NetApp EnduraDrużyna Bartosza Huzarskiego otrzymała dziką kartę na jeden z ardeńskich klasyków – Amstel Gold Race. Niemiecka drużyna zadebiutuje w tym wyścigu 14 kwietnia tego roku.

Zespół NetApp – Endura otrzymał czwartą dziką kartę na wyścig World Tour w tym sezonie. Oprócz AGR podopieczni Ralpha Denka pojawią się także podczas Tirreno – Adriatico, II Lombardia i Critérium du Dauphiné. Tegoroczna edycja Amstel nie będzie kończyła się tradycyjnie na Caubergu, meta zostanie usytuowana prawie dwa kilometry po legendarnym wzniesieniu.

„Aplikacja na Amstel Gold Race była w pełni świadoma. Wierzyliśmy, że nasze dokonania w poprzednim sezonie przekonają organizatorów do zaproszenia nas na ten wspaniały wyścig. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i będziemy chcieli zaprezentować się tam z jak najlepszej strony. Nasz zespół przez fuzję jest jeszcze silniejszy niż w zeszłym roku i myślę, że udanie będziemy się prezentować także w wyścigach klasycznych. Amstel Gold Race to jeden z trzech klasyków o których marzyliśmy. Występ w Liège-Bastogne-Liège lub Flèche Wallonne będzie dla nas jak wisienka na torcie.” mówi o zaproszeniu na AGR manager Ralph Denk.

 

Foto: bettiniphoto.net

Arek Waluga