BlancoEkipa Blanco Pro Cycling jest kolejną, która przedstawiła swój skład na wyścig Vuelta a Catalunya. Liderem drużyny będzie zapewne Robert Gesink, który ostatnio nie zaliczył dobrego występu w Paryż – Nicea.

Kolarze holenderskiej drużyny wygrali już w tym roku 10 razy i bardzo chcą ten wynik jak najszybciej poprawić. Niestety w ostatnim czasie bardziej musieli skupić się na rekonwalescencji po urazach, a także walczyć ze skutkami przeziębień czy grypy. W związku z tymi przypadłościami z Vuelta a Catalunya musieli zrezygnować Juan Manuel Gárate i Marc Goos, a w ich miejsce pojadą Jack Bobridge i Moreno Hofland.

 „Tak naprawdę w czasie wyścigu zobaczymy w jakiej formie jest Robert Gesink. Mamy nadzieję, że zdołał się całkowicie wykurować po Paryż – Nicea. Steven Kruijswijk także miał kłopoty ze zdrowiem, a przygotowujący się do Vuelta al Pais Vasco, Laurens ten Dam nie jeździł przez 3 tygodnie mając w międzyczasie problemy z grypą. Chcemy powalczyć w klasyfikacji generalnej, ale zobaczymy w jakiej dyspozycji będą nasi zawodnicy. Ostatnio los nas nie oszczędzał, ale oby wszystko szło ku lepszemu. W niedzielę będzie wiadomo jak to wygląda i czego realnie będziemy mogli oczekiwać.” powiedział jeden z dyrektorów sportowych, Merijn Zeeman.

Skład Blanco Pro Cycling na Vuelta a Catalunya:

Robert Gesink, Stef Clement, Robert Wagner, Laurens ten Dam, Steven Kruijswijk, Jetse Bol, Jack Bobridge, Moreno Hofland.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga