Alberto ContadorAlberto Contador w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem Marca powiedział, że jest gotowy poddać się testowi DNA w celu odcięcia się od wszystkich oskarżeń związanych z Operacion Puerto.

W Hiszpanii ruszył niedawno proces w sprawie Operación Puerto z dr. Eufemiano Fuentesem w roli głównej. W związku z tym, tamtejsze media coraz częściej powracają do tej afery dopingowej i wyciągają na jaw nowe szczegóły. “Mam nadzieję, że te wszystkie informacje są do czegoś przydatne i mają na celu pomóc kolarstwu. Trzeba wszystko wyjaśnić i zakończyć tę sprawę”, powiedział Contador.

Kolarz Team Saxo-Tinkoff początkowo miał zeznawać podczas procesu, ale ostatecznie zdecydował, że jego zeznania nie będą konieczne. Jednak dla dziennika Marca powiedział , że w razie potrzeby jest gotów zrobić test DNA i porównać swój materiał genetyczny z tym, który  znaleziono u hiszpańskiego doktora i rzekomo należał do triumfatora Vuelta a Espana.

“Jeśli zostanę o to poproszony, to mogę poddać się takiemu testowi. Chciałbym wyjaśnić wszystko raz na zawsze”, zakończył “El-Pistolero”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej