Cadel EvansRozpoczynający się w poniedziałek wyścig Tour of Oman będzie stanowił początek ścigania w 2013 roku dla Cadela Evansa (BMC)– byłego mistrza świata i zwycięzcy Tour de France z 2011 roku. W składzie amerykańskiej ekipy znalazł się także obecny mistrz globu– Philippe Gilbert.

Nie mogę się doczekać ścigania. Wybrałem na początek Oman, ponieważ panują tam dobre warunki atmosferyczne, ale także  słyszałem wiele dobrego o tym wyścigu. Zatem start w dobrych warunkach będzie dla mnie dobrym przygotowaniem do właściwego sezonu– powiedział Evans.

Trasa wyścigu Tour of Oman jest bardziej zróżnicowana niż w Katarze. Są zarówno etapy płaskie, gdzie kolarze będą musieli zmagać się z wiatrem, ale są także trudniejsze tereny, które będą pasowały Evansowi. Dla Australijczyka będzie to pierwszy wyścig od sierpniowego USA Pro Cycling Challenge. Zatem dyrektor sportowy BMC John Lelangue przyznał, że nie wywierają na Cadelu żadnej presji.

Pełny skład BMC Racing na Tour of Oman: Brent Bookwalter, Steve Cummings, Yannick Eijssen, Cadel Evans, Philippe Gilbert, Taylor Phinney, Michael Schär, Greg Van Avermaet.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska