Emmanuel GuevaraEmanuele Guevara (San Luis Somos Todos) po ucieczce przez cały etap został triumfatorem piątego odcinka Tour de San Luis. Drugi przyjechał Daniel Diaz (także San Luis Somos Todos), który został nowym liderem.

Piąty odcinek argentyńskiej etapówki to 170 kilometrów. Od początku piątkowej rywalizacji na czele jechało dwóch kolarzy: Martin Hacecky (ASC Dukla Praha) i Emanuele Guevara (San Luis Somos Todos). Ich przewaga w maksymalnym momencie wynosiła ponad 15 minut.

Na końcowych kilometrach Guevara zdecydował się zostawić swojego współtowarzysza ucieczki i samotnie mknął do mety.

Finałowa wspinaczka to pościg Daniela Diaza i Alberto Contadora (Saxo-Tinkoff), z tyłu peleton mocno się przerzedził.

Ostatecznie dzielny Guevara zwyciężył etap, a tylko 15 sekund za nim przyjechał Diaz, trzeci był Miguel Rubiano (Androni). Contador stracił ponad minutę do zwycięzcy.

Michał Kwiatkowski przyjechał na 22 pozycji ze stratą 3:46 i w generalce spadł na 9 pozycję. Najlepszy z kolarzy CCC Polsat – Bartłomiej Matysiak zameldował się na 99 pozycji, tracąc pond 20 minut.

Etapa 5:
1º 16 GUEVARA, Emmanuel ARG SAN LUIS SOMOS TODOS 4:17:48
2º 11 DIAZ, Ricardo ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 15
3º 126 RUBIANO, Miguel A. COL ANDRONI GIOCATTOLI a 01:17
4º 251 ALCOLEA, Arnold CUB SELECCION CUBA a 01:17
5º 235 ACEVEDO, Janier COL JAMIS-HAGENS BERMAN a 01:21
6º 21 CONTADOR, Alberto ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 01:21
7º 86 VAN GARDEREN, Tejay USA BMC RACING TEAM a 01:21
8º 206 DINIZ, Alex BRA FUNVIC BRASILINVEST a 01:21
9º 133 SANTAMBROGIO, Mauro ITA VINI FANTINI a 01:41
10º 103 MONTAGUTI, Matteo ITA AG2R LA MONDIALE a 01:42
11º 74 V.DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 01:42
12º 192 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL a 01:42
13º 145 DEIGNAN, Philip IRL UNITEDHEALTHCARE a 01:48
14º 47 SARMIENTO, Jose Ca. COL CANNONDALE a 01:59
15º 31 NIBALI, Vincenzo ITA ASTANA PRO TEAM a 01:59
16º 156 MENDES, Joao POR TEAM NETAPP-ENDURA a 03:07
17º 71 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO BELISOL a 03:07
18º 95 ULISSI, Diego ITA LAMPRE MERIDA a 03:09
19º 63 HERRADA, Jesus ESP MOVISTAR TEAM a 03:44
20º 123 ROSA, Diego ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 03:46
21º 195 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL a 03:46
22º 3 KWIATKOWSKI, Michal POL OMEGA PHARMA-QUICK S a 03:46
23º 194 ARROYO, David ESP CAJA RURAL a 03:47
24º 24 HERNANDEZ, Jesus ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 03:47
25º 94 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE MERIDA a 03:47
26º 243 HACECKY, Vojitech CZE ASC DUKLA PRAHA a 03:47
27º 36 ZEITS, Andrey KAZ ASTANA PRO TEAM a 03:47
28º 4 SERRY, Pieter BEL OMEGA PHARMA-QUICK S a 03:47
29º 81 FRANK, Mathias SUI BMC RACING TEAM a 03:47
30º 65 TERUEL, Eloy ESP MOVISTAR TEAM a 03:47
31º 253 LOPEZ, Yennier CUB SELECCION CUBA a 03:53
32º 105 NOCENTINI, Rinaldo ITA AG2R LA MONDIALE a 04:00
33º 263 MORENO, Daniel ESP KATUSHA TEAM a 04:05
34º 178 PEREYRA, Andres I. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 05:52
35º 191 MOYANO, Enzo Josue ARG CAJA RURAL a 05:52
36º 53 LEZICA, Facundo ARG SELECCION ARGENTINA a 05:52
37º 2 CHAVANEL, Sylvain FRA OMEGA PHARMA-QUICK S a 05:52
38º 54 SIVORI, Alejandro ARG SELECCION ARGENTINA a 05:52
39º 104 GASTAUER, Ben LUX AG2R LA MONDIALE a 05:52
40º 147 DE MAAR, Marc AHO UNITEDHEALTHCARE a 05:52
41º 12 GIACINTI, Jorge ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 05:52
42º 83 NERZ, Dominik GER BMC RACING TEAM a 05:52
43º 211 ALMONACID, Patricio CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 05:52
44º 262 LOSADA, Alberto ESP KATUSHA TEAM a 05:52
45º 116 WEENING, Pieter NED ORICA GREENEDGE a 05:52
46º 93 MALORI, Adriano ITA LAMPRE MERIDA a 05:52
47º 66 VENTOSO, Fco. Jose ESP MOVISTAR TEAM a 05:52
48º 35 TIRALONGO, Paolo ITA ASTANA PRO TEAM a 05:52
49º 148 LOUDER, Jeff USA UNITEDHEALTHCARE a 05:52
50º 213 GARRIDO, Gonzalo CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 07:54
51º 216 HERNANDEZ, Gustavo ARG CLOS DE PIRQUE-TREK a 07:54
52º 222 DE LUNA, Flavio MEX SELECCION MEXICO a 08:09
53º 51 ATENCIO, Leandro ARG SELECCION ARGENTINA a 08:35
54º 256 ALONSO, Lisnandy CUB SELECCION CUBA a 09:32
55º 252 MARTINEZ, Yasmani CUB SELECCION CUBA a 09:57
56º 255 DIAZ, Agustin CUB SELECCION CUBA a 09:57
57º 155 WETTERNAIL, Alexander SWE TEAM NETAPP-ENDURA a 09:57
58º 196 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 09:57
59º 254 PORTUONDO, Pedro CUB SELECCION CUBA a 09:57
60º 15 GODOY, Sergio ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 09:57
61º 122 ERMETI, Giairo ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 10:09
62º 111 ALBASINI, Michael SUI ORICA GREENEDGE a 10:21
63º 62 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR TEAM a 14:59
64º 96 VIGANO, Davide ITA LAMPRE MERIDA a 14:59
65º 234 WREN, Tyler USA JAMIS-HAGENS BERMAN a 15:07
66º 261 RODRIGUEZ, Joaquin ESP KATUSHA TEAM a 15:07
67º 61 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR TEAM a 15:07
68º 134 FINETTO, Mauro ITA VINI FANTINI a 15:07
69º 171 TOLOSA, Sebastian ARG BUENOS AIRES PROVINC a 15:07
70º 23 PIRES, Bruno POR TEAM SAXO-TINKOFF a 15:07
71º 265 VICIOSO, Angel ESP KATUSHA TEAM a 15:07
72º 232 JACQUES-MAYNES, Ben USA JAMIS-HAGENS BERMAN a 15:07
73º 34 SILIN, Egor RUS ASTANA PRO TEAM a 15:07
74º 33 VANOTTI, Alessandro ESP ASTANA PRO TEAM a 15:07
75º 64 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 15:07
76º 52 CURUCHET, Juan I. ARG SELECCION ARGENTINA a 15:07
77º 125 RODRIGUEZ, Jackson VEN ANDRONI GIOCATTOLI a 15:07
78º 266 FLORENCIO, Xavier ESP KATUSHA TEAM a 15:07
79º 144 BAZZANA, Alessandro ITA UNITEDHEALTHCARE a 15:07
80º 58 JUAREZ, Gabriel N. ARG SELECCION ARGENTINA a 15:07
81º 146 EUSER, Lucas USA UNITEDHEALTHCARE a 15:07
82º 18 MARTINEZ, Cristian ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 15:52
83º 17 LUCERO, Juan A. ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 16:35
84º 56 GUTIERREZ, Alfredo ARG SELECCION ARGENTINA a 16:35
85º 13 MESSINEO, Leandro ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 16:35
86º 264 PAOLINI, Luca ITA KATUSHA TEAM a 20:59
87º 85 QUINZIATO, Manuel ITA BMC RACING TEAM a 20:59
88º 55 SARRACHINE, Leonel ARG SELECCION ARGENTINA a 20:59
89º 6 VELITS, Martin SVK OMEGA PHARMA-QUICK S a 20:59
90º 203 NICACIO, Pedro BRA FUNVIC BRASILINVEST a 20:59
91º 76 WILLEMS, Frederik BEL LOTTO BELISOL a 20:59
92º 44 KING, Edward USA CANNONDALE a 20:59
93º 106 PERAUD, Jean Cristophe FRA AG2R LA MONDIALE a 20:59
94º 113 HOWARD, Leight AUS ORICA GREENEDGE a 20:59
95º 97 PETACCHI, Alessandro ITA LAMPRE MERIDA a 20:59
96º 142 FORSTER, Robert GER UNITEDHEALTHCARE a 20:59
97º 143 MURPHY, John USA UNITEDHEALTHCARE a 20:59
98º 25 SORENSEN, Nicki DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 20:59
99º 164 MATYSIAK, Bartiomiej POL CCC POLSAT POLKOWICE a 20:59
100º 141 KEOUGH, Jacob USA UNITEDHEALTHCARE a 20:59
101º 246 KANKOVSKY, Alois CZE ASC DUKLA PRAHA a 20:59
102º 162 MORAJKO, Jacek POL CCC POLSAT POLKOWICE a 20:59
103º 165 STEPNIAK, Grzegorz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 20:59
104º 136 ANDRIATO, Rafael BRA VINI FANTINI a 20:59
105º 163 KUREK, Adrian POL CCC POLSAT POLKOWICE a 20:59
106º 166 MARYCZ, Jaroslaw POL CCC POLSAT POLKOWICE a 20:59
107º 204 CABRERA, Ramiro URU FUNVIC BRASILINVEST a 20:59
108º 84 OSS, Daniel ITA BMC RACING TEAM a 20:59
109º 91 POZZATO, Filippo ITA LAMPRE MERIDA a 20:59
110º 227 RANGEL, Hector MEX SELECCION MEXICO a 20:59
111º 43 DA DALTO, Mauro ITA CANNONDALE a 20:59
112º 46 MASUDA, Nariyuki JPN CANNONDALE a 20:59
113º 45 KOCH, Michel GER CANNONDALE a 20:59
114º 131 CHICCHI, Francesco ITA VINI FANTINI a 20:59
115º 1 CAVENDISH, Mark GBR OMEGA PHARMA-QUICK S a 20:59
116º 132 GATTO, Oscar ITA VINI FANTINI a 20:59
117º 41 SAGAN, Peter SVK CANNONDALE a 20:59
118º 193 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL a 20:59
119º 102 BELLETTI, Manuel ITA AG2R LA MONDIALE a 20:59
120º 183 COLBRELLI, Sonny ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
121º 26 PAULINHO, Sergio POR TEAM SAXO-TINKOFF a 20:59
122º 223 CARVAJAL, Ivan MEX SELECCION MEXICO a 20:59
123º 14 SARTASOV, Andrey CHI SAN LUIS SOMOS TODOS a 20:59
124º 242 HACECKY, Martin CZE ASC DUKLA PRAHA a 20:59
125º 22 NOVAL, Benjamin ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 20:59
126º 181 MODOLO, Sacha ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
127º 225 PRADO, Ignacio MEX SELECCION MEXICO a 20:59
128º 135 GIORDANI, Leonardo ITA VINI FANTINI a 20:59
129º 186 FORTIN, Filippo ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
130º 231 HAEDO, Juan Jose ARG JAMIS-HAGENS BERMAN a 20:59
131º 205 MANARELLI, Carlos BRA FUNVIC BRASILINVEST a 20:59
132º 101 BETANCUR, Carlos COL AG2R LA MONDIALE a 20:59
133º 5 TRENTIN, Metteo ITA OMEGA PHARMA-QUICK S a 20:59
134º 154 SCHWARZMANN, M. GER TEAM NETAPP-ENDURA a 20:59
135º 185 BOEM, Nicola ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
136º 42 HAEDO, Lucas Seb. ARG CANNONDALE a 20:59
137º 92 RICHEZE, Maximiliano ARG LAMPRE MERIDA a 20:59
138º 32 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 20:59
139º 152 MATZKA, Ralf GER TEAM NETAPP-ENDURA a 20:59
140º 184 COLEDAN, Marco ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
141º 182 CANOLA, Marco ITA BARDIANI CSF INOX a 20:59
142º 72 DEBUSSCHERE, Jens BEL LOTTO BELISOL a 20:59
143º 57 BARROSO, Fernando ARG SELECCION ARGENTINA a 20:59
144º 233 PALMA, Guido ARG JAMIS-HAGENS BERMAN a 20:59
145º 207 SIDOTI, Breno BRA FUNVIC BRASILINVEST a 20:59
146º 114 MEIER, Christian CAN ORICA GREENEDGE a 20:59
147º 115 TUFT, Svein CAN ORICA GREENEDGE a 20:59
148º 214 SEPULVEDA, Luis CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 20:59
149º 212 CABRERA, Antonio CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 20:59
150º 151 THWALTES, Scott GBR TEAM NETAPP-ENDURA a 20:59
151º 153 MCEVOY, Jonathan GBR TEAM NETAPP-ENDURA a 20:59
152º 112 DOCKER, Mitch AUS ORICA GREENEDGE a 20:59
153º 121 GAVAZZI, Mattia ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 20:59
154º 75 VAN LEIJEN, Joost NED LOTTO BELISOL a 20:59
155º 174 GADAY, Julian P. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 21:26
156º 176 GADAY, Lucas M. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 21:26
157º 73 DEHAES, Kenny BEL LOTTO BELISOL a 24:39
158º 208 CHAMORRO, Francisco ARG FUNVIC BRASILINVEST a 25:37
159º 172 ARONE, Claudio M. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 25:37
160º 201 NAZARET, Magno BRA FUNVIC BRASILINVEST a 25:37
161º 82 HUSHOVD, Thor NOR BMC RACING TEAM a 30:43

General:
1º 11 DIAZ, Ricardo ARG SAN LUIS SOMOS TODOS 16:49:52 Palmarés completo
2º 86 VAN GARDEREN, Tejay USA BMC RACING TEAM a 17
3º 206 DINIZ, Alex BRA FUNVIC BRASILINVEST a 39
4º 21 CONTADOR, Alberto ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 01:04
5º 74 V.DEN BROECK, Jurgen BEL LOTTO BELISOL a 01:07
6º 126 RUBIANO, Miguel A. COL ANDRONI GIOCATTOLI a 01:47
7º 31 NIBALI, Vincenzo ITA ASTANA PRO TEAM a 02:14
8º 133 SANTAMBROGIO, Mauro ITA VINI FANTINI a 02:17
9º 3 KWIATKOWSKI, Michal POL OMEGA PHARMA-QUICK S a 02:19
10º 235 ACEVEDO, Janier COL JAMIS-HAGENS BERMAN a 02:20
11º 71 DE CLERCQ, Bart BEL LOTTO BELISOL a 02:34
12º 95 ULISSI, Diego ITA LAMPRE MERIDA a 02:54
13º 145 DEIGNAN, Philip IRL UNITEDHEALTHCARE a 03:10
14º 251 ALCOLEA, Arnold CUB SELECCION CUBA a 03:13
15º 192 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL a 03:16
16º 47 SARMIENTO, Jose Ca. COL CANNONDALE a 03:21
17º 103 MONTAGUTI, Matteo ITA AG2R LA MONDIALE a 03:40
18º 63 HERRADA, Jesus ESP MOVISTAR TEAM a 03:41
19º 156 MENDES, Joao POR TEAM NETAPP-ENDURA a 04:24
20º 81 FRANK, Mathias SUI BMC RACING TEAM a 05:13
21º 4 SERRY, Pieter BEL OMEGA PHARMA-QUICK S a 05:26
22º 2 CHAVANEL, Sylvain FRA OMEGA PHARMA-QUICK S a 05:49
23º 263 MORENO, Daniel ESP KATUSHA TEAM a 06:35
24º 194 ARROYO, David ESP CAJA RURAL a 06:47
25º 191 MOYANO, Enzo Josue ARG CAJA RURAL a 07:05
26º 178 PEREYRA, Andres I. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 07:07
27º 83 NERZ, Dominik GER BMC RACING TEAM a 07:21
28º 24 HERNANDEZ, Jesus ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 07:43
29º 35 TIRALONGO, Paolo ITA ASTANA PRO TEAM a 07:53
30º 12 GIACINTI, Jorge ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 08:05
31º 195 FERRARI, Fabricio URU CAJA RURAL a 08:16
32º 94 DURASEK, Kristijan CRO LAMPRE MERIDA a 08:32
33º 54 SIVORI, Alejandro ARG SELECCION ARGENTINA a 08:36
34º 123 ROSA, Diego ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 08:41
35º 36 ZEITS, Andrey KAZ ASTANA PRO TEAM a 09:26
36º 53 LEZICA, Facundo ARG SELECCION ARGENTINA a 10:29
37º 211 ALMONACID, Patricio CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 10:30
38º 147 DE MAAR, Marc AHO UNITEDHEALTHCARE a 10:45
39º 213 GARRIDO, Gonzalo CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 11:33
40º 116 WEENING, Pieter NED ORICA GREENEDGE a 12:12
41º 65 TERUEL, Eloy ESP MOVISTAR TEAM a 12:23
42º 105 NOCENTINI, Rinaldo ITA AG2R LA MONDIALE a 12:25
43º 262 LOSADA, Alberto ESP KATUSHA TEAM a 13:18
44º 104 GASTAUER, Ben LUX AG2R LA MONDIALE a 13:47
45º 93 MALORI, Adriano ITA LAMPRE MERIDA a 14:09
46º 15 GODOY, Sergio ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 14:39
47º 66 VENTOSO, Fco. Jose ESP MOVISTAR TEAM a 15:02
48º 34 SILIN, Egor RUS ASTANA PRO TEAM a 15:17
49º 61 CASTROVIEJO, Jonathan ESP MOVISTAR TEAM a 15:32
50º 62 COBO, Juan Jose ESP MOVISTAR TEAM a 16:01
51º 222 DE LUNA, Flavio MEX SELECCION MEXICO a 16:20
52º 252 MARTINEZ, Yasmani CUB SELECCION CUBA a 16:21
53º 148 LOUDER, Jeff USA UNITEDHEALTHCARE a 16:25
54º 111 ALBASINI, Michael SUI ORICA GREENEDGE a 16:45
55º 146 EUSER, Lucas USA UNITEDHEALTHCARE a 17:34
56º 58 JUAREZ, Gabriel N. ARG SELECCION ARGENTINA a 19:01
57º 64 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 19:07
58º 196 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 19:39
59º 13 MESSINEO, Leandro ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 19:52
60º 125 RODRIGUEZ, Jackson VEN ANDRONI GIOCATTOLI a 20:09
61º 106 PERAUD, Jean Cristophe FRA AG2R LA MONDIALE a 22:09
62º 32 ARU, Fabio ITA ASTANA PRO TEAM a 23:27
63º 23 PIRES, Bruno POR TEAM SAXO-TINKOFF a 23:41
64º 85 QUINZIATO, Manuel ITA BMC RACING TEAM a 23:45
65º 265 VICIOSO, Angel ESP KATUSHA TEAM a 24:41
66º 261 RODRIGUEZ, Joaquin ESP KATUSHA TEAM a 24:47
67º 266 FLORENCIO, Xavier ESP KATUSHA TEAM a 25:22
68º 134 FINETTO, Mauro ITA VINI FANTINI a 25:27
69º 113 HOWARD, Leight AUS ORICA GREENEDGE a 26:26
70º 234 WREN, Tyler USA JAMIS-HAGENS BERMAN a 26:39
71º 115 TUFT, Svein CAN ORICA GREENEDGE a 26:49
72º 96 VIGANO, Davide ITA LAMPRE MERIDA a 27:22
73º 243 HACECKY, Vojitech CZE ASC DUKLA PRAHA a 27:25
74º 44 KING, Edward USA CANNONDALE a 28:24
75º 232 JACQUES-MAYNES, Ben USA JAMIS-HAGENS BERMAN a 28:44
76º 41 SAGAN, Peter SVK CANNONDALE a 28:50
77º 205 MANARELLI, Carlos BRA FUNVIC BRASILINVEST a 29:13
78º 203 NICACIO, Pedro BRA FUNVIC BRASILINVEST a 29:30
79º 155 WETTERNAIL, Alexander SWE TEAM NETAPP-ENDURA a 29:55
80º 184 COLEDAN, Marco ITA BARDIANI CSF INOX a 29:55
81º 91 POZZATO, Filippo ITA LAMPRE MERIDA a 29:56
82º 151 THWALTES, Scott GBR TEAM NETAPP-ENDURA a 29:57
83º 255 DIAZ, Agustin CUB SELECCION CUBA a 31:09
84º 46 MASUDA, Nariyuki JPN CANNONDALE a 31:17
85º 183 COLBRELLI, Sonny ITA BARDIANI CSF INOX a 31:20
86º 101 BETANCUR, Carlos COL AG2R LA MONDIALE a 31:25
87º 84 OSS, Daniel ITA BMC RACING TEAM a 32:19
88º 112 DOCKER, Mitch AUS ORICA GREENEDGE a 32:21
89º 216 HERNANDEZ, Gustavo ARG CLOS DE PIRQUE-TREK a 32:32
90º 42 HAEDO, Lucas Seb. ARG CANNONDALE a 32:37
91º 16 GUEVARA, Emmanuel ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 32:52
92º 76 WILLEMS, Frederik BEL LOTTO BELISOL a 32:58
93º 122 ERMETI, Giairo ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 32:59
94º 135 GIORDANI, Leonardo ITA VINI FANTINI a 33:05
95º 43 DA DALTO, Mauro ITA CANNONDALE a 33:07
96º 254 PORTUONDO, Pedro CUB SELECCION CUBA a 33:12
97º 51 ATENCIO, Leandro ARG SELECCION ARGENTINA a 33:43
98º 172 ARONE, Claudio M. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 33:51
99º 256 ALONSO, Lisnandy CUB SELECCION CUBA a 33:58
100º 166 MARYCZ, Jaroslaw POL CCC POLSAT POLKOWICE a 34:21
101º 204 CABRERA, Ramiro URU FUNVIC BRASILINVEST a 34:40
102º 253 LOPEZ, Yennier CUB SELECCION CUBA a 35:53
103º 153 MCEVOY, Jonathan GBR TEAM NETAPP-ENDURA a 36:36
104º 52 CURUCHET, Juan I. ARG SELECCION ARGENTINA a 36:46
105º 33 VANOTTI, Alessandro ESP ASTANA PRO TEAM a 37:45
106º 144 BAZZANA, Alessandro ITA UNITEDHEALTHCARE a 38:44
107º 25 SORENSEN, Nicki DEN TEAM SAXO-TINKOFF a 39:09
108º 22 NOVAL, Benjamin ESP TEAM SAXO-TINKOFF a 39:16
109º 26 PAULINHO, Sergio POR TEAM SAXO-TINKOFF a 40:23
110º 17 LUCERO, Juan A. ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 41:24
111º 143 MURPHY, John USA UNITEDHEALTHCARE a 41:29
112º 114 MEIER, Christian CAN ORICA GREENEDGE a 41:46
113º 1 CAVENDISH, Mark GBR OMEGA PHARMA-QUICK S a 42:09
114º 5 TRENTIN, Metteo ITA OMEGA PHARMA-QUICK S a 42:13
115º 14 SARTASOV, Andrey CHI SAN LUIS SOMOS TODOS a 42:18
116º 97 PETACCHI, Alessandro ITA LAMPRE MERIDA a 42:35
117º 225 PRADO, Ignacio MEX SELECCION MEXICO a 42:50
118º 141 KEOUGH, Jacob USA UNITEDHEALTHCARE a 43:31
119º 131 CHICCHI, Francesco ITA VINI FANTINI a 43:57
120º 136 ANDRIATO, Rafael BRA VINI FANTINI a 43:58
121º 102 BELLETTI, Manuel ITA AG2R LA MONDIALE a 44:02
122º 154 SCHWARZMANN, M. GER TEAM NETAPP-ENDURA a 44:08
123º 152 MATZKA, Ralf GER TEAM NETAPP-ENDURA a 44:20
124º 132 GATTO, Oscar ITA VINI FANTINI a 44:26
125º 264 PAOLINI, Luca ITA KATUSHA TEAM a 44:28
126º 6 VELITS, Martin SVK OMEGA PHARMA-QUICK S a 44:35
127º 185 BOEM, Nicola ITA BARDIANI CSF INOX a 44:46
128º 72 DEBUSSCHERE, Jens BEL LOTTO BELISOL a 44:46
129º 231 HAEDO, Juan Jose ARG JAMIS-HAGENS BERMAN a 44:57
130º 164 MATYSIAK, Bartiomiej POL CCC POLSAT POLKOWICE a 44:58
131º 186 FORTIN, Filippo ITA BARDIANI CSF INOX a 45:05
132º 181 MODOLO, Sacha ITA BARDIANI CSF INOX a 45:06
133º 45 KOCH, Michel GER CANNONDALE a 45:06
134º 142 FORSTER, Robert GER UNITEDHEALTHCARE a 45:10
135º 121 GAVAZZI, Mattia ITA ANDRONI GIOCATTOLI a 45:33
136º 246 KANKOVSKY, Alois CZE ASC DUKLA PRAHA a 45:43
137º 207 SIDOTI, Breno BRA FUNVIC BRASILINVEST a 45:49
138º 176 GADAY, Lucas M. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 46:01
139º 193 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL a 46:06
140º 242 HACECKY, Martin CZE ASC DUKLA PRAHA a 47:10
141º 227 RANGEL, Hector MEX SELECCION MEXICO a 47:21
142º 56 GUTIERREZ, Alfredo ARG SELECCION ARGENTINA a 47:49
143º 182 CANOLA, Marco ITA BARDIANI CSF INOX a 48:09
144º 18 MARTINEZ, Cristian ARG SAN LUIS SOMOS TODOS a 49:06
145º 233 PALMA, Guido ARG JAMIS-HAGENS BERMAN a 49:13
146º 171 TOLOSA, Sebastian ARG BUENOS AIRES PROVINC a 49:14
147º 214 SEPULVEDA, Luis CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 50:01
148º 162 MORAJKO, Jacek POL CCC POLSAT POLKOWICE a 50:30
149º 212 CABRERA, Antonio CHI CLOS DE PIRQUE-TREK a 52:19
150º 92 RICHEZE, Maximiliano ARG LAMPRE MERIDA a 57:09
151º 163 KUREK, Adrian POL CCC POLSAT POLKOWICE a 57:44
152º 165 STEPNIAK, Grzegorz POL CCC POLSAT POLKOWICE a 58:00
153º 174 GADAY, Julian P. ARG BUENOS AIRES PROVINC a 59:48
154º 75 VAN LEIJEN, Joost NED LOTTO BELISOL a 01:00:01
155º 223 CARVAJAL, Ivan MEX SELECCION MEXICO a 01:00:29
156º 57 BARROSO, Fernando ARG SELECCION ARGENTINA a 01:01:43
157º 55 SARRACHINE, Leonel ARG SELECCION ARGENTINA a 01:02:27
158º 208 CHAMORRO, Francisco ARG FUNVIC BRASILINVEST a 01:04:20
159º 73 DEHAES, Kenny BEL LOTTO BELISOL a 01:04:47
160º 201 NAZARET, Magno BRA FUNVIC BRASILINVEST a 01:05:26
161º 82 HUSHOVD, Thor NOR BMC RACING TEAM a 01:10:43