Marcel KittelMarcel Kittel po finiszu z peletonu został triumfatorem drugiego etapu Paryż-Nicea. Koszulkę lidera założył drugi dziś na mecie Elia Viviani (Cannondale).

Drugi etap Paryż-Nicea to kolejna gratka dla sprinterów. Trasa 200 kilometrowego odcinka prowadziła z miejscowości  Vimory do Cérilly. Znów karty rozdawał bardzo mocny wiatr.

Od samego startu zawodnikom wiało w twarz. W trakcie pierwszej godziny rywalizacji, kolumna pokonała zaledwie 32 kilometry. Chwilę później uformowała się ucieczka dnia. Znajdował się tam mocny duet Vacansoleil-DCM: Thomas De Gendt i sprinter Romain Feillu oraz Mikel Astarloza (Euskaltel-Euskadi) i Maxime Bouet (AG2R La Mondiale).

Po trzech godzinach jazdy średnia prędkość wynosiła 30,6 km/h. Na setnym kilometrze, prowadzący kwartet miał w zapasie 4 minuty nad peletonem.

Zasadnicza grupa mimo słabego tempa jechała bardzo nerwowo. Z tyłu co chwile dochodziło do kraks. W jednej z nich leżał wicelider – Damien Gaudin (Europcar). Francuz po kilkunastu kilometrach pogoni dołączył do reszty stawki. Prawdziwy dramat na 57 kilometrów przed metą zaliczył lider wyścigu Nacer Bouhannii (FDJ). Mistrz Francji miał groźny upadek. Z ranami m.in na twarzy został przewieziony do szpitala i tym samym wycofał się z imprezy. Tak to wyglądało:

Uciekająca czwórka miała ponad minutę przewagi. Jednak na 44 kilometry przed metą dzielni śmiałkowi zostali doścignięci przez coraz szybciej jadący peleton.

W końcówce na czele tempo nadawali kolarze Cannondale, Argos Shimano, FDJ. Około pięćset metrów przed metą na czele jechał Alessandro Petacchi (Lampre Merida), jednak Włoch za wcześnie rozpoczął finisz.

Ostatecznie najszybszy okazał się dobrze znany nam z Tour de Pologne – Marcel Kittel (Argos Shimano), tuż za nim uplasował się Viviani, zaś trzeci był Leigh Howard (Orica Greenedge).

Viviani dzięki bonifikatom na lotnych premiach i finiszu został nowym liderem. Drugi jest Sylvain Chavanel (Omega Pharma-Quick Step), a trzeci Damien Gaudin (Europcar).

Wyniki:

1 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 5:42:18
2 Elia VIVIANI CANNONDALE 0:00:00
3 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:00
4 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:00
5 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:00:00
6 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
7 Romain FEILLU VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
8 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 0:00:00
9 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:00
10 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
11 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
12 Alessandro PETACCHI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
13 Sébastien TURGOT TEAM EUROPCAR 0:00:00
14 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:00
15 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
16 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
17 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:00
18 Ion IZAGIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
19 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:00:00
20 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:00
21 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
22 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
23 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:00
24 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
25 Nicolas ROCHE TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
26 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:00:00
27 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:00
28 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:00
29 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:00
30 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
31 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
32 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:00:00
33 Ruben PEREZ MORENO EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
34 Mark RENSHAW BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
35 Robert GESINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
36 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:00:00
37 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
38 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:00
39 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:00
40 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:00
41 Steven KRUIJSWIJK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
42 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
43 Bjorn LEUKEMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
44 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:00
45 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:00
46 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:00:00
47 Julien EL FARES SOJASUN 0:00:00
48 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:00
49 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 0:00:00
50 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
51 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
52 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:00
53 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
54 Michele SCARPONI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
55 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:00:00
56 Julien SIMON SOJASUN 0:00:00
57 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
58 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:00:00
59 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
60 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
61 Yannick TALABARDON SOJASUN 0:00:00
62 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:00:00
63 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
64 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:00:00
65 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
66 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:00:00
67 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:00:00
68 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
69 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:00:00
70 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:00:00
71 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:00
72 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:00
73 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
74 Daniel OSS BMC RACING TEAM 0:00:00
75 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:00:00
76 Jonathan HIVERT SOJASUN 0:00:00
77 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
78 Gaëtan BILLE LOTTO-BELISOL 0:00:00
79 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:00:00
80 Alexis VUILLERMOZ SOJASUN 0:00:00
81 Robert KISERLOVSKI RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
82 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:00:00
83 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:00:00
84 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
85 Evaldas SISKEVICIUS SOJASUN 0:00:00
86 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:00:00
87 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:00:00
88 Simon SPILAK KATUSHA TEAM 0:00:00
89 Francis DE GREEF LOTTO-BELISOL 0:00:00
90 Martijn KEIZER VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
91 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:00:00
92 Ivan BASSO CANNONDALE 0:00:00
93 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
94 Kanstantsin SIUTSOV SKY PROCYCLING 0:00:00
95 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:00:00
96 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:00
97 Javier MORENO MOVISTAR TEAM 0:00:00
98 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:00:00
99 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
100 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
101 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:00
102 Edward KING CANNONDALE 0:00:00
103 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:00:00
104 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
105 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
106 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:00
107 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
108 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
109 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:00:00
110 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:00:00
111 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:00:00
112 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
113 Stef CLEMENT BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
114 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
115 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:00:00
116 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 0:00:00
117 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:00
118 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:00:00
119 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 0:00:00
120 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:00:00
121 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:00:00
122 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:00
123 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:00
124 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:00
125 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:00:00
126 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:00:00
127 Evgeni PETROV TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
128 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:00:00
129 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 0:00:00
130 Mads CHRISTENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
131 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:00:00
132 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:00:00
133 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:00
134 Maarten TJALLINGII BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
135 Dirk BELLEMAKERS LOTTO-BELISOL 0:00:00
136 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:00:00
137 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
138 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:00
139 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
140 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 0:00:00
141 Johan VAN SUMMEREN GARMIN – SHARP 0:00:00
142 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:00:00
143 Damien GAUDIN TEAM EUROPCAR 0:00:00
144 Rémi PAURIOL SOJASUN 0:00:00
145 Alexandre GENIEZ FDJ 0:00:00
146 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:00
147 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:00:00
148 Andreas KLIER GARMIN – SHARP 0:00:00
149 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:00:00
150 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:00
151 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:00
152 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:39
153 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:39
154 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:39
155 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 0:00:39
156 Mauro DA DALTO CANNONDALE 0:00:39
157 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:00:39
158 Jérémy ROY FDJ 0:00:39
159 William BONNET FDJ 0:00:46
160 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:00:46
161 Lucas Sebastian HAEDO CANNONDALE 0:00:46
162 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 0:00:50
163 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:00:50
164 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:00:51
165 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:00:53
166 Bert DE BACKER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:59
167 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:00:59
168 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:01:01
169 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:01:01
170 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:01
171 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:01:01
172 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:01:01
173 Michael MORKOV TEAM SAXO-TINKOFF 0:01:01
174 Cyril LEMOINE SOJASUN 00:00:00
175 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 00:02:09
176 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 00:02:09
177 Rick FLENS BLANCO PRO CYCLING TEAM 00:08:02
91 Nacer BOUHANNI FDJ Abandon
146 Jacob RATHE GARMIN – SHARP Abandon
166 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR Abandon
156 Kevin SEELDRAYERS ASTANA PRO TEAM Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Elia VIVIANI CANNONDALE 10:33:11
2 Sylvain CHAVANEL OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:07
3 Damien GAUDIN TEAM EUROPCAR 0:00:08
4 Lieuwe WESTRA VACANSOLEIL-DCM 0:00:09
5 Alessandro PETACCHI LAMPRE – MERIDA 0:00:10
6 Wilco KELDERMAN BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:10
7 Geoffrey SOUPE FDJ 0:00:10
8 Peter VELITS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:11
9 Tony GALLOPIN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:11
10 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:00:11
11 Sébastien TURGOT TEAM EUROPCAR 0:00:12
12 Gatis SMUKULIS KATUSHA TEAM 0:00:13
13 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:00:13
14 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:00:13
15 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:13
16 Cyril LEMOINE SOJASUN 0:00:13
17 Bertjan LINDEMAN VACANSOLEIL-DCM 0:00:14
18 Robert GESINK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:14
19 Maarten TJALLINGII BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:15
20 Thomas DE GENDT VACANSOLEIL-DCM 0:00:15
21 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:00:15
22 Kris BOECKMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:15
23 Jonathan HIVERT SOJASUN 0:00:15
24 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:00:16
25 Ruben PLAZA MOLINA MOVISTAR TEAM 0:00:16
26 Gregory RAST RADIOSHACK LEOPARD 0:00:16
27 Jérôme PINEAU OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:16
28 Jose Joaquin ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:16
29 Nicki SORENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:16
30 Philippe GILBERT BMC RACING TEAM 0:00:16
31 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:00:16
32 Xavier FLORENCIO CABRE KATUSHA TEAM 0:00:16
33 Mark RENSHAW BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:16
34 Richie PORTE SKY PROCYCLING 0:00:17
35 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:00:17
36 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:00:17
37 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:00:17
38 Ruben PEREZ MORENO EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:17
39 Heinrich HAUSSLER IAM CYCLING 0:00:17
40 Yoann OFFREDO FDJ 0:00:17
41 Jens DEBUSSCHERE LOTTO-BELISOL 0:00:17
42 Alexis VUILLERMOZ SOJASUN 0:00:18
43 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:00:18
44 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:00:18
45 Daniele RATTO CANNONDALE 0:00:19
46 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:00:19
47 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:00:19
48 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:19
49 Xabier ZANDIO SKY PROCYCLING 0:00:19
50 Yauheni HUTAROVICH AG2R LA MONDIALE 0:00:19
51 Robert KISERLOVSKI RADIOSHACK LEOPARD 0:00:19
52 Davide MALACARNE TEAM EUROPCAR 0:00:19
53 Alberto LOSADA ALGUACIL KATUSHA TEAM 0:00:19
54 David LOPEZ GARCIA SKY PROCYCLING 0:00:19
55 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:00:20
56 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:20
57 Nicolas ROCHE TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:20
58 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:00:20
59 Julien SIMON SOJASUN 0:00:20
60 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:20
61 Andréas KLÖDEN RADIOSHACK LEOPARD 0:00:20
62 Danny PATE SKY PROCYCLING 0:00:20
63 Simon SPILAK KATUSHA TEAM 0:00:20
64 Nairo Alexander QUINTANA ROJAS MOVISTAR TEAM 0:00:20
65 Arnold JEANNESSON FDJ 0:00:21
66 Evaldas SISKEVICIUS SOJASUN 0:00:21
67 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:21
68 Diego ULISSI LAMPRE – MERIDA 0:00:21
69 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:21
70 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:00:21
71 Michele SCARPONI LAMPRE – MERIDA 0:00:21
72 Steven KRUIJSWIJK BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:00:21
73 Ivan BASSO CANNONDALE 0:00:22
74 Daniel OSS BMC RACING TEAM 0:00:22
75 Thomas LÖVKVIST IAM CYCLING 0:00:22
76 Markel IRIZAR RADIOSHACK LEOPARD 0:00:22
77 Maxim IGLINSKIY ASTANA PRO TEAM 0:00:22
78 Vasili KIRYIENKA SKY PROCYCLING 0:00:22
79 Yannick TALABARDON SOJASUN 0:00:22
80 Romain FEILLU VACANSOLEIL-DCM 0:00:23
81 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:00:23
82 Denis MENCHOV KATUSHA TEAM 0:00:23
83 Fumiyuki BEPPU ORICA GREENEDGE 0:00:23
84 Manuele MORI LAMPRE – MERIDA 0:00:23
85 Egoitz GARCIA ECHEGUIBEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:23
86 Egor SILIN ASTANA PRO TEAM 0:00:24
87 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:00:24
88 Francis DE GREEF LOTTO-BELISOL 0:00:24
89 Ion IZAGIRRE INSAUSTI EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:24
90 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:00:24
91 Paolo LONGO BORGHINI CANNONDALE 0:00:24
92 Dennis VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:00:25
93 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:25
94 Marco BANDIERA IAM CYCLING 0:00:26
95 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:00:26
96 Eduard VORGANOV KATUSHA TEAM 0:00:26
97 Romain LEMARCHAND COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:26
98 Kanstantsin SIUTSOV SKY PROCYCLING 0:00:27
99 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:00:28
100 Evgeni PETROV TEAM SAXO-TINKOFF 0:00:29
101 Edward KING CANNONDALE 0:00:29
102 Ivan SANTAROMITA BMC RACING TEAM 0:00:29
103 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:00:29
104 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:29
105 Bjorn LEUKEMANS VACANSOLEIL-DCM 0:00:30
106 Laurent DIDIER RADIOSHACK LEOPARD 0:00:30
107 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:00:30
108 Mikel NIEVE ITURRALDE EUSKALTEL – EUSKADI 0:00:32
109 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:00:34
110 Maxime MONFORT RADIOSHACK LEOPARD 0:00:50
111 Andreas KLIER GARMIN – SHARP 0:00:57
112 William BONNET FDJ 0:01:00
113 Mauro DA DALTO CANNONDALE 0:01:01
114 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:01:02
115 Tom VEELERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:02
116 Lucas Sebastian HAEDO CANNONDALE 0:01:08
117 Baden COOKE ORICA GREENEDGE 0:01:10
118 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:01:10
119 Simon CLARKE ORICA GREENEDGE 0:01:14
120 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:01:16
121 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:01:16
122 Bert DE BACKER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:01:22
123 Marcel KITTEL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:00
124 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:07
125 Martijn KEIZER VACANSOLEIL-DCM 0:02:09
126 Mads CHRISTENSEN TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:10
127 Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 0:02:10
128 Alexandre GENIEZ FDJ 0:02:11
129 Matti BRESCHEL TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:12
130 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:02:12
131 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:02:12
132 Rémi PAURIOL SOJASUN 0:02:12
133 David TANNER BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:02:13
134 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:14
135 Frederik VEUCHELEN VACANSOLEIL-DCM 0:02:14
136 Gaëtan BILLE LOTTO-BELISOL 0:02:14
137 Rory SUTHERLAND TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:14
138 Yury TROFIMOV KATUSHA TEAM 0:02:16
139 Julien EL FARES SOJASUN 0:02:16
140 Javier MORENO MOVISTAR TEAM 0:02:16
141 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:02:17
142 Mikel ASTARLOZA EUSKALTEL – EUSKADI 0:02:17
143 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:02:17
144 Johann TSCHOPP IAM CYCLING 0:02:18
145 Dirk BELLEMAKERS LOTTO-BELISOL 0:02:18
146 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:02:18
147 Ian BOSWELL SKY PROCYCLING 0:02:18
148 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:18
149 Jonathan TIERNAN LOCKE SKY PROCYCLING 0:02:20
150 Martin ELMIGER IAM CYCLING 0:02:21
151 Johan VAN SUMMEREN GARMIN – SHARP 0:02:21
152 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:21
153 Hubert DUPONT AG2R LA MONDIALE 0:02:22
154 Anders LUND TEAM SAXO-TINKOFF 0:02:22
155 Warren BARGUIL TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:23
156 Mathias FRANK BMC RACING TEAM 0:02:23
157 Stef CLEMENT BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:02:42
158 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:42
159 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:02:45
160 Jérémy ROY FDJ 0:02:48
161 Gorka VERDUGO EUSKALTEL – EUSKADI 0:02:54
162 Roy CURVERS TEAM ARGOS-SHIMANO 0:02:59
163 Jens VOIGT RADIOSHACK LEOPARD 0:03:06
164 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:03:09
165 Michael MORKOV TEAM SAXO-TINKOFF 0:03:14
166 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:03:14
167 Tom STAMSNIJDER TEAM ARGOS-SHIMANO 0:03:14
168 Thierry HUPOND TEAM ARGOS-SHIMANO 0:04:25
169 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:08:42
170 Andrea Francesco PALINI LAMPRE – MERIDA 0:08:43
171 Romain SICARD EUSKALTEL – EUSKADI 0:08:48
172 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:08:52
173 Angelo TULIK TEAM EUROPCAR 0:09:29
174 Brent BOOKWALTER BMC RACING TEAM 0:09:52
175 Rick FLENS BLANCO PRO CYCLING TEAM 0:10:12
176 Yann HUGUET TEAM ARGOS-SHIMANO 0:11:05
177 Alexander KRISTOFF KATUSHA TEAM 0:17:29