Team Metec TKH / Tour de Normandie

Holender najlepiej finiszował z peletonu i wyprzedził Konrada Gessnera i Fabio Jakobsena. Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) przyjechał w peletonie.

159 kilometrów z La Ferté-Macé do Bagnoles-de-l‘Orne-Normandie, a po drodze dwie górskie i dwie lotnie premie. Tak przedstawiała się trasa piątego etapu Tour de Normandie.

Ucieczkę dnia zainicjowali: Krister Hagen (Team Coop), Thomas Rostollan (Equipe Cycliste Armée de Terre), Mathieu Burgaudeau (Vendee U Pays De La Loire), Jasper De Laat (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel), Mark Stewart (An Post Chain Reaction), Morgan Kneisky (reprezentacja Francji), Troels Vinther (Riwal Platform Cycling Team) i Julien Mortier (AGO-Aqua Service).

Ucieczka dotrwała razem do okrążeń w Bagnoles-de-l’Orne-Normandie. Tam stawka mocno się rozrzedziła, a najdłużej przed peletonem bronili się Stewart, De Laat i Burgaudeau. 5km przed metą ekipy sprinterów dopięły jednak swego i o wygranej decydowała walka najszybszych. Zwyciężył Johim Ariesen (Metec-TKH), który wyprzedził Konrada Gessnera (Rad-Net Rose Team) i Fabio Jakobsena (SEG Racing Academy). Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction) przyjechał w peletonie i był 21.

TOP25 etapu:

1 Johim Ariesen (Metec – TKH)  NED 3:35:23
2 Konrad Geßner (Radnet – Rose)  GER 0:00
3 Fabio Jakobsen (Seg Racing Academy)  NED 0:00
4 Justin Jules (WB Veranclassic – Aqua Protect)  FRA 0:00
5 Dennis Bakker (Delta Rotterdam)  NED 0:00
6 Lionel Taminiaux (AGO – Aquaservice)  BEL 0:00
7 Alex Frame (Jlt – Condor)  NZL 0:00
8 Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept)  BEL 0:00
9 Nicolai Brøchner (Riwal Platform)  DEN 0:00
10 August Jensen (Coop)  NOR 0:00
11 Melvin Rulliere  FRA 0:00
12 Bryan Alaphilippe (Armée de Terre)  FRA 0:00
13 Diego Pablo Sevilla Lopez (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  ESP 0:00
14 Julien Mortier (AGO – Aquaservice)  BEL 0:00
15 Ken Eikeland  NOR 0:00
16 Steve Lampier (Jlt – Condor)  GBR 0:00
17 Matthew Teggart (AN Post – Chainreaction)  IRL 0:00
18 Daan Meijers (Delta Rotterdam)  NED 0:00
19 Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling)  GER 0:00
20 Kenny Molly (AGO – Aquaservice)  BEL 0:00
21 Przemyslaw Kasperkiewicz (AN Post – Chainreaction)  POL 0:00
22 Jan-Willem Van Schip (Delta Rotterdam)  NED 0:00
23 Alistair Slater (Jlt – Condor)  GBR 0:00
24 Jonathan McEvoy (Madison – Genesis)  GBR 0:00
25 Daniel Viegas (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  POR 0:00

Klasyfikacja generalna:

1 Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept)  FRA 18:05:28
2 Justin Mottier  FRA 0:08
3 Justin Jules (WB Veranclassic – Aqua Protect)  FRA 0:19
4 August Jensen (Coop)  NOR 0:45
5 Jesse Anthony (Rally Cycling)  USA 0:45
6 Nicolai Brøchner (Riwal Platform)  DEN 0:48
7 Steve Lampier (Jlt – Condor)  GBR 0:49
8 Pascal Eenkhoorn (BMC Development)  NED 0:49
9 Benoit Jarrier (Fortuneo – Vital Concept)  FRA 0:52
10 Alistair Slater (Jlt – Condor)  GBR 0:52
11 Florian Maitre (Vendée U)  FRA 0:55
12 Jarno Gmelich Meijling (Metec – TKH)  NED 0:55
13 Dimitri Peyskens (WB Veranclassic – Aqua Protect)  BEL 0:55
14 Diego Pablo Sevilla Lopez (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  ESP 0:58
15 Kenny Molly (AGO – Aquaservice)  BEL 1:02
16 Julien Mortier (AGO – Aquaservice)  BEL 1:04
17 Przemyslaw Kasperkiewicz (AN Post – Chainreaction)  POL 1:07
18 Kevin Lebreton (Armée de Terre)  FRA 1:07
19 Krister Hagen (Coop)  NOR 1:10
20 Emerson Oronte (Rally Cycling)  USA 1:15
21 Sébastien Delfosse (WB Veranclassic – Aqua Protect)  BEL 1:37
22 Flavien Maurelet  FRA 1:42
23 Dennis Bakker (Delta Rotterdam)  NED 1:52
24 Richard Handley (Madison – Genesis)  GBR 1:52
25 Charlie Arimont (AGO – Aquaservice)  BEL 1:56
26 Jan Brockhoff (Leopard Pro Cycling)  GER 1:58
27 Ken Eikeland  NOR 2:03
28 Adrien Garel  FRA 2:03
29 Adriaan Janssen (Seg Racing Academy)  NED 2:03
30 Jasper De Laat (Metec – TKH)  NED 2:06
31 Alexandre Blain (Madison – Genesis)  FRA 2:07
32 Alexander Krieger (Leopard Pro Cycling)  GER 2:10
33 Jan-Willem Van Schip (Delta Rotterdam)  NED 2:49
34 Cyrille Patoux  FRA 2:51
35 Damien Gaudin (Armée de Terre)  FRA 2:58
36 Marten Kooistra (Seg Racing Academy)  NED 3:01
37 Lukas Spengler (WB Veranclassic – Aqua Protect)  SUI 3:06
38 Boris Vallée (Fortuneo – Vital Concept)  BEL 3:13
39 Fabio Jakobsen (Seg Racing Academy)  NED 3:18
40 Gregory Habeaux (WB Veranclassic – Aqua Protect)  BEL 3:43
41 Jacob Scott (AN Post – Chainreaction)  GBR 3:52
42 Jasper Hamelink (Metec – TKH)  NED 4:20
43 Alexis Guerin  FRA 4:27
44 Tom Wirtgen (Leopard Pro Cycling)  LUX 4:59
45 Rasmus Mygind (Riwal Platform)  DEN 5:06
46 Bram Welten (BMC Development)  NED 5:58
47 Mark Stewart (AN Post – Chainreaction)  GBR 6:03
48 Aksel Nõmmela (Leopard Pro Cycling)  EST 6:12
49 Sjoerd Kouwenhoven (Metec – TKH)  NED 6:24
50 Pierrick Naud (Rally Cycling)  CAN 6:52
51 Stéphane Poulhies (Armée de Terre)  FRA 7:22
52 Louis Lapierre  FRA 7:36
53 Daan Meijers (Delta Rotterdam)  NED 7:44
54 Stef Krul (Metec – TKH)  NED 8:34
55 Gabriel Cullaigh (Seg Racing Academy)  GBR 9:51
56 Jonas Aaen Jørgensen (Riwal Platform)  DEN 9:56
57 Morgan Kneisky (Armée de Terre)  FRA 9:58
58 Johim Ariesen (Metec – TKH)  NED 10:08
59 Martin Palm (AGO – Aquaservice)  BEL 10:08
60 Louis Pijourlet  FRA 10:13
61 Julius Van Den Berg (Seg Racing Academy)  NED 10:18
62 Bryan Alaphilippe (Armée de Terre)  FRA 10:27
63 Mitchell Mulhern (Delta Rotterdam)  AUS 11:11
64 Troels Rønning Vinther (Riwal Platform)  DEN 11:27
65 Melvin Rulliere  FRA 11:31
66 Daniel Viegas (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  POR 12:08
67 Øivind Lukkedal (Coop)  NOR 12:08
68 Connor Swift (Madison – Genesis)  GBR 12:24
69 Matthew Teggart (AN Post – Chainreaction)  IRL 12:24
70 Antoine Loy (AGO – Aquaservice)  BEL 12:24
71 Fredrik Strand Galta (Coop)  NOR 12:32
72 Mathieu Burgaudeau (Vendée U)  FRA 12:32
73 Lionel Taminiaux (AGO – Aquaservice)  BEL 12:38
74 Torkil Veyhe (Coloquick – Cult)  DEN 12:45
75 Alex Frame (Jlt – Condor)  NZL 12:56
76 Bjørnar Vevatne Øverland (Fixit.no)  NOR 13:12
77 Clément Orceau (Vendée U)  FRA 13:40
78 Rune Andersen (Coloquick – Cult)  DEN 13:51
79 Kersten Thiele (Radnet – Rose)  GER 14:00
80 Martin Mortensen (Coloquick – Cult)  DEN 14:33
81 Chris Anker Sørensen (Riwal Platform)  DEN 14:36
82 Edward Laverack (Jlt – Condor)  GBR 14:46
83 Pavel Sivakov (BMC Development)  RUS 14:56
84 Romain Bacon (CC Nogent-Sur-Oise)  FRA 15:23
85 Martin Schäppi (BMC Development)  SUI 15:40
86 Maxence Moncassin  FRA 15:48
87 David Riviere (Vendée U)  FRA 16:35
88 Daniele Cantoni (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  ITA 16:42
89 Konrad Geßner (Radnet – Rose)  GER 16:45
90 Alex Paton (Madison – Genesis)  GBR 16:45
91 Wilsly Jonas Gregaard  DEN 17:00
92 Jonathan Mould (Jlt – Condor)  GBR 17:22
93 Adrien Carpentier  FRA 17:27
94 Risto Raid  EST 17:55
95 Tomeu Gelabert Amer (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  ESP 18:01
96 Shane Kline (Rally Cycling)  USA 18:17
97 Elie Gesbert (Fortuneo – Vital Concept)  FRA 18:28
98 Jonathan McEvoy (Madison – Genesis)  GBR 18:41
99 Francis Mourey (Fortuneo – Vital Concept)  FRA 19:07
100 Thomas Denis (Vendée U)  FRA 19:19
101 Jesper Odgaard Nielsen (Coloquick – Cult)  DEN 19:50
102 Roman Kohl  FRA 20:39
103 Theo Reinhardt (Radnet – Rose)  GER 21:10
104 Domenic Weinstein (Radnet – Rose)  GER 21:17
105 Charles Bradley Huff (Rally Cycling)  USA 21:21
106 Thomas Moses (Jlt – Condor)  GBR 21:26
107 Jordan Levasseur (Armée de Terre)  FRA 22:37
108 Thomas Rostollan (Armée de Terre)  FRA 22:38
109 Silver Mäoma  EST 22:43
110 Thomas Soladay (Rally Cycling)  USA 22:58
111 Corentin Ermenault (Wiggins)  FRA 23:43
112 Erick Rowsell (Madison – Genesis)  GBR 23:48
113 Marius Blålid (Fixit.no)  NOR 24:05
114 Henrik Evensen (Seg Racing Academy)  NOR 24:23
115 Sindre Eid Hermansen (Fixit.no)  NOR 24:41
116 Tobias Nolde (Radnet – Rose)  GER 25:04
117 John Mandrysch (Leopard Pro Cycling)  GER 25:20
118 Steff Cras (BMC Development)  BEL 25:56
119 Valentin Ferron (Vendée U)  FRA 26:04
120 Sean McKenna (AN Post – Chainreaction)  IRL 27:59
121 Harrison Jones (Rh+ – Polartec – Fundacion Contador)  GBR 28:26
122 Christian Moberg Jørgensen (Coloquick – Cult)  DEN 29:32
123 Erwan Corbel (Fortuneo – Vital Concept)  FRA 30:29
124 Antoine Leplingard  FRA 31:31
125 Nicolas Primas  FRA 31:48
126 Olivier Le Court de Billot  MRI 32:31
127 Ole Andre Austevoll (Coop)  NOR 39:54