Tomasz OlejnikTomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) znakomicie rozpoczął sezon we Francji! Polak w pierwszym wyścigu z cyklu Circuit des Plages Vendéennes pokonał duet zawodowców z Roubaix-Lille Métropole: Maxime`a Le Montagnera oraz Cyrille`a Patoux.

Seria jednodniowych wyścigów Circuit des Plages Vendéennes tradycyjnie jest jedną z pierwszych amatorskich we Francji. Każdy klasyk w tej imprezie posiada wysoką kategorię Elite Nationale i startują tam najlepsze amatorskie, ale także kontynentalne ekipy.

Pierwszy dzień rywalizacji to 139,6 kilometrów w pobliżu Saint-Hilaire-de-Riez. 28-letni Polak znalazł się w odpowiednim miejscu o właściwym czasie i zameldował się w pierwszej grupie. W sprincie wyprzedził swojego ubiegłorocznego kolegę z Team Veranda Rideau – Super U Maxime`a Le Montagnera, który obecnie dalej jest zawodowcem – tym razem w Roubaix Lille Metropole. Trzeci był kolejny zawodnik z licencją tej kontynentalnej drużyny – Cyrille`a Patoux.

Wyniki:

1 OLEJNIK Tomasz Pavilly Baren POL 1 c les 139,6 km en 3h09’28” (moy. 44,208 km/h)    
2 LE MONTAGNER Maxime Roubaix FRA Eli
3 PATOUX Cyrille Roubaix FRA Eli
4 THIRE Jonathan Nantes Atlant FRA 1 c
5 DUVAL Julien Roubaix Gravig FRA Eli
6 VAUFLEURY Ludwig Côtes Armor C FRA 1 c
7 YSSAAD Yannis Aubervilliers FRA 1 c
8 LOUYEST Guillaume Côtes Armor C FRA 1 c
9 CHOISY Emeric Aubervilliers FRA 1 c
10 STENUIT Robin OTTIGNIES BEL 1 c
11 LESELLIER Kévin Rouen VC 76 FRA 1 c
12 GEFFROY Régis Côtes Armor C FRA 1 c
13 MANZIN Lorenzo Est VC FRA 1 c
14 COLIN Anthony Raismes RC FRA 1 c
15 LEFRANCOIS Nicolas Torigni ES FRA 2 c
16 CARDIS Romain Vendée U PdL FRA 1 c
17 CHABOCHE Tristan Sablé Sarthe FRA 1 c
18 VERMEULEN Valrian Douai ESEG FRA 1 c
19 DE JONCKHEERE Johan Raismes RC FRA 1 c
20 GUILLEMOIS Romain Vendée U PdL FRA 1 c
21 MORICE Julien Vendée U PdL FRA 1 c
22 YSSAAD Mehdi Aubervilliers FRA 1 c
23 CARESMEL Alexis Raismes RC FRA 1 c
24 CARLIN Alexis Côtes Armor C FRA 1 c
25 RIOU Nicolas Sablé Sarthe FRA 1 c
26 DUTOUR Julien Arcachon UC FRA 1 c
27 OURSELIN Paul POC C Lumière FRA 1 c
28 ROUSSELIN Quentin Torigni ES FRA 1 c
29 BREARD David Torigni ES FRA 1 c
30 AIA Karlo Mayenne EC EST 1 c
31 LEGRANDOIS Cédric Pavilly Baren FRA 2 c
32 CHAMPENOIS Aurélien OTTIGNIES BEL 1 c
33 LECUISINIER Pierre Henri Vendée U PdL FRA 1 c
34 COQUEN Guillaume Hennebont C FRA 1 c
35 BOUDAT Thomas Vendée U PdL FRA 1 c
36 GRELIER Fabian Vendée U PdL FRA 1 c
37 LEDANOIS Kévin Nantes Atlant FRA 1 c
38 MAQUIN Christophe Torigni ES FRA 1 c
39 BRENTERCH Erwan Rouen VC 76 FRA 1 c
40 PELLERIAUX Nicolas Raismes RC FRA 1 c
41 PETILLEAU Julien Sablé Sarthe FRA 1 c
42 GUILLOT Kévin BIC 2000 FRA 2 c
43 FOUACHE Kévin Nantes Atlant FRA 1 c
44 CARPENTIER Jessy POC C Lumière FRA 1 c
45 NAULEAU Bryan Vendée U PdL FRA 1 c
46 DROUAULT Thomas Sablé Sarthe FRA 2 c
47 GOUAULT Pierre Nantes Atlant FRA 1 c
48 ROYNARD Jérémy Eudes Bresles FRA 1 c
49 LEVRARD Julien Eudes Bresles FRA 1 c
50 BILLON Alexandre Aubervilliers FRA 1 c
51 THEVENOT Guillaume Vendée U PdL FRA 1 c
52 BERTRAND Fabien ORLEANS FRA 1 c
53 SAUX Anthony Nantes Atlant FRA 1 c
54 KRAINER Franz Taruia Vendée U PdL FRA 1 c
55 GESTIN Axel Côtes Armor C FRA 2 c
56 HUCHE Thibault Rouen VC 76 FRA 1 c
57 DERIAUX Florian Douai ESEG FRA 1 c
58 PILLON Romain Douai ESEG FRA 1 c
59 BAROUX Nicolas Raismes RC FRA 1 c
60 GUYOT Romain Vendée U PdL FRA 1 c
61 CHAVANEL Bertrand Cholet 49 UC FRA 1 c
62 THILLOY Aurélien Douai ESEG FRA 1 c
63 MAUBERT Damien St Vincent LB FRA 2 c
64 DASSONVILLE Flavien Aubervilliers FRA Eli
65 LELEU Guillaume UC ORLEANS FRA 1 c
66 RIGAUD Nicolas Aubervilliers FRA 2 c
67 MOREL Jérémy Rouen VC 76 FRA 1 c
68 HOORNE Jéroen Rouen VC 76 BEL 1 c
69 TOURAILLE Julien Orléans UC FRA 1 c
70 ROUET Rudy OTTIGNIES BEL 1 c
71 LEBLOND Alliaume Aubervilliers FRA 1 c
72 TERMEAU Fabien Mayenne EC FRA 2 c
73 JORGENSEN Stefan Mayenne EC DEN 1 c
74 JEGOU Julien BIC 2000 FRA 1 c
75 CORNIC Maxime Hennebont C FRA 1 c
76 PATOUR Kilian Orléans UC FRA 1 c
77 THOMINET Camille Aubervilliers FRA 1 c
78 COLAS Vincent Nantes Atlant FRA 1 c
79 GABORIT Sylvain POC C Lumière FRA 1 c
80 LOUYEST Edouard Nantes Atlant FRA 1 c
81 HASPOT Anthony Vendée U PdL FRA 1 c
82 BOTREL Yann Côtes Armor C FRA 1 c
83 ROBIN Thomas Eudes Bresles FRA 2 c
84 GUILBAUD Florent Vallet VS FRA 2 c
85 NACHTERGAELE NIELS Douai ESEG BEL 1 c
86 ARTUS Willy Vallet VS FRA 2 c
87 CORNU Jérémy Vendée U PdL FRA 1 c
88 MOREL Anthony Rouen VC 76 FRA 1 c
89 SKRZYPCZAK David Raismes RC FRA 1 c
90 DEBRUYN Denys OTTIGNIES BEL 1 c
91 BOULEUX Florian Pavilly Baren FRA 2 c
92 TAILLEFER Fabien Pavilly Baren FRA 1 c
93 CASTELOT Nicolas Pavilly Baren FRA 1 c
94 MASSON Christophe Raismes RC FRA 1 c
95 THIRANT Patrice Belmont AC FRA 2 c
96 TIELEMANS Pierre Raismes RC FRA 1 c
97 PROUST Yohann Orléans UC FRA 1 c
98 FLET Axel Douai ESEG FRA 1 c
99 POITEVIN Benoit Nantes Atlant FRA 1 c
100 TEGUEL Erwan Nantes Atlant FRA 1 c
101 BOURGOUGNON Stéphane St Brévin AC FRA 2 c
102 JAKIN Alo Rouen VC 76 EST 1 c
103 DRANCOURT Pierre Douai ESEG FRA 1 c
104 GOGO Basile Côtes Armor C FRA 1 c
105 RAULLINE Emilien Côtes Armor C FRA 1 c
106 HARDY Ronan Côtes Armor C FRA 1 c
107 POULIZAC Ronan Côtes Armor C FRA 1 c
108 FRANCILLETTE Kévin POC C Lumière FRA 1 c
109 LE FUSTEC Damien Aubervilliers FRA 1 c
110 MEDARD Baptiste Sablé Sarthe FRA 1 c
111 PASQUIER Damien Beaupréau VS FRA 2 c
112 PITON Jérome Beaupréau VS FRA 2 c
113 DESCAMPS Arnaud Rouen VC 76 FRA 1 c
114 DURAND Dimitri StHerblain US FRA 1 c
115 UZUREAU Romain Beaupréau VS FRA 1 c

Andrzej