jonge Renner) zajął 8. miejsce w holenderskim wyścigu Meeus Race, który padł łupem Elmara Reindersa (Metec Continental Cycling Team).

Początkowo organizatorzy przygotowali dla zawodników 170 kilometrową trasę, jednak z powodu złych warunków atmosferycznych, skrócono ją o około 30 km.

Od samego startu cała stawka się podzieliła. Kasperkiewicz został z tyłu, jednak później konsekwentnie przedzierał się do przodu do kolejnych grupek i w efekcie wygrał na mecie sprint z drugiej, co dało mu ósme miejsce. Czołówkę przyprowadzili zawodowcy z Metec Continental Cycling Team.

O trudach wyścigu świadczy fakt, że do mety dojechało tylko 31. kolarzy ze 140. którzy stanęli na starcie.

31. Stefan Poutsma Cyclingteam Jo Piels zt. – –

Poprzedni artykułG-W: Peter Sagan „na solo”! Wielki wyścig Macieja Bodnara. (Video)
Następny artykułPeter Sagan: „Drużyna dała mi ogromne wsparcie, a zwłaszcza Maciek Bodnar”