Diego UlissiDiego Ulissi (Lampre-Merida) po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 2. etap Settimana Coppi e Bartali i został nowym liderem imprezy.

Drugi etap wyścigu Settimana Coppi e Bartali to górzysty odcinek z Gatteo do  Sogliano al Rubicone. Na 162 kilometrowej trasie zawodnicy musieli pięciokrotnie pokonywać kilkukilometrowy podjazd.

W ucieczce dnia znajdowało się sześciu kolarzy. Byli to: Peter Kusztor (Utensilnord), Amaro Anutes (Ceramica Flaminia), Lukas Postlberger (Gourmetfein Simplon), Cesare Benedetti (NetApp Endura), Luke Keough (UnitedHealtcare) oraz Dominique Cornu (Topsport Vlaanderen).

Niestety przygoda harcowników zakończyła się dość szybko, bo już 60 km przed kreską złapał ich już uszczuplony – 80 osobowy peleton. Wkrótce doszło do decydujących przetasowań. Na czele kręciła mała grupka w której jechali m.in Damiano Cunego (Lampre-Merida) oraz Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

10 km przed kreską na solową akcję zdecydował się Diego Ulissi (Lampre-Merida). Pogoń za jego plecami nie układała się zbyt dobrze i to działało na korzyść Włocha, który szybko zyskał pół minuty różnicy i jako pierwszy zameldował się na mecie.

Drugi był Esteban Rubiano Chavez (Columbia), a trzeci Damiano Cunego (Lampre-Merida). Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) był szósty! Najlepszy z Polaków – Bartosz Huzarski, na mecie był 29.

Wyniki:

1 Diego ULISSI ITA LAM 4:33:23
2 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ COL AND 34
3 Damiano CUNEGO ITA LAM +1:11
4 Radoslav ROGINA CRO ADR +1:11
5 Riccardo ZOIDL AUT GMS +1:15
6 Davide REBELLIN ITA CCC +1:15
7 Francesco Manuel BONGIORNO ITA BAR +1:15
8 Leopold KONIG CZE TNE +1:16
9 Sergio PARDILLA BELLON ESP MTN +1:20
10 Ivan BASSO ITA CAN +1:38
11 Philip DEIGNAN IRL UHC +1:38
12 Fabio TABORRE ITA VIN +2:12
13 Franco PELLIZOTTI ITA AND +2:41
14 Matija KVASINA CRO GMS +2:41
15 José Joao PIMENTA COSTA MENDES POR TNE +3:27
16 Lucas EUSER USA UHC +3:27
17 Daniele PIETROPOLLI ITA LAM +3:33
18 Emanuele SELLA ITA AND +3:35
19 Tanel KANGERT EST AST +4:23
20 Thomas SPRENGERS BEL TSV +4:23
21 Marco ZAMPARELLA ITA UNA +4:25
22 Sergey FIRSANOV RUS RVL +4:25
23 Jan BARTA CZE TNE +4:26
24 Fabio FELLINE ITA AND +4:28
25 Ilnur ZAKARIN RUS RVL +4:28
26 Sander ARMEE BEL TSV +4:28
27 Maarten DE JONGE NED VBG +4:28
28 Lukas PÖSTLBERGER AUT GMS +4:34
29 Bartosz HUZARSKI POL TNE +4:37
30 Angelo PAGANI ITA BAR +4:37
31 Carlos Julian QUINTERO COL COL +4:37
32 Moreno MOSER ITA CAN +4:47
33 Kirill SVESHNIKOV RUS LOK +4:52
34 Kristjan FAJT SLO ADR +5:00
35 Maxim BELKOV RUS KAT +5:09
36 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV +5:10
37 Ivan ROVNY RUS CEF +5:10
38 Remco BROERS NED VBG +5:13
39 Antonio SANTORO ITA CEF +5:13
40 Stefano PIRAZZI ITA BAR +5:13
41 Diego ROSA ITA AND +5:13
42 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +5:13
43 Matej MUGERLI SLO ADR +8:39
44 Robinson Eduardo CHALAPUD GOMEZ COL COL +8:43
45 Stefano AGOSTINI ITA CAN +10:59
46 Mikhail ANTONOV RUS LOK +10:59
47 Damiano CARUSO ITA CAN +10:59
48 Adriano MALORI ITA LAM +10:59
49 Enrico BATTAGLIN ITA BAR +10:59
50 Paolo LONGO BORGHINI ITA CAN +10:59
51 Matteo RABOTTINI ITA VIN +10:59
52 Alexey LUTSENKO KAZ AST +10:59
53 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ VEN AND +10:59
54 Peter KUSZTOR HUN UNA +10:59
55 Sergey SHILOV RUS LOK +10:59
56 Nicola DAL SANTO ITA CEF +10:59
57 Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF SWE AST +10:59
58 Evgeny SHALUNOV RUS LOK +10:59
59 Filippo SAVINI ITA CEF +10:59
60 Alessandro BAZZANA ITA UHC +10:59
61 Christopher JONES USA UHC +10:59
62 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ COL COL +11:12
63 Artem TOPCHANYUK UKR AMO +13:16
64 Simon PAVLIN SLO ADR +13:16
65 Sergey KLIMOV RUS RVL +13:16
66 Jurgen VAN GOOLEN BEL AJW +13:16
67 Nariyuki MASUDA JPN CAN +13:16
68 Niv LIBNER ISR AMO +13:20
69 Kevin DE JONGHE BEL TSV +13:20
70 Will ROUTLEY CAN AJW +13:20
71 Stefan RABITSCH AUT GMS +13:24
72 Fredrik s GALTA NOR OHR +13:25
73 Stefano LOCATELLI ITA BAR +13:26
74 Jacobus VENTER RSA MTN +13:27
75 Mauro SANTAMBROGIO ITA VIN +13:35
76 Alessandro PRONI ITA VIN +13:35
77 Marco COLEDAN ITA BAR +18:49
78 Leonardo Fabio DUQUE COL COL +18:49
79 August JENSEN NOR OHR +18:49
80 Andreas HOFER AUT VBG +18:49
81 David LOZANO RIBA ESP TNN +18:49
82 Sven erik BYSTRØM NOR OHR +18:49
83 Marek RUTKIEWICZ POL CCC +18:49
84 Iker CAMANO ORTUZAR ESP TNE +18:49
85 Michel KOCH GER CAN +18:49
86 Kristian DYRNES NOR OHR +18:54
87 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES RUS LOK +18:55
88 Davy COMMEYNE BEL AJW +18:56
89 Matej MARIN SLO GMS +18:56
90 Stefan RUCKER AUT GMS +18:56
91 Benjamin DAY AUS UHC +18:56
92 Felix GROSSSCHARTNER AUT GMS +18:59
93 Kiel REIJNEN USA UHC +19:01
94 Guillaume BOIVIN CAN CAN +19:01
95 Timofey KRITSKIY RUS KAT +19:01
96 Manuel Antures AMARO POR CEF +19:01
97 Frederico ROCCHETTI ITA UNA +19:01
98 Sergei POMOSHNIKOV RUS RVL +19:01
99 Sergei CHERNETSKI RUS KAT +19:01
100 Aleksey RYBALKIN RUS LOK +19:01
101 Kristian SBARAGLI ITA MTN +19:01
102 Florian BISSINGER GER VBG +19:01
103 Erick ROWSELL GBR TNE +19:01
104 Klemen STIMULAK SLO ADR +19:01
105 Primoz ROGLIC SLO ADR +19:01
106 Jim SONGEZO RSA MTN +19:01
107 Roberto FERRARI ITA LAM +19:08
108 Matteo BONO ITA LAM +19:08
109 Alessandro MAZZI ITA UNA +19:08
110 Milan KADLEC CZE ADP +19:08
111 Edoardo ZARDINI ITA BAR +19:12
112 Sander HELVEN BEL TSV +19:12
113 Mateusz TACIAK POL CCC +19:12
114 Dominik HRINKOW AUT VBG +19:14
115 Cesare BENEDETTI ITA TNE +19:14
116 Jaroslaw DABROWSKI POL AMO +19:14
117 Nicolas VOGONDY FRA AJW +19:14
118 Giairo ERMETI ITA AND +19:14
119 Matteo FEDI ITA CEF +19:14
120 David BOILY CAN AMO +19:14
121 Fabio Andres DUARTE AREVALO COL COL +19:14
122 Luca WACKERMANN ITA LAM +19:56
123 Jonathan MONSALVE VEN VIN +19:56
124 Joonas HENTTALA FIN TNN +19:56
125 Haavard BLIKRA NOR OHR +19:59
126 Jacobe KEOUGH USA UHC +20:09
127 Jasper DE BUYST BEL TSV +21:23
128 Jérôme GILBERT BEL AJW +21:23
129 Jaroslaw MARYCZ POL CCC +21:23
130 Dominique CORNU BEL TSV +21:34
131 Michael VAN STAEYEN BEL TSV +21:36
132 Rida CADOR HUN UNA +23:07
133 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL +23:07
134 Anton VOROBYEV RUS KAT +23:34
135 Mikhail IGNATYEV RUS KAT +23:34
136 Boris SHPILEVSKY RUS LOK +23:34
137 Alexander PORSEV RUS KAT +23:34
138 Dmitry SOKOLOV RUS LOK +23:34
139 Mihkel RÄIM EST AMO +23:34
140 Alexander RYBAKOV RUS RVL +23:38
141 Aljaz HOCEVAR SLO ADR +23:38
142 Jan SOKOL AUT GMS +23:38
143 Bruno MALTAR CRO ADR +23:38
144 Artur ERSHOV RUS RVL +23:38
145 Alois KANKOVSKY CZE ADP +23:38
146 Martin BLAHA CZE ADP +23:38
147 Artem OVECHKIN RUS RVL +23:38
148 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RVL +23:38
149 Andrea PERON ITA TNN +23:38
150 Daniel BIEDERMANN AUT VBG +23:38
151 Antonio DI BATTISTA ITA AMO +23:38
152 Anton MIKAILOV ISR AMO +23:38
153 Petr IGNATENKO RUS KAT +23:38
154 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC +23:38
155 Volodymyr STARCHYK UKR AMO +23:38
156 Arman KAMYSHEV KAZ AST +23:38
157 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA COL COL +23:38
158 Fabio CALABRIA AUS TNN +23:38
159 Filippo BAGGIO ITA CEF +23:38
160 Martin HACECKY CZE ADP +23:38
161 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL COL COL +23:38
162 Jonathan MCEVOY GBR TNE +23:38
163 Bostjan REZMAN SLO VBG +23:38
164 Adrian KUREK POL CCC +23:38
165 Michele MERLO ITA VIN +23:38
166 Ondrej RYBIN CZE ADP +23:51
167 Grzegorz STEPNIAK POL CCC +23:51
168 Martijn VERSCHOOR NED TNN +23:51
169 Evan HUFFMAN USA AST +23:51
170 Nicholas HAMMERSLAND NOR OHR +23:51
171 Omar LOMBARDI ITA UNA +23:51
172 Filip EIDSHEIM NOR OHR +23:51
173 Enrico BARBIN ITA BAR +23:51
174 Gabriele BOSISIO ITA UNA +23:58
175 Simone PONZI ITA AST +24:03
176 Marco ZANOTTI ITA UNA +24:04
177 Andrea FEDI ITA CEF +24:07
178 Mattia GAVAZZI ITA AND +24:10
179 Thomas RAEYMAEKERS BEL TNN +24:18
180 Paolo CRAVANZOLA ITA TNN +24:27
DNF Ramon CARRETERO PAN VIN
DNF Jacek MORAJKO POL CCC
DNF Steven CAETHOVEN BEL AJW
DNF Ferekalsi DEBESAY ABRHA ERI MTN
DNF Meran RUSSAN ERI MTN
DNF Jay Robert THOMSON RSA MTN
DNF Vojtech HACECKY CZE ADP
DNF Jiri HOCHMANN CZE ADP
DNF Ondrej VENDOLSY CZE ADP
DNF Tormod H JACOBSEN NOR OHR
DNF Christoph SPRINGER GER VBG
DNS Stefano GARZELLI ITA VIN
DNS Marc DE MAAR AHO UHC

Klasyfikacja generalna::
1 Diego ULISSI Italy LAM 7:08:55
2 Miguel Angel RUBIANO CHAVEZ Colombia AND 58
3 Damiano CUNEGO Italy LAM +1:17
4 Davide REBELLIN Italy CCC +1:40
5 Leopold KONIG Czech Republic TNE +1:42
6 Ivan BASSO Italy CAN +1:42
7 Francesco Manuel BONGIORNO Italy BAR +1:46
8 Riccardo ZOIDL Austria GMS +1:52
9 Sergio PARDILLA BELLON Spain MTN +2:06
10 Philip DEIGNAN Ireland UHC +2:12
11 Fabio TABORRE Italy VIN +2:34
12 Radoslav ROGINA Croatia ADR +2:42
13 Franco PELLIZOTTI Italy AND +3:11
14 Matija KVASINA Croatia GMS +3:18
15 José Joao PIMENTA COSTA MENDES Portugal TNE +3:34
16 Daniele PIETROPOLLI Italy LAM +3:43
17 Lucas EUSER United States UHC +4:01
18 Emanuele SELLA Italy AND +4:05
19 Jan BARTA Czech Republic TNE +4:33
20 Sergey FIRSANOV Russia RVL +4:41
21 Tanel KANGERT Estonia AST +4:43
22 Ilnur ZAKARIN Russia RVL +4:44
23 Bartosz HUZARSKI Poland TNE +4:44
24 Thomas SPRENGERS Belgium TSV +4:50
25 Fabio FELLINE Italy AND +4:51
26 Moreno MOSER Italy CAN +4:51
27 Sander ARMEE Belgium TSV +4:55
28 Marco ZAMPARELLA Italy UNA +5:04
29 Carlos Julian QUINTERO Colombia COL +5:06
30 Maxim BELKOV Russia KAT +5:08
31 Angelo PAGANI Italy BAR +5:08
32 Lukas PÖSTLBERGER Austria GMS +5:24
33 Kirill SVESHNIKOV Russia LOK +5:28
34 Arthur VAN OVERBERGHE Belgium TSV +5:37
35 Maarten DE JONGE Netherlands VBG +5:41
36 Diego ROSA Italy AND +5:43
37 Stefano PIRAZZI Italy BAR +5:44
38 Antonio SANTORO Italy CEF +6:18
39 Remco BROERS Netherlands VBG +6:26
40 Javier MEGIAS LEAL Spain TNN +6:26
41 Ivan ROVNY Russia CEF +6:28
42 Kristjan FAJT Slovenia ADR +6:31
43 Robinson Eduardo CHALAPUD GOMEZ Colombia COL +9:35
44 Matej MUGERLI Slovenia ADR +10:10
45 Damiano CARUSO Italy CAN +11:03
46 Paolo LONGO BORGHINI Italy CAN +11:04
47 Adriano MALORI Italy LAM +11:09
48 Sergey SHILOV Russia LOK +11:09
49 Fredrik Carl Wilhelm KESSIAKOFF Sweden AST +11:19
50 Matteo RABOTTINI Italy VIN +11:21
51 Tomas Aurelio GIL MARTINEZ Venezuela AND +11:29
52 Evgeny SHALUNOV Russia LOK +11:35
53 Mikhail ANTONOV Russia LOK +11:35
54 Stefano AGOSTINI Italy CAN +11:37
55 Peter KUSZTOR Hungary UNA +11:38
56 Alessandro BAZZANA Italy UHC +11:48
57 Christopher JONES United States UHC +11:50
58 Alexey LUTSENKO Kazakhstan AST +11:53
59 Enrico BATTAGLIN Italy BAR +12:03
60 Nicola DAL SANTO Italy CEF +12:04
61 Juan Pablo SUAREZ SUAREZ Colombia COL +12:04
62 Filippo SAVINI Italy CEF +12:17
63 Sergey KLIMOV Russia RVL +13:48
64 Nariyuki MASUDA Japan CAN +13:54
65 Mauro SANTAMBROGIO Italy VIN +13:57
66 Fredrik s GALTA Norway OHR +13:59
67 Stefan RABITSCH Austria GMS +14:01
68 Alessandro PRONI Italy VIN +14:06
69 Simon PAVLIN Slovenia ADR +14:09
70 Kevin DE JONGHE Belgium TSV +14:12
71 Jacobus VENTER South Africa MTN +14:13
72 Stefano LOCATELLI Italy BAR +14:25
73 Artem TOPCHANYUK Ukraine AMO +14:39
74 Jurgen VAN GOOLEN Belgium AJW +18:32
75 Will ROUTLEY Canada AJW +18:36
76 Niv LIBNER Israel AMO +18:45
77 Iker CAMANO ORTUZAR Spain TNE +18:56
78 Sergei CHERNETSKI Russia KAT +19:02
79 Leonardo Fabio DUQUE Colombia COL +19:18
80 Milan KADLEC Czech Republic ADP +19:29
81 Benjamin DAY Australia UHC +19:30
82 Sergei POMOSHNIKOV Russia RVL +19:33
83 Andreas HOFER Austria VBG +19:34
84 Mateusz TACIAK Poland CCC +19:37
85 Aleksey RYBALKIN Russia LOK +19:37
86 Arkimedes ARGUELYES RODRIGES Russia LOK +19:38
87 Cesare BENEDETTI Italy TNE +19:40
88 Frederico ROCCHETTI Italy UNA +19:40
89 Kristian DYRNES Norway OHR +19:48
90 Kiel REIJNEN United States UHC +19:52
91 Primoz ROGLIC Slovenia ADR +19:54
92 David LOZANO RIBA Spain TNN +19:54
93 Kristian SBARAGLI Italy MTN +19:58
94 Felix GROSSSCHARTNER Austria GMS +19:59
95 Jim SONGEZO South Africa MTN +20:00
96 Timofey KRITSKIY Russia KAT +20:02
97 Edoardo ZARDINI Italy BAR +20:09
98 Giairo ERMETI Italy AND +20:11
99 Manuel Antures AMARO Portugal CEF +20:17
100 Matteo FEDI Italy CEF +20:19
101 Alessandro MAZZI Italy UNA +20:21
102 Jonathan MONSALVE Venezuela VIN +20:27
103 Nicolas VOGONDY France AJW +20:30
104 Jaroslaw DABROWSKI Poland AMO +20:37
105 Marek RUTKIEWICZ Poland CCC +23:16
106 Marco COLEDAN Italy BAR +23:22
107 Sven erik BYSTRØM Norway OHR +23:23
108 Michel KOCH Germany CAN +23:29
109 Guillaume BOIVIN Canada CAN +23:41
110 August JENSEN Norway OHR +23:45
111 Fabio Andres DUARTE AREVALO Colombia COL +23:45
112 Florian BISSINGER Germany VBG +23:48
113 Artem OVECHKIN Russia RVL +23:54
114 Stefan RUCKER Austria GMS +23:58
115 Matej MARIN Slovenia GMS +23:58
116 Sander HELVEN Belgium TSV +24:06
117 Erick ROWSELL Great Britain TNE +24:16
118 Bartlomiej MATYSIAK Poland CCC +24:21
119 Adrian KUREK Poland CCC +24:21
120 Bostjan REZMAN Slovenia VBG +24:25
121 David BOILY Canada AMO +24:28
122 Dominik HRINKOW Austria VBG +24:29
123 Davy COMMEYNE Belgium AJW +24:33
124 Klemen STIMULAK Slovenia ADR +24:34
125 Mattia GAVAZZI Italy AND +24:36
126 Matteo BONO Italy LAM +24:37
127 Roberto FERRARI Italy LAM +24:37
128 Petr IGNATENKO Russia KAT +24:39
129 Filippo BAGGIO Italy CEF +24:43
130 Enrico BARBIN Italy BAR +24:48
131 Volodymyr STARCHYK Ukraine AMO +24:50
132 Simone PONZI Italy AST +24:57
133 Jacobe KEOUGH United States UHC +25:02
134 Omar LOMBARDI Italy UNA +25:04
135 Fabio CALABRIA Australia TNN +25:12
136 Andrea FEDI Italy CEF +25:23
137 Luca WACKERMANN Italy LAM +25:25
138 Joonas HENTTALA Finland TNN +25:32
139 Dominique CORNU Belgium TSV +26:06
140 Jaroslaw MARYCZ Poland CCC +26:08
141 Jasper DE BUYST Belgium TSV +26:20
142 Michael VAN STAEYEN Belgium TSV +26:30
143 Jérôme GILBERT Belgium AJW +27:00
144 Haavard BLIKRA Norway OHR +27:28
145 Anton VOROBYEV Russia KAT +27:35
146 Alexander PORSEV Russia KAT +27:35
147 Boris SHPILEVSKY Russia LOK +27:46
148 Dmitry SOKOLOV Russia LOK +27:46
149 Andrei SOLOMENNIKOV Russia RVL +27:56
150 Alois KANKOVSKY Czech Republic ADP +28:01
151 Martin BLAHA Czech Republic ADP +28:01
152 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia COL +28:01
153 Jonathan MCEVOY Great Britain TNE +28:06
154 Juan Esteban ARANGO CARVAJAL Colombia COL +28:12
155 Artur ERSHOV Russia RVL +28:12
156 Alexander RYBAKOV Russia RVL +28:19
157 Evan HUFFMAN United States AST +28:19
158 Rida CADOR Hungary UNA +28:22
159 Daniel BIEDERMANN Austria VBG +28:25
160 Martin HACECKY Czech Republic ADP +28:31
161 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia COL +28:32
162 Bruno MALTAR Croatia ADR +28:33
163 Arman KAMYSHEV Kazakhstan AST +28:34
164 Aljaz HOCEVAR Slovenia ADR +28:36
165 Mikhail IGNATYEV Russia KAT +28:37
166 Grzegorz STEPNIAK Poland CCC +28:38
167 Gabriele BOSISIO Italy UNA +28:39
168 Jan SOKOL Austria GMS +28:40
169 Ondrej RYBIN Czech Republic ADP +28:44
170 Andrea PERON Italy TNN +28:45
171 Nicholas HAMMERSLAND Norway OHR +28:47
172 Mihkel RÄIM Estonia AMO +28:48
173 Anton MIKAILOV Israel AMO +28:52
174 Martijn VERSCHOOR Netherlands TNN +28:58
175 Antonio DI BATTISTA Italy AMO +29:03
176 Marco ZANOTTI Italy UNA +29:19
177 Michele MERLO Italy VIN +29:20
178 Thomas RAEYMAEKERS Belgium TNN +29:54
179 Paolo CRAVANZOLA Italy TNN +30:04
180 Filip EIDSHEIM Norway OHR +32:25

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej