Davide RebellinJuż jutro, 14.03.br. (czwartek) ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje we włoskiej jednodniówce Grand Prix  Nobili Rubinetterie ( kat. 1.1). Jest to już szósty start ekipy w sezonie kolarskim 2013.

W dniu wczorajszym do Włoch wyleciała siedmioosobowa ekipa CCC Polsat Polkowice która weźmie udział w wyścigu klasycznym o Grand Prix  Nobili Rubinetterie, Coppa Papa Carlo, Coppa Citta di Stresa (kat. UCI, 1.1). Dyrektor sportowy ekipy, Piotr Wadecki powołał na ten wyścig ekipę w składzie:  Tomasz Kiendyś, Adrian Honkisz, Paweł Charucki, Nikolay Mihaylov, Piotr Gawroński, Josef Cerny i Łukasz Owsian.  Ponieważ w wyścigu mogą wystartować  ekipy ośmioosobowe, skład uzupełni Davide Rebellin, który dołączył do ekipy już we Włoszech.

Wyścig GP Nobili przeprowadzony zostanie już po raz 16-ty a trasa jego przebiega pięknymi trasami w regionie Piemont, prowincji Novara. Kolarze wystartują w niewielkiej  miejscowości Suno gdzie znajdują się zakłady Nobili Rubinetterie, producenta armatury sanitarnej i jednocześnie sponsora wyścigu. Po przejechaniu 187,5 kilometrów kolarze będą finiszować na mecie w miejscowości Stresa położonej nad jeziorem Lago Maggiore.

Trasa tegorocznego wyścigu nie należy do najbardziej wymagających.  W większości jest ona płaska z niewielkimi i bardzo krótkimi wzniesieniami . Dopiero w końcówce wyścigu pojawia się nieco trudniejszy podjazd na zbocze Massino, który kolarze będą pokonywali dwukrotnie. Po jego pokonaniu, dalsza trasa prowadzi już po płaskiej drodze wzdłuż jeziora aż do mety w Sresa.

Jak zapowiadają organizatorzy, na starcie wyścigu pojawi się 19 ekip w ośmioosobowych składach a wśród nich siedem ekip Word Tour (Astana, Euskatel, FDJ, Katusha, Movistar, RadioShack Leopard i Saxo Tinkoff). Nie zabraknie również kolarskich sław. W wyścigu wystartują m.in. Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Fabian Cancellara, Andy Schleck, Franco Pellizotti, Denis Menchov a także zaliczany do grona faworytów zawodnik CCC Polsat Polkowice – Davide Rebellin.

 

Foto: bettiniphoto.net

proteam.cccsport.pl