Daniel Martin4. etap Volta a Catalunya po fantastycznej, samotnej akcji wygrał Daniel Martin (Garmin-Sharp) i jednocześnie został liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków- Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął miejsce w czołówce i utrzymał się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

4. etap wyścigu Volta a Catalunya miał roztrzygać klasyfikację generalną. Na kolarzy czekało bowiem wiele trudności na 217-kilometrowym etapie z Llanars (Vall de Camprodon) do Port Ainé (Pallars Sobirà-Rialp). Na trasie znalazły się premie: 1., 2. i 3. kategorii oraz dwa podjazdy najwyższej kategorii, w tym jeden na finiszu. Była to prawdziwa jazda po górach.

Podczas etapu miało miejsce wiele ucieczek. Jedna z nich liczyła nawet około 20. kolarzy, ale rozsypała się na jednym ze zjazdów. Swoich sił próbowali m.in. Amets Txurruka (Caja Rural), Nicolas Roche (Saxo-Tinkoff), lecz ostatnie ich akcje nie przyniosły większych rezultatów.

12km przed metą, gdy nachylenie wynosiło ok. 5% zaatakował Robert Gesink z Blanco i za chwilę doskoczył do niego Van Den Broeck z Lotto. Dogonili oni pozostałych kolarzy, którzy wcześniej uciekali i samotnie jechali z przodu.

Natomiast znakomity i skuteczny atak z grupki faworytów przeprowadził Daniel Martin z Garmin-Sharp, który był w ucieczce dnia i jako jedyny zdołał utrzymać się na czele.

Początkowo w grupce liderów nie było reakcji na ataki Gesinka, Van Den Broecka i Quintany. Na około 1,5 km na atak zdecydował się dopiero Joaquim Rodriguez (Katusha), który finiszował drugi.

Dużym zaskoczeniem był brak reakcji kolarzy Sky, a szczególnie Bradleya Wigginsa, gdyż brytyjska ekipa przez dłuższy czas prowadziła peleton narzucając mocne tempo.

Największym pechowcem dzisiejszego etapu był zdecydowanie Alejandro Valverde z Movistar, który przewrócił się na niebezpiecznych zjazdach i wycofał się z wyścigu.

Ładnie pojechał Przemek Niemiec, który pozostaje w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej, zajmując 7 pozycję.

Wyniki:

1º 75 MARTIN, Daniel IRL GARMIN SHARP 6:02:40
2º 81 RODRIGUEZ, Joaquin ESP KATUSHA a 36
3º 112 QUINTANA, Nairo COL MOVISTAR TEAM a 36
4º 105 V.DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 47
5º 21 GESINK, Robert NED BLANCO PRO CYCLING T a 51
6º 151 WIGGINS, Bradley GBR SKY PROCYCLING a 01:02
7º 77 STETINA, Peter USA GARMIN SHARP a 01:02
8º 91 SCARPONI, Michele ITA LAMPRE-MERIDA a 01:02
9º 74 DANIELSON, Thomas USA GARMIN SHARP a 01:02
10º 61 PINOT, Thibaut FRA FDJ a 01:08
11º 94 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA a 01:23
12º 34 MORABITO, Steve SUI BMC RACING TEAM a 01:23
13º 12 FUGLSANG, Jakob DEN ASTANA PRO TEAM a 01:26
14º 88 SPILAK, Simon SLO KATUSHA a 01:26
15º 48 WURF, Cameron AUS CANNONDALE PRO CYCLI a 01:49
16º 52 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 01:51
17º 141 MACHADO, Tiago POR RADIOSHACK LEOPARD a 02:01
18º 16 SILIN, Egor RUS ASTANA PRO TEAM a 02:03
19º 146 BUSCHE, Matthew USA RADIOSHACK LEOPARD a 02:05
20º 51 ANTON, Igor ESP EUSKALTEL EUSKADI a 02:11
21º 201 NAVARRO, Daniel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 02:11
22º 85 CARUSO, Giampaolo ITA KATUSHA a 02:22
23º 83 MORENO, Daniel ESP KATUSHA a 02:43
24º 32 CUMMINGS, Stephen GBR BMC RACING TEAM a 03:09
25º 204 LE MEVEL, Christophe FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 03:15
26º 213 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SOJASUN a 03:15
27º 172 SÖRENSEN, Chris A. DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 03:15
28º 122 DEVENYNS, Dries BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 03:17
29º 148 KISERLOVSKI, Robert CRO RADIOSHACK LEOPARD a 03:28
30º 181 DE GENDT, Thomas BEL VACANSOLEIL-DCM PRO a 03:37
31º 145 BENNETT, George NZL RADIOSHACK LEOPARD a 03:43
32º 144 ZUBELDIA, Haimar ESP RADIOSHACK LEOPARD a 04:10
33º 205 EDET, Nicolas FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 04:15
34º 6 CHEREL, Mikael FRA AG2R LA MONDIALE a 04:56
35º 8 POZZOVIVO, Domenico ITA AG2R LA MONDIALE a 04:56
36º 114 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM a 04:56
37º 55 LANDA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 04:56
38º 152 URAN, Rigoberto COL SKY PROCYCLING a 06:34
39º 176 CHRISTENSEN, Mads DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 06:38
40º 194 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL a 07:03
41º 102 DE GREEF, Francis BEL LOTTO BELISOL a 07:06
42º 215 MEDEREL, Maxime FRA SOJASUN a 07:06
43º 84 MENCHOV, Denis RUS KATUSHA a 08:09
44º 36 SANTAROMITA, Ivan ITA BMC RACING TEAM a 08:48
45º 203 BAGOT, Yohan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 09:07
46º 64 JEANNESSON, Arnold FRA FDJ a 10:46
47º 197 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL a 11:26
48º 92 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE-MERIDA a 11:26
49º 31 BURGHARDT, Marcus GER BMC RACING TEAM a 11:32
50º 82 LOSADA, Alberto ESP KATUSHA a 12:06
51º 87 TROFIMOV, Yury RUS KATUSHA a 12:06
52º 27 KRUIJSWIJK, Steven NED BLANCO PRO CYCLING T a 13:02
53º 187 KEIZER, Martijn NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 13:02
54º 175 PETROV, Evgeny RUS TEAM SAXO-TINKOFF a 13:04
55º 132 GERRANS, Simon AUS ORICA GreenEDGE a 14:49
56º 136 MEYER, Travis AUS ORICA GreenEDGE a 14:49
57º 7 BETANCUR, Carlos COL AG2R LA MONDIALE a 14:49
58º 86 KOZONTCHUK, Dmitry RUS KATUSHA a 14:49
59º 184 RUIJGH, Rob NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 15:00
60º 23 TEN DAM, Laurens NED BLANCO PRO CYCLING T a 15:00
61º 178 MAJKA, Rafal POL TEAM SAXO-TINKOFF a 15:03
62º 177 ZAUGG, Oliver SUI TEAM SAXO-TINKOFF a 15:03
63º 196 VELASCO, Ivan ESP CAJA RURAL a 15:03
64º 37 WYSS, Danilo SUI BMC RACING TEAM a 15:55
65º 171 ROCHE, Nicolas IRL TEAM SAXO-TINKOFF a 16:05
66º 153 LOPEZ, David ESP SKY PROCYCLING a 16:10
67º 185 VALLS, Rafael ESP VACANSOLEIL-DCM PRO a 16:30
68º 202 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 16:30
69º 25 CLEMENT, Stef NED BLANCO PRO CYCLING T a 16:44
70º 147 ROHREGGER, Thomas AUT RADIOSHACK LEOPARD a 16:44
71º 218 FEILLU, Brice FRA SOJASUN a 16:46
72º 198 ANDONOV, Anail BUL CAJA RURAL a 17:37
73º 154 CATALDO, Dario ITA SKY PROCYCLING a 18:15
74º 2 NOCENTINI, Rinaldo ITA AG2R LA MONDIALE a 19:04
75º 113 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 19:38
76º 13 KASHECHKIN, Andrey KAZ ASTANA PRO TEAM a 19:38
77º 54 ASTARLOZA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 19:38
78º 71 HESJEDAL, Ryder CAN GARMIN SHARP a 19:38
79º 211 SIMON, Julien FRA SOJASUN a 19:38
80º 68 PICHON, Laurent FRA FDJ a 19:38
81º 127 VERMOTE, Julien BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 19:38
82º 217 LABORIE, Christophe FRA SOJASUN a 19:38
83º 128 VERONA, Carlos ESP OMEGA PHARMA – QUICK a 19:38
84º 137 SULZBERGER, Wesley AUS ORICA GreenEDGE a 19:38
85º 67 VAUGRENARD, Benoît FRA FDJ a 19:38
86º 125 GOLAS, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK a 19:38
87º 78 ZABRISKIE, David USA GARMIN SHARP a 19:38
88º 3 BONNAFOND, Guillaume FRA AG2R LA MONDIALE a 19:38
89º 206 MOLARD, Rudy FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 21:48
90º 168 PARISIEN, Francois CAN TEAM ARGOS – SHIMANO a 22:16
91º 155 EDMONDSON, Joshua GBR SKY PROCYCLING a 23:45
92º 156 KENNAUGH, Peter GBR SKY PROCYCLING a 23:45
93º 124 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 24:30
94º 41 RATTO, Daniele ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 24:30
95º 158 KNEES, Christian GER SKY PROCYCLING a 24:30
96º 142 SANTOS, Nelson POR RADIOSHACK LEOPARD a 24:30
97º 191 ARROYO, David ESP CAJA RURAL a 24:30
98º 157 PATE, Danny USA SKY PROCYCLING a 24:30
99º 173 SÖRENSEN, Nicki DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 24:45
100º 46 SALERNO, Cristiano ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 24:47
101º 121 BRAMBILLA, Gianluca ITA OMEGA PHARMA – QUICK a 25:59
102º 208 VALENTIN, Tristan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 28:13
103º 18 GAVAZZI, Francesco ITA ASTANA PRO TEAM a 28:13
104º 133 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE a 28:13
105º 15 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 28:13
106º 93 MORI, Manuele ITA LAMPRE-MERIDA a 28:13
107º 166 PREIDLER, Georg AUT TEAM ARGOS – SHIMANO a 28:13
108º 43 CANUTI, Federico ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 28:13
109º 65 MANGEL, Laurent FRA FDJ a 28:13
110º 56 MESTRE, Ricardo POR EUSKALTEL EUSKADI a 28:13
111º 101 VAN DE WALLE, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 28:13
112º 193 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 28:13
113º 1 DUMOULIN, Samuel FRA AG2R LA MONDIALE a 28:13
114º 4 BERARD, Julien FRA AG2R LA MONDIALE a 28:13
115º 5 KADRI, Biel FRA AG2R LA MONDIALE a 28:13
116º 163 DAMUSEAU, Thomas FRA TEAM ARGOS – SHIMANO a 28:13
117º 216 PAIANI, Jean L. FRA SOJASUN a 28:13
118º 42 HAEDO, Lucas ARG CANNONDALE PRO CYCLI a 28:13
119º 174 KROON, Karsten NED TEAM SAXO-TINKOFF a 28:13
120º 186 RUJANO, José VEN VACANSOLEIL-DCM PRO a 28:28
121º 97 STORTONI, Simone ITA LAMPRE-MERIDA a 28:42
122º 106 KAISEN, Olivier BEL LOTTO BELISOL a 34:13
123º 103 BULGAC, Brian NED LOTTO BELISOL a 34:13
124º 116 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM a 34:13
125º 195 DOMAGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 34:13
126º 35 KOHLER, Martin SUI BMC RACING TEAM a 34:13
127º 45 PATERSKI, Maciej POL CANNONDALE PRO CYCLI a 34:13
128º 72 FERNANDEZ, Koldo ESP GARMIN SHARP a 34:13
129º 138 LANCASTER, Brett AUS ORICA GreenEDGE a 34:13
130º 66 PINEAU, Cédric FRA FDJ a 34:13
131º 38 WARBASSE, Lawrence USA BMC RACING TEAM a 34:13
132º 192 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL a 34:13
133º 164 GRETSCH, Patrick GER TEAM ARGOS – SHIMANO a 34:13
134º 76 KREDER, Michel NED GARMIN SHARP a 34:13
135º 117 ERVITI, Imanol ESP MOVISTAR TEAM a 34:13
136º 207 POULHIES, Stéphane FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 34:13
137º 167 TIMMER, Albert NED TEAM ARGOS – SHIMANO a 34:13
138º 188 WAUTERS, Willem BEL VACANSOLEIL-DCM PRO a 34:13
139º 126 PAUWELS, Serge BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 34:17
140º 57 OROZ, Juan Jose ESP EUSKALTEL EUSKADI a 34:13
141º 44 DALL’ANTONIA, Tiziano ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 34:13
142º 135 BEWLEY, Sam NZL ORICA GreenEDGE a 34:13
143º 118 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 34:13
144º 183 LAMMERTINK, Maurits NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 34:13
145º 17 DYACHENKO, Alexsandr KAZ ASTANA PRO TEAM a 34:13
146º 182 LIGTHART, Pim NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 34:13
147º 165 PETERSON, Thomas USA TEAM ARGOS – SHIMANO a 34:13
148º 47 VANDBORG, Brian DEN CANNONDALE PRO CYCLI a 34:13
149º 33 EIJSSEN, Yannick BEL BMC RACING TEAM a 34:13
150º 162 CLARKE, William AUS TEAM ARGOS – SHIMANO a 34:13
151º 96 LLOYD, Matthew AUS LAMPRE-MERIDA a 34:13
152º 123 FENN, Andrew GBR OMEGA PHARMA – QUICK a 34:13
153º 214 MARINO, Jean M. FRA SOJASUN a 34:13
154º 212 GALLAND, Jérémie FRA SOJASUN a 34:51
155º 108 WELLENS, Tim BEL LOTTO BELISOL a 35:53
156º 22 HOFLAND, Moreno NED BLANCO PRO CYCLING T a 39:33
157º 63 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 40:13

Klasyfikacja generalna:
1º 75 MARTIN, Daniel IRL GARMIN SHARP 18:48:38
2º 81 RODRIGUEZ, Joaquin ESP KATUSHA a 10
3º 112 QUINTANA, Nairo COL MOVISTAR TEAM a 32
4º 151 WIGGINS, Bradley GBR SKY PROCYCLING a 36
5º 91 SCARPONI, Michele ITA LAMPRE-MERIDA a 39
6º 21 GESINK, Robert NED BLANCO PRO CYCLING T a 51
7º 94 NIEMIEC, Przemyslaw POL LAMPRE-MERIDA a 01:00
8º 77 STETINA, Peter USA GARMIN SHARP a 01:07
9º 61 PINOT, Thibaut FRA FDJ a 01:13
10º 105 V.DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 01:15
11º 74 DANIELSON, Thomas USA GARMIN SHARP a 01:23
12º 12 FUGLSANG, Jakob DEN ASTANA PRO TEAM a 01:47
13º 88 SPILAK, Simon SLO KATUSHA a 01:49
14º 34 MORABITO, Steve SUI BMC RACING TEAM a 01:51
15º 52 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 02:19
16º 16 SILIN, Egor RUS ASTANA PRO TEAM a 02:29
17º 201 NAVARRO, Daniel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 02:32
18º 51 ANTON, Igor ESP EUSKALTEL EUSKADI a 02:34
19º 141 MACHADO, Tiago POR RADIOSHACK LEOPARD a 02:38
20º 146 BUSCHE, Matthew USA RADIOSHACK LEOPARD a 02:42
21º 48 WURF, Cameron AUS CANNONDALE PRO CYCLI a 02:57
22º 85 CARUSO, Giampaolo ITA KATUSHA a 03:03
23º 83 MORENO, Daniel ESP KATUSHA a 03:11
24º 145 BENNETT, George NZL RADIOSHACK LEOPARD a 04:11
25º 213 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SOJASUN a 04:31
26º 172 SÖRENSEN, Chris A. DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 04:42
27º 148 KISERLOVSKI, Robert CRO RADIOSHACK LEOPARD a 04:44
28º 204 LE MEVEL, Christophe FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 04:46
29º 32 CUMMINGS, Stephen GBR BMC RACING TEAM a 05:06
30º 8 POZZOVIVO, Domenico ITA AG2R LA MONDIALE a 05:13
31º 114 HERRADA, José ESP MOVISTAR TEAM a 05:23
32º 122 DEVENYNS, Dries BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 05:24
33º 144 ZUBELDIA, Haimar ESP RADIOSHACK LEOPARD a 05:26
34º 181 DE GENDT, Thomas BEL VACANSOLEIL-DCM PRO a 06:31
35º 152 URAN, Rigoberto COL SKY PROCYCLING a 06:39
36º 55 LANDA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 06:53
37º 6 CHEREL, Mikael FRA AG2R LA MONDIALE a 07:26
38º 205 EDET, Nicolas FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 07:39
39º 194 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL a 09:46
40º 36 SANTAROMITA, Ivan ITA BMC RACING TEAM a 09:56
41º 203 BAGOT, Yohan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 10:07
42º 215 MEDEREL, Maxime FRA SOJASUN a 10:30
43º 84 MENCHOV, Denis RUS KATUSHA a 10:31
44º 92 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE-MERIDA a 11:54
45º 176 CHRISTENSEN, Mads DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 12:11
46º 197 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL a 12:34
47º 102 DE GREEF, Francis BEL LOTTO BELISOL a 13:19
48º 64 JEANNESSON, Arnold FRA FDJ a 13:20
49º 82 LOSADA, Alberto ESP KATUSHA a 14:03
50º 27 KRUIJSWIJK, Steven NED BLANCO PRO CYCLING T a 14:59
51º 175 PETROV, Evgeny RUS TEAM SAXO-TINKOFF a 15:19
52º 87 TROFIMOV, Yury RUS KATUSHA a 15:30
53º 7 BETANCUR, Carlos COL AG2R LA MONDIALE a 15:44
54º 153 LOPEZ, David ESP SKY PROCYCLING a 16:10
55º 23 TEN DAM, Laurens NED BLANCO PRO CYCLING T a 16:57
56º 171 ROCHE, Nicolas IRL TEAM SAXO-TINKOFF a 18:42
57º 31 BURGHARDT, Marcus GER BMC RACING TEAM a 19:11
58º 187 KEIZER, Martijn NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 19:15
59º 198 ANDONOV, Anail BUL CAJA RURAL a 19:28
60º 196 VELASCO, Ivan ESP CAJA RURAL a 19:55
61º 147 ROHREGGER, Thomas AUT RADIOSHACK LEOPARD a 20:08
62º 2 NOCENTINI, Rinaldo ITA AG2R LA MONDIALE a 20:20
63º 54 ASTARLOZA, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 20:59
64º 202 MATE, Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS C a 21:18
65º 154 CATALDO, Dario ITA SKY PROCYCLING a 21:20
66º 71 HESJEDAL, Ryder CAN GARMIN SHARP a 21:45
67º 78 ZABRISKIE, David USA GARMIN SHARP a 21:45
68º 13 KASHECHKIN, Andrey KAZ ASTANA PRO TEAM a 22:21
69º 184 RUIJGH, Rob NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 24:36
70º 132 GERRANS, Simon AUS ORICA GreenEDGE a 25:19
71º 3 BONNAFOND, Guillaume FRA AG2R LA MONDIALE a 25:51
72º 137 SULZBERGER, Wesley AUS ORICA GreenEDGE a 25:51
73º 37 WYSS, Danilo SUI BMC RACING TEAM a 25:57
74º 218 FEILLU, Brice FRA SOJASUN a 25:57
75º 177 ZAUGG, Oliver SUI TEAM SAXO-TINKOFF a 26:02
76º 191 ARROYO, David ESP CAJA RURAL a 26:52
77º 113 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 28:19
78º 206 MOLARD, Rudy FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 28:21
79º 15 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 28:41
80º 156 KENNAUGH, Peter GBR SKY PROCYCLING a 28:50
81º 67 VAUGRENARD, Benoît FRA FDJ a 29:08
82º 86 KOZONTCHUK, Dmitry RUS KATUSHA a 29:21
83º 185 VALLS, Rafael ESP VACANSOLEIL-DCM PRO a 30:00
84º 217 LABORIE, Christophe FRA SOJASUN a 30:04
85º 211 SIMON, Julien FRA SOJASUN a 30:08
86º 68 PICHON, Laurent FRA FDJ a 30:08
87º 125 GOLAS, Michal POL OMEGA PHARMA – QUICK a 30:08
88º 121 BRAMBILLA, Gianluca ITA OMEGA PHARMA – QUICK a 30:49
89º 178 MAJKA, Rafal POL TEAM SAXO-TINKOFF a 30:58
90º 41 RATTO, Daniele ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 31:23
91º 25 CLEMENT, Stef NED BLANCO PRO CYCLING T a 31:47
92º 166 PREIDLER, Georg AUT TEAM ARGOS – SHIMANO a 32:02
93º 128 VERONA, Carlos ESP OMEGA PHARMA – QUICK a 32:05
94º 46 SALERNO, Cristiano ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 32:15
95º 186 RUJANO, José VEN VACANSOLEIL-DCM PRO a 32:54
96º 136 MEYER, Travis AUS ORICA GreenEDGE a 33:04
97º 97 STORTONI, Simone ITA LAMPRE-MERIDA a 33:08
98º 155 EDMONDSON, Joshua GBR SKY PROCYCLING a 33:57
99º 127 VERMOTE, Julien BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 34:10
100º 208 VALENTIN, Tristan FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 34:14
101º 142 SANTOS, Nelson POR RADIOSHACK LEOPARD a 35:00
102º 173 SÖRENSEN, Nicki DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 35:15
103º 168 PARISIEN, Francois CAN TEAM ARGOS – SHIMANO a 35:46
104º 56 MESTRE, Ricardo POR EUSKALTEL EUSKADI a 35:52
105º 101 VAN DE WALLE, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 36:10
106º 124 MEERSMAN, Gianni BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 38:14
107º 126 PAUWELS, Serge BEL OMEGA PHARMA – QUICK a 38:43
108º 43 CANUTI, Federico ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 38:43
109º 93 MORI, Manuele ITA LAMPRE-MERIDA a 38:57
110º 66 PINEAU, Cédric FRA FDJ a 39:17
111º 108 WELLENS, Tim BEL LOTTO BELISOL a 39:17
112º 158 KNEES, Christian GER SKY PROCYCLING a 40:03
113º 118 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 40:09
114º 157 PATE, Danny USA SKY PROCYCLING a 40:10
115º 57 OROZ, Juan Jose ESP EUSKALTEL EUSKADI a 40:26
116º 47 VANDBORG, Brian DEN CANNONDALE PRO CYCLI a 40:46
117º 42 HAEDO, Lucas ARG CANNONDALE PRO CYCLI a 41:43
118º 103 BULGAC, Brian NED LOTTO BELISOL a 42:08
119º 1 DUMOULIN, Samuel FRA AG2R LA MONDIALE a 42:45
120º 65 MANGEL, Laurent FRA FDJ a 42:45
121º 4 BERARD, Julien FRA AG2R LA MONDIALE a 42:45
122º 5 KADRI, Biel FRA AG2R LA MONDIALE a 42:45
123º 193 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 42:45
124º 163 DAMUSEAU, Thomas FRA TEAM ARGOS – SHIMANO a 42:45
125º 216 PAIANI, Jean L. FRA SOJASUN a 42:56
126º 18 GAVAZZI, Francesco ITA ASTANA PRO TEAM a 43:43
127º 195 DOMAGALSKI, Karol POL CAJA RURAL a 43:54
128º 133 MEIER, Christian CAN ORICA GreenEDGE a 44:27
129º 165 PETERSON, Thomas USA TEAM ARGOS – SHIMANO a 44:43
130º 45 PATERSKI, Maciej POL CANNONDALE PRO CYCLI a 44:43
131º 38 WARBASSE, Lawrence USA BMC RACING TEAM a 44:43
132º 63 ELISSONDE, Kenny FRA FDJ a 45:56
133º 96 LLOYD, Matthew AUS LAMPRE-MERIDA a 46:54
134º 76 KREDER, Michel NED GARMIN SHARP a 47:43
135º 167 TIMMER, Albert NED TEAM ARGOS – SHIMANO a 47:43
136º 174 KROON, Karsten NED TEAM SAXO-TINKOFF a 48:21
137º 33 EIJSSEN, Yannick BEL BMC RACING TEAM a 48:38
138º 138 LANCASTER, Brett AUS ORICA GreenEDGE a 48:41
139º 35 KOHLER, Martin SUI BMC RACING TEAM a 48:41
140º 44 DALL’ANTONIA, Tiziano ITA CANNONDALE PRO CYCLI a 48:45
141º 207 POULHIES, Stéphane FRA COFIDIS, SOLUTIONS C a 48:45
142º 192 CARDOSO, Manuel POR CAJA RURAL a 48:45
143º 123 FENN, Andrew GBR OMEGA PHARMA – QUICK a 48:45
144º 182 LIGTHART, Pim NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 48:45
145º 135 BEWLEY, Sam NZL ORICA GreenEDGE a 48:45
146º 183 LAMMERTINK, Maurits NED VACANSOLEIL-DCM PRO a 48:45
147º 188 WAUTERS, Willem BEL VACANSOLEIL-DCM PRO a 48:45
148º 117 ERVITI, Imanol ESP MOVISTAR TEAM a 48:45
149º 116 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM a 48:45
150º 214 MARINO, Jean M. FRA SOJASUN a 48:45
151º 72 FERNANDEZ, Koldo ESP GARMIN SHARP a 49:12
152º 212 GALLAND, Jérémie FRA SOJASUN a 49:23
153º 162 CLARKE, William AUS TEAM ARGOS – SHIMANO a 50:37
154º 164 GRETSCH, Patrick GER TEAM ARGOS – SHIMANO a 50:49
155º 106 KAISEN, Olivier BEL LOTTO BELISOL a 52:03
156º 17 DYACHENKO, Alexsandr KAZ ASTANA PRO TEAM a 52:06
157º 22 HOFLAND, Moreno NED BLANCO PRO CYCLING T a 59:25

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej