20130217_131114Omega Pharma-Quick Step znowu zaliczyła udany wyścig. W Volta ao Algarve jej zawodnicy, a zwłaszcza Tony Martin i Michał Kwiatkowski pokazali, że są w formie. Oto ich opinie:

Tony Martin: Jestem naprawdę szczęśliwy. Zaraz po rekonesansie trasy czułem, że to będzie dobry dzień. Trasa była ciężka, bo zawierała trudne technicznie momenty  i podjazdy. Na szczęście podczas czasówki nie padał deszcz. Padało przed rozpoczęciem, ale przestało tuż przed i mogliśmy jechać w dobrych warunkach.

Moja kondycja w tym momencie jest lepsza niż w zeszłym roku. Byłem dziś naprawdę zmotywowany jeśli chodzi o klasyfikację generalną. Wygrałem ten wyścig w 2011 roku. Muszę powiedzieć, że takie imprezy z jazdą indywidualną na czas, kilkoma podjazdami i etapami dla sprinterów na początku idealnie mi pasują. Mam nadzieję, że moja wygrana pomoże mnie oraz zespołowi kontynuować dobrą passę w dalszej części sezonu. Chciałbym także podziękować moim kolegom z drużyny, którzy chronili mnie i Michała przez cały tydzień. Z powodu braku szczęścia Cava w sprintach, skupiliśmy się na generalce i jeździe na czas. Na szczęście odnieśliśmy sukces. To nie jest indywidualne zwycięstwo, to triumf całej drużyny.

Michał Kwiatkowski: Zrobiliśmy dziś bardzo dobry rekonesans trasy z Tonym, od którego zawsze można się wiele nauczyć. Lubię takie trasy, jak ta dzisiejsza. Nie trzeba było jechać na pełnym gazie, za to było trudniej technicznie. Jestem bardzo zadowolony z całego tygodnia oraz z wczorajszego podjazdu. Praca, którą w poprzednim miesiącu wykonałem, opłaciła się. Osiągnąłem w tym wyścigu dobre wyniki i bardzo się cieszę.

Marta Wiśniewska

Foto: Marcin Misiek – dziękujemy!