Alessandro BallanAlessandro Ballan (BMC) obchodził swoją rocznicę ślubu na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w hiszpańskim mieście Denia. Za kilka dni ma jednak opuścić szpital i wrócić do Włoch.

Zaczynamy widzieć światełko w tunelu. Stan zdrowia Alessandro ciągle się poprawia i jest to polepszenie, które pozwoli, aby opuścił oddział intensywnej terapii– powiedziała La Gazzecie lekarz drużyny, dr Max Testa.

Rozmawiałem z Ballanem i wydaje mi się, że jest także w dobrej kondycji psychicznej. Powiedziałem mu, że drużyna zorganizuje mu lot do Włoch ze specjalistyczną obsługą, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka. Ale to dobrze, że zostanie w szpitalu w Deni jeszcze kilka dni, ponieważ ma tam bardzo dobrą opiekę. Zgadzamy się także z nimi w kwestii przetransportowania Alessandro do Włoch– wyjaśnił Testa.

Według włoskiej La Gazetty Ballana odwiedzili jego koledzy z drużyny– Steve Morabito oraz Ivan Santaromita. Jest przy nim także jego żona Daniela, z którą spędził święta i obchodził ósmą rocznicę ślubu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska