Przemysław KasperkiewiczPrzemysław Kasperkiewicz, który od nowego sezonu będzie reprezentował barwy holenderskiego zespołu Wielervereniging De Jonge Renner już niedługo zaliczy pierwszy start w gronie elity.

Przypomnijmy, że w drużynie ściśle współpracującej z Blanco Pro Cycling ściga się również Grzegorz Haba. Kasperkiewicz zakończył ostatnio zgrupowanie na Półwyspie Iberyjskim. “Dziś wróciłem z Hiszpanii do Holandii. Zgrupowanie przepracowałem na 110%. Treningi trwały od czterech i pół do pięciu godzin, więc baza kilometrowa jest. Były również dni w których zwiększaliśmy intensywność, ponieważ za dwa tygodnie mamy już pierwszy start”, powiedział dla naszosie.pl ubiegłoroczny Górski Mistrz Polski juniorów.

“Głównie trenowaliśmy w ciężkim terenie, więc o siłę tez się nie muszę martwić. Trochę obawiałem się, gdy pojechałem do Hiszpanii ponieważ wcześniej byłem chory i przez tydzień nie dotknąłem roweru. Po kilku treningach przed wyjazdem, na szczęście noga już dobrze się kręciła. Dzięki zgrupowaniu i pracy jaką wykonałem w poprzednich miesiącach w Polsce po górach, głównie dzięki Kasi [Niewiadomej przyp.red] jestem zadowolony ze swojej aktualnej dyspozycji”, dodał.

Transfer Przemka na zachód, miał umożliwić mu ściganie się i trenowanie z dużo silniejszą konkurencją niż w kraju. 19-latek warunki do polepszania swoich umiejętności ma niemalże idealne. “Na co dzień trenuję głównie z Bramem de Kortem, który ściga się w zawodowej ekipie Continental Team Jo Piels oraz chłopakami z młodzieżowego Rabobanku”.

W przyszłości kolarzy Wielervereniging De Jonge Renner czekają również konsultacje z ekipą Blanco Pro Cycling. Zanim to jednak nastąpi, młodzi zawodnicy rozpoczną sezon. Stanie się to już pod koniec lutego w Belgii.

Ekipa, której sponsorem jest m.in polsko-holenderska firma Otwarte Drzwi, ma w planach także liczne starty w Polsce. Po raz pierwszy powinniśmy ich zobaczyć na naszych trasach w kwietniu podczas Wyścigu Szlakiem Bursztynowym. Na początku maja pojadą w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI) oraz w Karpackim Wyścigu Kurierów (2.2 U-23 UCI).

Kalendarz Wielervereniging De Jonge Renner do kwietnia:

26 luty – Saint Severin (Belgia)
4 marzec – Brussel-Zepperen (Belgia)
10 marzec – Witte Kruis Classic (Holandia)
11 marzec – Dorpenomloop Rucphen (Holandia) – kat. 1.2 UCI
18 marzec – Meeus Race (Holandia)
24 marzec – Koln Frechen Koln (Niemcy)
31 marzec – Omloop van de Braakman (Belgia)

1 kwiecień – Trofeo Piva Banca Popolare di Vecenza (Włochy) – kat. 1.2 U-23 UCI
1 kwiecień – Omloop van de Glazen Stad (Holandia)
4 kwiecień – Afwachtingskoers Scheldeprijs Schoten (Belgia)
9 kwiecień – Giro del Belvedere (Włochy) – kat 1.2 U-23 UCI
9 kwiecień – Altena Biesbosch Ronde (Holandia)
12-15 kwiecień – Wyścig Szlakiem Bursztynowym (BGŻ ProLiga)
22 kwiecień – Rund um Duren (Niemcy) – kat. 1.2 UCI

 

Andrzej