Alexandre BlainZawodnicy Team Raleigh zaliczyli dublet na mecie 3. etapu Tour de Normandie. Odcinek padł łupem Alexandre`a Blaina. Francuz został także nowym liderem. 14. na mecie był Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin).

Czwarty dzień ścigania we francuskiej etapówce to 167 kilometrów z Thuit-Signol do Argentan. Kolarze rywalizowali w fatalnych warunkach atmosferycznych.

Po selekcji na podjazdach i “rantach”, na czele wykrystalizowała się około 60. osobowa grupa. W końcówce zaatakował z niej duet Team Raleigh, czyli Alexandre Blain oraz Eric Berthou. Francuzi jako pierwsi zdołali zameldować się na mecie. Na kresce pierwszy był Blain i to on został także nowym liderem. 20 sekund stracił do nich trzeci na mecie Silvan Dillier (BMC Developement Team). Tomasz Olejnik przyjechał na 14. miejscu. Michał Olejnik był 52.

Wyniki:

1 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA les 167 km en 3h43’21” (moy. 44.86 km/h) (b : 16”)
2 BERTHOU Eric Team Raleigh FRA 03h43’21” (b : 6”)
3 * DILLIER Silvan BMC Development Team SUI 20” (b : 5”)
4 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS ”
5 THÖMEL Tino Team NSP – Ghost GER ”
6 * SCULLY Thomas Team Raleigh NZL ” (b : 2”)
7 VAN ZANDBEEK Ronan Cyclingteam De Rijke – Shanks NED ”
8 * HANSEN Jesper Team Cult Energy DEN ”
9 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycli SWE ”
10 JAKIN Alo V.C. Rouen 76 EST ” (b : 1”)
11 * VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team NED ”
12 KLOSTERGAARD Kasper Concordia Forsikring – Riwal DEN ”
13 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI ”
14 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL ”
15 * NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy DEN 23”
16 * LEMONTAGNER Maxime Roubaix Lille Métropole FRA 47”
17 * SILVESTRE Fabio Leopard Trek CT POR ”
18 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA ”
19 * DRUYTS Gerry EFC Omega Pharma – Quick St BEL ”
20 * ANDERSEN Michael-Valgren Team Cult Energy NED ”
21 HUREL Tony Team Europcar FRA ”
22 * GUILLEMOIS Romain Vendée U – PDL FRA ”
23 * SLIK Ivar Rabobank Development Team NED ”
24 * NOVAK Jakub BMC Development Team CZE ”
25 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team NED ”
26 * JENSEN Christer Joker Merida NOR ”
27 * LECUISINIER Pierre-Henri Vendée U – PDL FRA ”
28 * LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycli SWE ”
29 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal DEN ”
30 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek CT ITA ”
31 * KERKHOF Tim EFC Omega Pharma – Quick St NED ”
32 FAUCON Guillaume Big Mat – Auber 93 FRA ”
33 DRUJON Mathieu Big Mat – Auber 93 FRA ”
34 * BREEN Vegard Joker Merida NOR ”
35 * ZABEL Rick Rabobank Development Team GER ”
36 * DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ”
37 DION Renaud Bretagne – Seche Environneme FRA ”
38 REMME Stian Joker Merida NOR ”
39 BORGERSEN Reidar Joker Merida NOR ”
40 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL ”
41 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL ”
42 BOUTVILLE David V.C. Rouen 76 FRA ”
43 * CHRISTIAN Mark Team Raleigh GBR ”
44 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ ”
45 MORICE Julien Vendée FRA19910720 U – PDL FRA ”
46 BRENTERCH Erwan V.C. Rouen 76 FRA ”
47 * CORNU Jérémy Vendée U – PDL FRA 56”
48 BOUYER Franck Team Europcar FRA ”
49 * LANG Richard Team Raleigh AUS ”
50 * STAKE LAENGEN Vegard Bretagne – Seche Environneme NOR ”
51 * MINNAARD Marco Rabobank Development Team NED ”
52 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL ”
53 * VLIEGEN Loïc BMC Development Team BEL ”
54 * RENAULT Maxime Sojasun Espoir ACNC FRA ”
55 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL ”
56 BIDEAU Jean-Marc Bretagne – Seche Environneme FRA ”
57 PATOUX Cyril Roubaix Lille Métropole FRA ”
58 * JARRIER Benoît Bretagne – Seche Environneme FRA ”
59 ANDERSON Lars Concordia Forsikring – Riwal SWE ”
60 * LE BOULCH Dimitri Big Mat – Auber 93 FRA ”
61 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost GER ”
62 * GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor JLT GBR ”
63 * BOEVE Mats Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 01’04”
64 * DESOUZA Christopher USSA Pavilly Barentin FRA 01’23”
65 VINTHER Troels Ronning Team Cult Energy DEN 01’31”
66 MALACARNE Gaël Bretagne – Seche Environneme FRA 01’37”
67 * MYNGHEER Daan EFC Omega Pharma – Quick St BEL 01’43”
68 FORKE Sebastien Team NSP – Ghost GER 02’01”
69 * CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 02’47”
70 * BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 02’49”
71 * MOREL Jérémy V.C. Rouen 76 FR’ ”
72 * KOUWENHOVEN Sjoerd Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04’06”
73 PFINGSTEN Christoph Cyclingteam De Rijke – Shanks GER 04’20” (b : 2”)
74 * CLAUSEN Patrick Team Cult Energy DEN 08’34”
75 * BACON Romain Big Mat – Auber 93 FRA 08’42”
76 MENVILLE Léo Team NSP – Ghost FRA 12’37”
77 * DESRIAC Loïc Roubaix Lille Métropole FRA 17’23”
78 VERMELTFOORT Coen Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 19’05”
79 * STAMSNIJDER Bas Cyclingteam De Rijke – Shanks NED ”
80 * KLEMME Daniel Leopard Trek CT GER 19’07”
81 STEVENSON Michael Concordia Forsikring – Riwal SWE 19’44”
82 * MAIDOS Tilegen C.T. Astana KAZ 24’51”
83 * DAVIDENOK Ilya C.T. Astana KAZ ”
84 * FROLOV Igor Itera Katusha RUS’ ”
85 * DURTSCHII Max Leopard Trek CT USA 24’54”
86 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal SWE ”
87 HOUSE Kristian Rapha Condor JLT GBR ”
88 * SHMALKO Viktor Itera Katusha RUS ”
89 * ISHANOV Abdraimzhan C.T. Astana KAZ ”
90 * RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS ”
91 * POLDER Robert Team People4you – Unaas Cycli SWE ”
92 LEMAIR Alexandre V.C. Rouen 76 FRA ”
93 * BAFFI Piero Leopard Trek CT ITA ”
94 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Joker Merida NOR ”
95 * GOUGEARD Florent USSA Pavilly Barentin FRA ”
96 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal DEN ”
97 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA ”
98 * DEVRIENDT Tom EFC Omega Pharma – Quick St BEL ”
99 ATKINS Josh EFC Omega Pharma – Quick St NZL ”
100 * POKIDOV Maxim Itera Katusha RUS ”
101 HOORNE Jeroen V.C. Rouen 76 BEL ”
102 * BUGGLE Aaron Rapha Condor JLT IRL ”
103 NORRIS Lachlan Team Raleigh AUS ”
104 * TURGIS Jimmy C.C. Nogent / Oise FRA ”
105 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA ”
106 * KRAINER Franz Taruia Vendée U – PDL FRA ”
107 * MC LAUGHLIN James Sojasun Espoir ACNC GBR ”
108 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA ”
109 * LAVERACK Edward Rapha Condor JLT GBR ”
110 FOTHEN Markus Team NSP – Ghost GER ”
111 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA ”
112 * BERHANE Natnael Team Europcar ERI ”
113 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA ”
114 * SCHLECHTER Pit Leopard Trek CT LUX ”
115 HOOGHIEMSTER René Team NSP – Ghost NED 25’19”
116 KERN Christophe Team Europcar FRA ”
117 * RIABKIN Aleksei Itera Katusha RUS 25’49”
118 * POPPE Olivier Verandas Willems BEL 26’03”
119 * LODEWIJKS Gert Verandas Willems BEL ”

Nie wystartowali :  
TRONET Steven – Big Mat – Auber 93
HANDLEY Richard – Rapha Condor JLT
THOME Kévin – Verandas Willems

Wycofani :
BOVENHUIS Jasper – Rabobank Development Team
DURET Sébastien – Bretagne – Seche Environnement
KOWALSKI Rudy – Roubaix Lille Métropole
LALOUETTE Kévin – Roubaix Lille Métropole
DELALOT Romain – C.C. Nogent / Oise
TURGIS Anthony – C.C. Nogent / Oise
LAFFILLE Ludwig – C.C. Nogent / Oise
MAURELET Flavien – C.C. Nogent / Oise
EISENHART Taylor – BMC Development Team
SKJERPING Kristoffer – Joker Merida
LINDAU Philip – Team People4you – Unaas Cycling
GINGSJÖ Alexander – Team People4you – Unaas Cycling
GUAY Julien – Sojasun Espoir ACNC
MIRA Anthony – Sojasun Espoir ACNC
STEENSEN André – Team Cult Energy
GOUGEARD Aléxis – USSA Pavilly Barentin

Klasyfikacja generalna:
1 BLAIN Alexandre RAL FRA les 532.4 km en 12h26’17” (moy. 42.82 km/h)
2 * SCULLY Thomas RAL NZL 13”
3 * DILLIER Silvan BMC SUI ‘
4 * HANSEN Jesper GLU DEN 27”
5 JAKIN Alo VCR EST 30”
6 NIKOLAEV Sergey TIK RUS 34”
7 * SILVESTRE Fabio LET POR 37”
8 OLSSON Michael PPY SWE 41”
9 * LUDVIGSSON Fredrik PPY SWE 44”
10 * KUNG Stefan BMC SUI 45”
11 * SLIK Ivar RB3 NED 47”
12 * VAN BAARLE Dylan RB3 NED 51”
13 * VAN DER LIJKE Nick RB3 NED 57”
14 DION Renaud BSE FRA 58”
15 * BREEN Vegard TJM NOR 59”
16 * DRUYTS Gerry OPH BEL 01’00”
17 * DUVAL Julien RLM FRA 01’03”
18 FAUCON Guillaume BIG FRA 01’04”
19 HUREL Tony EUC FRA 01’05”
20 BENFATTO Marco AS2 ITA 01’08”
21 BRENTERCH Erwan VCR FRA ‘
22 DRUJON Mathieu BIG FRA 01’09”
23 * ALAFACI Eugenio LET ITA 01’13”
24 * ANDERSEN Michael-Valgren GLU NED 01’14”
25 MORTENSEN Martin VPC DEN 01’15”
26 * SEMYONOV Roman AS2 KAZ 01’33”
27 OLEJNIK Tomasz PAV POL ‘        
28 KLOSTERGAARD Kasper VPC DEN 01’35”
29 * LECUISINIER Pierre-Henri VEU FRA 01’43”
30 BERTHOU Eric RAL FRA 01’49”
31 MALACARNE Gaël BSE FRA 01’54”
32 OLEJNIK Mickaël PAV POL 01’57”        
33 BOUTVILLE David VCR FRA 02’04”
34 PATOUX Cyril RLM FRA 02’09”
35 BOUYER Franck EUC FRA 02’11”
36 * CORNU Jérémy VEU FRA 02’32”
37 VAN ZANDBEEK Ronan RIJ NED 02’41”
38 ANDERSON Lars VPC SWE 02’53”
39 * GUILLEMOIS Romain VEU FRA 02’58”
40 * JENSEN Christer TJM NOR 03’17”
41 THÖMEL Tino NSP GER 03’36”
42 * BIZHIGITOV Zhandos AS2 KAZ 03’42”
43 * NOVAK Jakub BMC CZE 04’04”
44 PFINGSTEN Christoph RIJ GER 04’25”
45 * STAKE LAENGEN Vegard BSE NOR 04’27”
46 BIDEAU Jean-Marc BSE FRA 04’42”
47 * LE BOULCH Dimitri BIG FRA 04’58”
48 * DESOUZA Christopher PAV FRA 05’08”
49 * RENAULT Maxime SOJ FRA 05’46”
50 * ZABEL Rick RB3 GER 06’31”
51 BORGERSEN Reidar TJM NOR 06’40”
52 FIEDLER Jacob NSP GER 06’51”
53 * JARRIER Benoît BSE FRA 07’00”
54 * VLIEGEN Loïc BMC BEL 07’06”
55 * MINNAARD Marco RB3 NED 07’24”
56 PARDINI Olivier WIL BEL 07’28”
57 * LEMONTAGNER Maxime RLM FRA 07’44”
58 * GRIVELL-MELLOR Luke RCJ GBR 08’19”
59 * MORICE Julien VEU FRA 08’20”
60 * CHRISTIAN Mark RAL GBR 08’37”
61 * SMEYERS Floris WIL BEL 08’45”
62 * KERKHOF Tim OPH NED 08’51”
63 * LANG Richard RAL AUS 09’09”
64 FORKE Sebastien NSP GER 09’21”
65 * MYNGHEER Daan OPH BEL 09’34”
66 * KOUWENHOVEN Sjoerd RIJ NED 11’18”
67 * VANDYCK Niels WIL BEL 11’28”
68 REMME Stian TJM NOR 13’24”
69 * NIELSEN Magnus Cort GLU DEN 14’52”
70 * MOREL Jérémy VCR FRA 14’56”
71 VINTHER Troels Ronning GLU DEN 15’54”
72 MENVILLE Léo NSP FRA 17’17”
73 * CUMING Michael RCJ GBR 17’35”
74 * DESRIAC Loïc RLM FRA 18’56”
75 * KLEMME Daniel LET GER 19’22”
76 * BOEVE Mats RIJ NED 22’50”
77 VERMELTFOORT Coen RIJ NED 24’52”
78 FOTHEN Markus NSP GER 25’00”
79 * BACON Romain BIG FRA 25’03”
80 * POKIDOV Maxim TIK RUS 25’04”
81 * CLAUSEN Patrick GLU DEN 25’18”
82 * BERHANE Natnael EUC ERI 25’39”
83 * TURGIS Jimmy NOG FRA 25’44”
84 * DAVIDENOK Ilya AS2 KAZ 25’45”
85 HOORNE Jeroen VCR BEL 25’54”
86 * MAIDOS Tilegen AS2 KAZ 26’10”
87 * FROLOV Igor TIK RUS 26’14”
88 * ISHANOV Abdraimzhan AS2 KAZ 26’16”
89 * RAZUMOV Maxim TIK RUS 26’17”
90 NORRIS Lachlan RAL AUS 26’32”
91 * STAMSNIJDER Bas RIJ NED 26’40”
92 LEMAIR Alexandre VCR FRA 26’43”
93 * DELAPLACE Cédric SOJ FRA 28’21”
94 * MC LAUGHLIN James SOJ GBR 28’38”
95 QUEMENEUR Perrig EUC FRA 29’02”
96 STEVENSON Michael VPC SWE 29’15”
97 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik TJM NOR ‘
98 RIABKIN  Aleksei TIK RUS 29’49”
99 * MOSER Ignazio BMC ITA 30’58”
100 * FOURNIER Marc NOG FRA 31’03”
101 HOOGHIEMSTER René NSP NED 31’25”
102 * KRAINER Franz Taruia VEU FRA 31’33”
103 CHARTEAU Anthony EUC FRA 31’35”
104 MORTENSEN Mikkel VPC DEN 31’47”
105 HOUSE Kristian RCJ GBR 31’53”
106 * SCHLECHTER Pit LET LUX 32’01”
107 * LAVERACK Edward RCJ GBR 32’02”
108 * ATKINS Josh OPH NZL 32’24”
109 * GOUGEARD Florent PAV FRA 32’31”
110 * POLDER Robert PPY SWE 32’44”
111 * DURTSCHII Max LET USA 32’47”
112 * BAFFI Piero LET ITA 32’54”
113 * LODEWIJKS Gert WIL BEL 33’14”
114 * POPPE Olivier WIL BEL 34’10”
115 STEVENSON Christopher VPC SWE 34’26”
116 * BUGGLE Aaron RCJ IRL 37’55”
117 * SHMALKO Viktor TIK RUS 39’44”
118 * DEVRIENDT Tom OPH BEL 41’03”
119 KERN Christophe EUC FRA 42’09”

Foto: Tour de Normandie

Andrzej