Patryk StoszNajmłodsza polska ekipa kontynentalna – TC Chrobry Lasocki Głogów przygotowuje się obecnie w słonecznej Chorwacji, do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu w Polsce.

“Piękną pogodą przywitała nas miejscowość Tisno na chorwackiej wyspie Murter. Temperatury oscylujące w granicach 20 stopni zachęcają do treningu sportowego. Oglądając wyścig Mediolan-San Remo trudno uwierzyć, że to już wiosna, a nie środek zimy. Miejmy nadzieję, że dobra pogoda zawita na „stary kontynent” i zawodnicy nabiorą typowej kolarskiej opalenizny. Póki co w naszej ekipie zdrowie i humory dopisują, stroje i sprzęt rozdany. Pierwszy sprawdzian już za 11 dni, który pokaże w jakim stopniu została przepracowana zima. Optymalna forma powinna się pojawić w okolicach maja lub czerwca, chyba że któryś z młodzianów nas zaskoczy już na początku sezonu”, czytamy na stronie internetowej ekipy.

Pierwszym wyścigiem młodych kolarzy będzie klasyk kategorii 1.2 UCI – Giro del Belvedere, który odbędzie się pierwszego kwietnia we Włoszech. Później podopieczni trenera Bolesława Bałda, będą ścigać się w Międzynarodowym Kryterium w Dzierżoniowie i “Ślężańskim Mnichu” w Sobótce.

TC Chrobry Lasocki Głogów

“Bezpośrednio po zgrupowaniu kondycyjnym w Chorwacji (18.03-31.03) udamy się w pobliże Trevisio, gdzie rozegrany zostanie wyścig klasyczny Giro del Belvedere. Pierwsze 120 km przebiegać będzie po stosunkowo płaskim terenie, a na koniec dwie 16-km rundy z premią górską Montaner. Jest to podjazd długości 2 km ze średnim nachyleniem 10%”.

O to jaka atmosfera panuje w jednej z pięciu drużyn kontynentalnych w naszym kraju, zapytaliśmy również jednego z najmłodszych w teamie i jednego z najlepszych juniorów w Polsce w sezonie 2012 – Patryka Stosza. “Mamy już ustalony wstępny kalendarz startów, nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Obecnie bardzo intensywnie przygotowujemy się do rozpoczęcia sezonu, który nastąpi na wyścigu z kalendarza UCI we Włoszech”, powiedział były kolarz Stobrawy Kluczbork dla naszosie.pl.

“To będzie mój pierwszy rok w kategorii orlik i od razu w kontynentalnej grupie, ale mam nadzieję, że ten sezon będę mógł zaliczyć do udanych. Warunki zapewnione przez firmę Lasocki gwarantują wszystko, co jest potrzebne do treningów i startów w kategorii U23. W grupie tworzymy bardzo zagrany zespół który może walczyć o zwycięstwa. Osobiście najbardziej zależy mi na Górskich Mistrzostwach Polski oraz na Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego”, zakończył.

 

Źródło: własne+TC Chrobry Lasocki Głogów

Foto: TC Chrobry Lasocki Głogów

Andrzej