Przemysław KasperkiewiczTom Goovaerts (Team 3M) wygrał kryterium Ronde van Woensdrecht. Na 10. miejscu znalazł się Przemysław Kasperkiewicz (WV De Jonge Renner).

W holenderskim wyścigu startowały mocne ekipy amatorskie oraz kontynentalne z Belgii i Holandii. Na 60 rundach kolarze łącznie przejechali 85 km. Na każdym kółku, do linii mety prowadziła mała hopka.

W decydujących momentach wyścigu, na czele była kilkunastoosobowa grupka z Kasperkiewiczem. Niestety gdy 19-latek atakował na ostatnich kółkach, na brukowym odcinku miał defekt. Ostatecznie górski mistrz Polski był 10.

Wyścig padł łupem Belga Toma Goovaertsa z kontynentalnej grupy Team 3M. Drugi był kolejny zawodowiec z Metec Continental Cycling Team – Jurrien Bosters, a trzeci Robin Weenkers (Baby Dump Vilvo).

Poprzedni artykułAdrian Banaszek: „Jestem kolarzem, bo sam tego chcę”