RadioShack LeopardLuksemburska drużyna Radioshack Leopard zaprezentowała się dziś w Hiszpanii. 2013 rok będzie i właściwie już jest dla nich czasem zmian. Mają m.in. nową nazwę, stroje oraz nowego dyrektora sportowego.

Włożyliśmy wiele starań w to, aby wrócić w tym sezonie jako drużyna. To dla nas ważne, aby wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności w 2013r. Spotkaliśmy się z kolarzami i omówiliśmy ich cele oraz ambicje próbując zgrać je z ambicjami drużyny tak, aby ustalić odpowiedni kalendarz– powiedział nowy dyrektor sportowy „Radiowców”, Luca Guercilena.

Andy Schleck nie uczestniczył w prezentacji, ponieważ przebywa w Australii, gdzie za kilka dni weźmie udział w wyścigu Tour Down Under. Wrócił do zdrowia i oczekuje na Tour de France, który pod względem trasy odpowiada mu w tym roku o wiele bardziej: Nie wiem czy będę w stanie wrócić do takiej formy jak w 2011, ale mam tylko 27 lat i jestem w dobrym momencie, aby to zrobić. Myślę, że ciągle przede mną wiele zwycięstw.

Dla Fabiana Cancellary ubiegły rok obfitował we wzloty i upadki. Kraksa podczas Tour of Flanders wyeliminowała go z wiosennych klasyków, a upadek podczas wyścigu olimpijskiego pozbawił go szans na medal. Pozytywnymi wyadarzeniami dla Szwajcara było wygranie prologu TdF i wożenie żółtej koszulki przez siedem etapów. Potem wycofał się z wyścigu i uczestniczył w narodzinach swojego drugiego dziecka.

Nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji. Pracowałem naprawdę ciężko podczas zimy i wierzę, że przy odrobinie szczęścia będę w stanie wrócić do najlepszej dyspozycji– oznajmił „Spartacus”.

Zespół ogłosił także trzech nowych partnerów: Skodę, firmę produkującą obuwie kolarskie Gaerne, a trzeci z nich chce pozostać anonimowy.

Kolarzami, którzy zasilili skład Radioshack są: Stijn Devolder, Danilo Hondo, Bob Jungels,  Robert Kiserlovski.

 

Foto: RadioShack Leopard

Marta Wiśniewska