Tom ScullyTom Scully (Team Raleigh) wykręcił najlepszy czas na króciutkim prologu Tour de Normandie (2.2 UCI). Nowozelandczyk został pierwszym liderem imprezy, w której udział biorą bracia Olejnik.

Na kolarzy ścigających się na północy Francji czekał dziś 3,4 kilometrowy prolog w Saint-Lô. Trasa krótka, lecz pofałdowana i trudna technicznie. Zwycięzca – 23-letni Tom Scully potrzebował na przejechanie trasy 4 minut i 39 sekund. Kolarz Team Raleigh w poprzednim sezonie był stażystą Garmin-Sharp, a w Paris-Robuaix U-23 był trzeci.

Zaledwie sekundę stracił do niego 20-letni Alexis Gougeard (USSA Pavilly Barentin), a trzeci był kolarz młodzieżówki Europcaru – Bryan Nauleau (Vendée U).

Michał i Tomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) do wybitnych czasowców nie należą i zajęli dziś odpowiednio 76. i 121. miejsce.

Wyniki:

1 * SCULLY Thomas Team Raleigh NZL les 3.4 km en 4’39”55 (moy. 43.78 km/h)
2 * GOUGEARD Aléxis USSA Pavilly Barentin FRA 04’40”40 01”
3 NAULEAU Bryan Vendée U – PDL FRA 04’41”31 02”
4 * LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycli SWE 04’41”60 ‘
5 * LECUISINIER Pierre-Henri Vendée U – PDL FRA 04’42”68 03”
6 * ZABEL Rick Rabobank Development Team GER 04’42”69 ‘
7 * DILLIER Silvan BMC Development Team SUI 04’42”93 ‘
8 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 04’42”99 ‘
9 * POKIDOV Maxim Itera Katusha RUS 04’43”00 04”
10 * SILVESTRE Fabio Leopard Trek CT POR 04’44”28 05”
11 DION Renaud Bretagne – Seche Environneme FRA 04’44”39 ‘
12 * SLIK Ivar Rabobank Development Team NED 04’44”99 ‘
13 STEENSEN André Team Cult Energy DEN 04’45”78 06”
14 GUAY Julien Sojasun Espoir ACNC FRA 04’46”02 07”
15 * EISENHART Taylor BMC Development Team USA 04’46”11 ‘
16 * MC LAUGHLIN James Sojasun Espoir ACNC GBR 04’46”46 ‘
17 HOORNE Jeroen V.C. Rouen 76 BEL 04’46”56 ‘
18 * RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS 04’46”79 ‘
19 GINGSJÖ Alexander Team People4you – Unaas Cycli SWE 04’47”18 08”
20 * GUILLEMOIS Romain Vendée U – PDL FRA 04’47”34 ‘
21 THÖMEL Tino Team NSP – Ghost GER 04’47”77 ‘
22 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 04’48”05 09”
23 * NOVAK Jakub BMC Development Team CZE 04’48”11 ‘
24 PATOUX Cyril Roubaix Lille Métropole FRA 04’49”02 10”
25 * MORICE Julien Vendée U – PDL FRA 04’49”11 ‘
26 * VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 04’49”31 ‘
27 * TURGIS Anthony C.C. Nogent / Oise FRA 04’49”64 ‘
28 * KUNG Stefan BMC Development Team SUI 04’49”76 ‘
29 * TURGIS Jimmy C.C. Nogent / Oise FRA 04’49”93 ‘
30 * LINDAU Philip Team People4you – Unaas Cycli SWE 04’50”75 11”
31 TRONET Steven Big Mat – Auber 93 FRA 04’50”76 ‘
32 NORRIS Lachlan Team Raleigh AUS 04’50”79 ‘
33 FOTHEN Markus Team NSP – Ghost GER 04’50”95 ‘
34 * HANDLEY Richard Rapha Condor JLT GBR 04’51”31 12”
35 * WALLAYS Jens EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04’51”41
36 PFINGSTEN Christoph Cyclingteam De Rijke – Shanks GER 04’51”68 ‘
37 * STAMSNIJDER Bas Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04’51”77 ‘
38 * STAKE LAENGEN Vegard Bretagne – Seche Environneme NOR 04’51”81 ‘
39 VERMELTFOORT Coen Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 04’52”18 13”
40 BORGERSEN Reidar Joker Merida NOR 04’52”78 ‘
41 * KRAINER Franz Taruia Vendée U – PDL FRA 04’53”23 14”
42 * DAVIDENOK Ilya C.T. Astana KAZ 04’53”25 ‘
43 * GOUGEARD Florent USSA Pavilly Barentin FRA 04’53”28 ‘
44 VINTHER Troels Ronning Team Cult Energy DEN 04’53”48 ‘
45 RENAULT Maxime Sojasun FRA19900102 Espoir ACNC FRA 04’54”08 15”
46 OLSSON Michael Team People4you – Unaas Cycli SWE 04’54”26 ‘
47 * VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team NED 04’54”93 ‘
48 BRENTERCH Erwan V.C. Rouen 76 FRA 04’54”94 ‘
49 CHARTEAU Anthony Team Europcar FRA 04’55”06 16”
50 * JENSEN Christer Joker Merida NOR 04’55”16 ‘
51 JAKIN Alo V.C. Rouen 76 EST 04’55”35 ‘
52 * BREEN Vegard Joker Merida NOR 04’56”29 17”
53 * VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team NED 04’56”37 ‘
54 * HANSEN Jesper Team Cult Energy DEN 04’56”63 ‘
55 * BUGGLE Aaron Rapha Condor JLT IRL 04’56”96 ‘
56 BACQUET Fabien Big Mat – Auber 93 FRA 04’57”04 18”
57 * SKJERPING Kristoffer Joker Merida NOR 04’57”17 ‘
58 * ATKINS Josh EFC Omega Pharma – Quick St NZL 04’57”22
59 * DRUYTS Gerry EFC Omega Pharma – Quick St BEL 04’57”50
60 * SCHLECHTER Pit Leopard Trek CT LUX 04’57”60 ‘
61 * KEO Emmanuel Sojasun Espoir ACNC FRA 04’58”02 19”
62 * LAVERACK Edward Rapha Condor JLT GBR 04’58”19 ‘
63 * LEMONTAGNER Maxime Roubaix Lille Métropole FRA 04’58”20 ‘
64 * CLAUSEN Patrick Team Cult Energy DEN 04’58”26 ‘
65 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 04’58”74 ‘
66 * VLIEGEN Loïc BMC Development Team BEL 04’58”86 ‘
67 BOUTVILLE David V.C. Rouen 76 FRA 04’59”22 20”
68 * KLEMME Daniel Leopard Trek CT GER 04’59”26 ‘
69 * LE BOULCH Dimitri Big Mat – Auber 93 FRA 04’59”58
70 * CORNU Jérémy Vendée U – PDL FRA 04’59”71 ‘
71 * NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy DEN 04’59”81 ‘
72 * MIRA Anthony Sojasun Espoir ACNC FRA 04’59”92 ‘
73 * DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA 05’00”09 21”
74 * ANDERSEN Michael-Valgren Team Cult Energy NED 05’00”11 ‘
75 HOUSE Kristian Rapha Condor JLT GBR 05’00”39 ‘
76 OLEJNIK Mickaël USSA Pavilly Barentin POL 05’00”98 ‘
77 VAN ZANDBEEK Ronan Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 05’01”09 22”
78 LEMAIR Alexandre V.C. Rouen 76 FRA 05’01”51 ‘
79 MALACARNE Gaël Bretagne – Seche Environneme FRA 05’01”56 ‘
80 * CUMING Michael Rapha Condor JLT GBR 05’01”80 ‘
81 FAUCON Guillaume Big Mat – Auber 93 FRA 05’01”88 ‘
82 * RIABKIN Aleksei Itera Katusha RUS 05’02”46 23”
83 DURET Sébastien Bretagne – Seche Environneme FRA 05’02”52 ‘
84 HUREL Tony Team Europcar FRA 05’02”68 ‘
85 * DEVRIENDT Tom EFC Omega Pharma – Quick St BEL 05’02”85
86 * KOUWENHOVEN Sjoerd Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 05’02”86 ‘
87 * ISHANOV Abdraimzhan C.T. Astana KAZ 05’02”93 ‘
88 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal DEN 05’02”98 ‘
89 * JARRIER Benoît Bretagne – Seche Environneme FRA 05’03”09 24”
90 * MOSER Ignazio BMC Development Team ITA 05’03”36 ‘
91 SØRTVEIT Sondre-Gjerdevik Joker Merida NOR 05’03”83 ‘
92 KERN Christophe Team Europcar FRA 05’04”15 25”
93 * THOME Kévin Verandas Willems BEL 05’04”32 ‘
94 BLAIN Alexandre Team Raleigh FRA 05’04”46 ‘
95 * BOEVE Mats Cyclingteam De Rijke – Shanks NED 05’04”74 ‘
96 * DESOUZA Christopher USSA Pavilly Barentin FRA 05’05”04 26”
97 QUEMENEUR Perrig Team Europcar FRA 05’05”06 ‘
98 * SMEYERS Floris Verandas Willems BEL 05’05”11 ‘
99 HOOGHIEMSTER René Team NSP – Ghost NED 05’05”92 ‘
100 BIDEAU Jean-Marc Bretagne – Seche Environneme FRA 05’06”23 27”
101 * CHRISTIAN Mark Team Raleigh GBR 05’06”41 ‘
102 * POLDER Robert Team People4you – Unaas Cycli SWE 05’06”52 ‘
103 DRUJON Mathieu Big Mat – Auber 93 FRA 05’06”62 ‘
104 BOUYER Franck Team Europcar FRA 05’06”77 ‘
105 * BERHANE Natnael Team Europcar ERI 05’06”88 ‘
106 * BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 05’07”21 28”
107 BERTHOU Eric Team Raleigh FRA 05’07”53 ‘
108 * MYNGHEER Daan EFC Omega Pharma – Quick St BEL 05’07”55
109 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost GER 05’07”57 ‘
110 * FOURNIER Marc C.C. Nogent / Oise FRA 05’08”27 29”
111 * TAILLEFER Fabien USSA Pavilly Barentin FRA 05’08”67 ‘
112 BENFATTO Marco C.T. Astana ITA 05’09”00 30”
113 * MINNAARD Marco Rabobank Development Team NED 05’09”03 ‘
114 ANDERSON Lars Concordia Forsikring – Riwal SWE 05’09”31 ‘
115 * DURTSCHII Max Leopard Trek CT USA 05’09”51 ‘
116 FORKE Sebastien Team NSP – Ghost GER 05’10”00 31”
117 * ALAFACI Eugenio Leopard Trek CT ITA 05’10”43 ‘
118 * FROLOV Igor Itera Katusha RUS 05’10”84 ‘
119 * MAIDOS Tilegen C.T. Astana KAZ 05’11”79 32”
120 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal DEN 05’12”33 33”
121 OLEJNIK Tomasz USSA Pavilly Barentin POL 05’12”49 ‘
122 * LODEWIJKS Gert Verandas Willems BEL 05’12”69 ‘
123 * MAURELET Flavien C.C. Nogent / Oise FRA 05’12”86 ‘
124 * DESRIAC Loïc Roubaix Lille Métropole FRA 05’12”98 ‘
125 * GRIVELL-MELLOR Luke Rapha Condor JLT GBR 05’13”75 34”
126 * RINGHEIM Jo Kogstad Team People4you – Unaas Cycli NOR 05’13”90
127 * SHMALKO Viktor Itera Katusha RUS 05’14”21 35”
128 KLOSTERGAARD Kasper Concordia Forsikring – Riwal DEN 05’14”66 ‘
129 * BOVENHUIS Jasper Rabobank Development Team NED 05’15”81 36”
130 * BAFFI Piero Leopard Trek CT ITA 05’16”57 37”
131 * DELAPLACE Cédric Sojasun Espoir ACNC FRA 05’16”60 ‘
132 REMME Stian Joker Merida NOR 05’17”29 38”
133 LALOUETTE Kévin Roubaix Lille Métropole FRA 05’17”44 ‘
134 * KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 05’18”60 39”
135 * MOREL Jérémy V.C. Rouen 76 FRA 05’19”94 40”
136 * KERKHOF Tim EFC Omega Pharma – Quick St NED 05’20”25
137 STEVENSON Michael Concordia Forsikring – Riwal SWE 05’21”17 42”
138 * DELALOT Romain C.C. Nogent / Oise FRA 05’21”31 ‘
139 * LAFFILLE Ludwig C.C. Nogent / Oise FRA 05’21”71 ‘
140 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal SWE 05’22”07 43”
141 * POPPE Olivier Verandas Willems BEL 05’23”72 44”
142 MENVILLE Léo Team NSP – Ghost FRA 05’26”42 47”
143 * LANG Richard Team Raleigh AUS 05’29”13 50”
144 * BACON Romain Big Mat – Auber 93 FRA 05’34”68 55”

Foto: facebook.com/Team.Raleigh

Andrzej